Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

Joj, da znate koja je muka okupati mačku, čak i kad je bezrezervno odana i puna poverenja. Svaki put se vidi da to radi jer tako mora,  počinje sa dozom radoznalosti, ali u sred sapunice odluči da je bilo dosta... poplava u kupatilu, ja mokra, on mokar, zabrinut, uznemiren. Srećom dušica nijednom nije upotrebio kandže ili zube, savršeno se kontroliše. Kad se sve završi i kad dobije poslasticu tj. malt pastu, posle 5 minuta namiguje, sve po starom, kao da se ništa nije dogodilo. Čak deluje i zadovoljno što mu je krzno razbašureno, nema mrtvih dlaka i čisto.

Link to comment

Imas rasa macaka koje vole vodu. Macke su zapravo dobri plivaci ali vecina to radi samo kada bas mora.

 

Moju macku sam jednom okupao, i to tako sto je sama krenula pod slavinu u kadi koja nije bila dobro zavrnuta. Inace se jako tripuje na vodu, cesto ubacuje hranu ili igracke u svoju ciniju za vodu pa gleda hoce li da pliva ili potone, nekad uzme pa sapicom bucka i prska na sve strane (na opste odusevljenje moje i ukucana :isuse:). Ali samo taj jedan put mi je uspelo da je okupam, pokusao sam posle jos par puta ali mi nije dozvolila.

Link to comment

Nije neprirodno, pogotovo za dugodlake mačke koje imaju osetljivu kožu, a svakako kupanjem se dodatno odstranjuje mrtva dlaka koju bi on morao da skida. Potom, zbog velike količine dlake se stvaraju trihobezoari,  pa mu se ovako olakša, makar da sve to bude umerenije, manje se  muči da izbaci iz digestivnog trakta kad su loptice manje. Plus je isključivo kućna mačka i nema travu kad god hoće, da ide da bira, nego u jednoj saksiji i to mu je što mu je.

Link to comment
6 hours ago, Tolaa said:

3773833C-7011-454A-A103-010412F8C215.jpeg.95206b8ef2a614b645fa2626ea656b1e.jpeg
 

Ljuta što je sunce nestalo. Svako jutro, ako vidi da je sunčano napolju, protestuje dok je ne pustimo na terasu da može da se izležava. 🙄 Trebalo je da se zove Sunčica. 

Faca je definitivno :wub:

Link to comment

sinoc sam srela prijateljicu komsinicu kuckarku, pukla je skroz za ova tri meseca....seta pseto u psecim kolicima, pas joj je star 5 godina, boji se da dodje u kontakt sa drugim psima jer prenose koronu. "zna" barem 10 pasa koji imaju koronu....kaze meni da se nas dve prosetamo bez pasa sinoc, ja joj rekla jok....da se setam bez ivana no way. onda je rekla pa to ce biti za najmanje godinu dana...ja joj rekla tvoj izbor. 

Link to comment

moram ovog crnogorca da podelim sa vama :D:wub:

 

naravno nije moja slika

 

(mislim da bi trebalo otvoriti poseban topik za ovakve slucajeve :D i gde mi nismo autori niti su nasi ...)

 

 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

moram ovog crnogorca da podelim sa vama :D:wub:

 

naravno nije moja slika

 

(mislim da bi trebalo otvoriti poseban topik za ovakve slucajeve :D i gde mi nismo autori niti su nasi ...)

 

Svaki put kad vidim te divlje macke hocu da crknem od muke sto nemam jednu ili deset kod sebe, nije humano koliko su to lepa stvorenja.

Osecam se kao iz one izreke "vodicu te u park da gledas kako druga deca jedu sladoled", najvise volim geparde, ali je margay isto savrsen :wub:

29DWJ5y.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...