Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Završih godless, dobra je, mada sam očekivao više sa obzirom kako mi je ortak nahvalio. Priča možda malo suviše razvučena za nekih 7 epizoda koliko ih ima... 

Sve u svemu, ko voli western, svakako treba da šacne. 

Link to comment
On 12/3/2017 at 8:48 PM, gervasius twinkleminkleson said:

Meni je skroz ok nova sezona Berlin Station, drzi paznju. Nije svakako bolja od prve ali dobra je. Plus, igra John Doman

+1

Sasvim dobra voznja. Iznenadio se da nema 10 epizoda kao 1. sezona, pa mi bio cudan utisak sinoc kad sam odgledao 9. Mogla je prica malo bolje da se zaokruzi, ovako je vise posluzila kao uvertira za 3. sezonu, pa treba cekati godinu dana za rasplet..

Link to comment
On 12/8/2017 at 3:23 AM, FPLS said:

Gleda neko Dark? Vredi li tolikog hajpa?

Мени је исто опако нахваљено. Јеси почео?

Edited by porucnik vasic
Link to comment

A je l' gleda neko Taboo?

Dobar je Hardi, faca je.

Odgledao prvu epizodu, svidja mi se sve to što miriše na steampunk. 

Sad, gde će dalje da odu, možda ću i videti.

Mis'im, rekli mi neki iz društva da puste neku seriju kad legnu i tako zaspu. Ja to ne mogu.

 

Link to comment

Godless (2017)

Nije mi se dopalo kako se Scott Frank okrenuo žanru vesterna.

Osnovni utisak o žanrovskom prethodniku ove serije mi je taj da se ona nastavlja na novu verziju poznatog vesterna 3:10 to Yuma iz 2007. godine.

Toliko toga je tu iz Mangoldovog filma. Serija mahom deli sa tim filmom taj specifično moralni, i još više, zastrašujuće demorališući svet divljine i prošlosti, koja je još bez ostvarene tobožnje civilizacijske norme. Gledajući ga, stalno sam i iznova asocirao pomenuti rimejk.

Iako sam Frank nije radio na tom filmu, veza baš i nije nategnuta niti je asocijacija bez ikakvog smisla. Film Logan, najnoviji bioskopski scenario Scotta Franka, režirao je upravo Mangold. 3:10 to Yuma ekranizacija je pripovetke Elmora Leonarda, koga je čak u dva navrata dramatizovao upravo Frank u Get Shorty i Out of Sight. Najzad, reditelj poslednjepomenutog filma, Soderbergh je izvršni producent ove serije.

Dramaturški gledano, sve je ispremeštano. Zanimljivost žanra potisnuta je moralizatorskom odgovornošću. Svaki čin koči radnju tako što, umesto da je pomera, više postoji zbog kognicije amblema na koji se svodi i plete u tapiseriju, a ne fresku, slikajući jednu apsurdno doslednu moralnu normu. Odviše doslednu i za sadašnjicu, a kamoli za žanr vesterna, ma koliko on u svome središtu oduvek nosio moralna pitanja. Najzad, uzbudljiva akcija prigušena je i opterećena hladnom i zastrašujućom slikom prenaglašeno opominjućih posledica, koje su mahom ekstremne i nekako bezdušne.

Ironije svakako ima, i to u tome što će se javiti gomile onih koji će hvaliti ovo što je Scott Frank uradio od vesterna, iako je on davno pokazao da može mnogo kvalitetnije od ovoga.

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...