Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

ovog nevaljalca nismo davno pominjali, kraljevic anubis sa svojom novom omiljenom igrackicom, plisanim zekom sa kalenic gumna, romski sektor:)mace009qa2.jpg

Link to comment

@ Gazza - preslatki su :wub: @ ostaliBez da se prepirem, meni najozbiljnije nije jasno kako dajete mackama ono sta jedete? Ajde sto se kod mene redovno ne kuva to je druga stvar, ali onda bi macka kod mene jela testeninu, povrce, voce a meso bi videla otprilike 1 nedeljno? Jel onda kod vas drasticno drugaciji jelovnik? :huh: I moja macka dozivljava granule kao uzinu ali 3 puta dnevno jede razna mesa u sosovima koja proizvodi Friskas, Whiskas itd.....Evo nekih clanaka na tu temu - Feeding human food:If you do want to give your cat human food, don't make a habit of doing so as it isn't nutritionally balanced for the cat. The occasional table scrap is fine, if only given very occasionally, and always put the food into the cat's bowl. Also bear in mind that if you feed human food regularly, it may make your cat picky & less likely to want to eat his own food.http://www.cat-world.com.au/FeedingMistakes.htmLet's face it: some cats are inveterate "bums" and will beg and plead most appealingly while you try to eat. While I will (rarely) give a cat a tidbit of chicken or turkey from my plate, it's a practice I don't encourage as a regular habit for a few reasons. First, because cats need the nutrients specifically provided for them in good, premium cat foods, and any "extras" that they consume will take away their appetites for their regular meals. A sliver of turkey or chicken from your dinner plate certainly won't kill a cat, but you're helping him develop bad habits.http://cats.about.com/cs/catfood/a/humanfood.htm

Link to comment
Bez da se prepirem, meni najozbiljnije nije jasno kako dajete mackama ono sta jedete? Ajde sto se kod mene redovno ne kuva to je druga stvar, ali onda bi macka kod mene jela testeninu, povrce, voce a meso bi videla otprilike 1 nedeljno?
Mislim da je pravo pitanje kako ti jedeš sve to bez mesa. :lol:
Link to comment

Sto se tice budala, prvo se posavetujte sa nekima iz najblizeg ili najdostupnije drustva za zastitu zivotinja. Mislim, ubili su vam najdraze zivotinjice, i jos cete slusati njihove pretnje i uvrede?? <_<Onaj sto je pretio batinama mogao bi odma' da dobije neku krivicnu prijavu, cisto da se osigurate da vam se NISTA ne desi, a trovaci, mucitelji i ubice jos kako. Clan 269. krivicnog zakonika...Samo se dobro raspitati kako prikupiti dokaze. Ponekad budala nasedne kad najmanje ocekuje, tj. uhvatis je kako seje otrov po igralistu za decu itd. Cisto da se zna sta smeju i sta ne smeju. Ponekad je dobro nositi kameru, telefon ili diktafon. cool.gifImam problem sa stokom zbog nekih drugih stvari (koje im zakon ne dozvoljava, a meni daje pravo da se "bunim"), i sta biva? Prete sudom. Hoce da me tuze "o mom trosku", "za uznemiravanje" jer ih inspekcijama ometam u vrsenju aktivnosti koje su nedozvoljene i sto hocu da iskoristim svoje pravo da se zastitim od njih. :rolleyes: Mislite da su me tuzili? cool.gif Seljacka posla, prete "debelim" vezama i slicnim glupostima, kao da je neko pao s kruske i ne zna da je za sud potrebna istina (umesto kleveta), novac (za pocetak) i legalnost postupaka.Isto vazi i za druge kretene koji sa svojih 50+ (godina) gadjaju macke kamenjem (i ostalo) gde god ih vide na ulici (gori od dece), nebitno cije, uglavnom lutalice. Razlog - "kakidu u bastu". :lolol: Opomenes ih da se to ne sme - tuzice me za uvredu i uznemiravanje. :lolol: Ah, osetljivih li dusica toliko vezanih za svoje mracne seljacke navike. "Zna se ko si ti, a ko sam ja" - rece nevaspitana baba i njena cerka, jedna jedva zavrsila osnovnu skolu, druga ni to, celo naselje se ori od njihovih slavlja, urlanja i dovikivanja, klanja svinja na ulici, ostali pate od njihovih lopovskih navika (ne znaju da razlikuju svoje od tudjeg, sta ces, tak'a sorta), drzanja kokosaka, svinja, zeceva, pusnice, pecare za rakiju u dvoristu, djubreta i pacova isto u dvoristu, bacanja djubreta u kesama gde god stignu po ulici (najbolje ispred komsijine kuce)... Mis'im, neka probaju, bas bih volela da tuze, da vidimo... Stvarno se zna ko su oni, a ko sam ja/mi. :lolol:Sa seljacima samo ostro. Usput se i osigurate od buducih divljackih akcija. Da nauce gde su im granice i da nema sale. Usput se svakako spustiti na njihov nivo jer ih cesto vise iznervira (cak do srcke) npr. psece govance u prednjoj basti nego ista drugo (a prethodno su je nasuli stajskim djubrivom, to im kao ne smeta, kao ni djubre onih jadnih zivotinja koje drze u dvoristu) :lol: , ili maramice, kese itd., pa onda pustite masti na volju (prvo izvideti sta ih nervira) cool.gif ).Njih bi katapultirali iz neke normalne evropske drzave. <_<

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
@ ostaliBez da se prepirem, meni najozbiljnije nije jasno kako dajete mackama ono sta jedete? Ajde sto se kod mene redovno ne kuva to je druga stvar, ali onda bi macka kod mene jela testeninu, povrce, voce a meso bi videla otprilike 1 nedeljno? Jel onda kod vas drasticno drugaciji jelovnik? :huh: I moja macka dozivljava granule kao uzinu ali 3 puta dnevno jede razna mesa u sosovima koja proizvodi Friskas, Whiskas itd.....
Grašak ili krompir mu nisu odgovarali, ali spanać je već znao da smaže. :) Nije jeo bukvalno sve što i mi. Naravno da nam potrebe nisu bile iste. Njemu se posebno kuvao komad govedine ili piletine, sa trunčicom soli ili bez nje, ako smo mi jeli nešto pored čega bi samo prošao. Ako se pravilo neko meso za sve, njegov deo se izdvajao pre pripreme i dobijao ga je nezačinjenog.Skoro svaki dan je dobijao i zdelicu jogurta, u tome je uživao. Mleko mu nikako nije prijalo. Istina, nudila sam ga svim onim što i ja jedem, a on je mudro birao.Sad pokušavam da se setim, davno beše, polovinom devedesetih, šta je jeo kada sam ga tek dobila. Zapalo mu je da živi par meseci sa gomilom, po pravilu izgladnelih, studenata. Sećam se da je bio napredno i živahno mače, ali šta smo i on i mi jeli, da me ubiješ, ne mogu. :huh::lolol: Ne znam da li je tada uopšte i bilo mačjih hranica i granula u široj prodaji. Verovatno mu ta gotova hrana nije predstavljala neki užitak ni kasnije, kada sam mogla lako da je nadjem i priuštim, pošto nije na nju navikao.
Link to comment

E pa tako mi recite - vec sam zamisljala macku kako kao Garfild mlati lazanje :D [troll on] Gotivac - sta reci, jedno vreme sam bila vegeterijanac, uvela teror i kuci i nabedila sve kako su do jaja zdravi bez mesa i takva kuhinja ostala do danas i kad vise nisam.... :D I ovo malo mesa sto jedemo cini iskljucivo piletina, mislim da crveno meso jedemo jedva par puta godisnje.....[/troll off]

Edited by Redridinghood
Link to comment
ovog nevaljalca nismo davno pominjali, kraljevic anubis sa svojom novom omiljenom igrackicom, plisanim zekom sa kalenic gumna, romski sektor:)mace009qa2.jpg
Olga izgleda kao ruska grofica.Ona ne pati od manjka apetita u letnjem periodu :rolleyes: ?Ima dlaku kao da je januar. Ovaj kraljevic i tako uvek lep a valjda i neki rasanpa da ga ne falim. Zar se i macke vole ove plishane zivotinjke?
Link to comment
Njih bi katapultirali iz neke normalne evropske drzave. <_<
offtopic, ali ne mogu da se suzdrzim: normalne drzave ne katapultiraju svoje gradjane <_< a imam i ja jednog akrepa u dvoristu, nafrakanu kravu koja odrzava krdo od 20 macaka kojima baca hranu bas ispred mog prozora, pa mi zveri ulaze u stan i povremeno ga zapisavaju. moje dve mace su sada velike macke i herojski brane prozor, ali nista mi se to ne svidja...zasto svoje buvljive macke ne hrani ispred svog ulaza?! voli zivotinje zena, ali onako sa distance...lista njenih grehova je ogromna, ali je najveci taj sto me je dovela u poziciju sukoba sa mackama koji se, naravno, svodi na cestu upotrebu prskalice sa vodom i psovanje neodgovorne komsinice. zanimljivo je da su mi rekli da je to majka Djuleta Van Goga...to jos moram da proverim, ali ne bi me cudilozena je, izgleda, rodjena Beogradjanka, cini mi se da ipak seljaci nemaju tapiju na prostakluk...komsija moje devojke, rodjeni Slavijas, ugledni advokat, krade sijalice iz hodnika, ostavlja djubre ispred kucice za lift dok ne privuce bubasvabe i razbija stekere....zivele macke, ua stereotipi.
Link to comment
offtopic, ali ne mogu da se suzdrzim: normalne drzave ne katapultiraju svoje gradjane <_<
Pa takvi obicno ni ne dobiju drzavljanstvo. <_< Razlog nije neuklapanje u "propise", "mentalitet" i slicno, nego odustanu kad kulturoloski sokirane komsije peti put dignu frku zbog npr. pusnica (za meso, of kors), i onda se vrate sve govoreci: "Oj, Srbijo, nigde mi te nema". :lol:Vasudeva, cuvaj se. Iskustvo sa takvim seljacinama govori da ces vrlo lako upravo ti biti prijavljen inspekcijama jer imas desetak macaka, mozda i svih dvadeset. Em se hrane ispod tvog prozora, em... Budale lako izvrnu istinu i svoje grehe rado pripisuju drugima (napad je najbolja odbrana). <_< Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Olga izgleda kao ruska grofica.Ona ne pati od manjka apetita u letnjem periodu :rolleyes: ?Ima dlaku kao da je januar. Ovaj kraljevic i tako uvek lep a valjda i neki rasanpa da ga ne falim. Zar se i macke vole ove plishane zivotinjke?
kraljevic je the ruski grof, russian blue.
Link to comment
  • 2 weeks later...

koliko vremena treba da se macoru primete anatomske posledice kastracije? nas je kastriran pre 7 dana i nikakve razlike nema, kao da je sve jos uvek na svom mestu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...