Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Pa kako to?

Ovde prve 4 epizode gotovo identične, a po tempu biće još par narednih, a tamo paralelno i balansirano pratili i bombaša i muku fbi-a sa građenjem profila i lociranjem traženog.

Link to comment
11 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Hmmm, pogledaću.

Joj vidim da ceo forum otkinuo na Mindhunter, meni dosadno u božju mater. Ne vidim šta je toliko revolucionarno bilo u seriji.

Missing sam i S1 i S2 odustao negde na pola. Obično obožavam brit produkciju, ali ovo nikako da progutam.

 

+2 

Odgledala dve epizode i aj zdravo, dosadno do zla boga,  nekako baš hipsterajska serija al na loš način 

Link to comment
10 minutes ago, Sara said:

+2 

Odgledala dve epizode i aj zdravo, dosadno do zla boga,  nekako baš hipsterajska serija al na loš način 

E baš to, dosadno. Pretpostavljam da nije pomoglo što su za glavnog glumca uzeli najneharizmatičnijeg čoveka još od David Morrisseya, mada kapiram da su i pucali na to. "Ovo je mladi FBI uštogljenko koji nema veze sa životom ali postaje arognanti smartarse kako zna sve više", ali to je bio pomalo preveliki kompromis jer sam četiri prve epizode buvkalno odgledao uz proveravanje vremenske prognoze na telefonu, koliko mi je držala pažnju. Onda je kao krenulo malo zanimljivije kad su već krenuli da pričaju i intervjuišu psihopate, ali sve paralelne radnje su bile "Suuuure, eto, imaju veće šesto čulo od Moldera kako su pohvatali sve bad guys". Ako je poenta prve sezone čitav arc tog glumca koji od bezveznog glupana postaje nadobudni pametnjaković na kojeg je sve to loše uticalo, možda je i dobro napravljeno, samo što je mene izgubilo negde sredinom druge epizode i nikad me nije vratilo. Ceo onaj prvobitni razgovor sa jebljivom studentkinjom tokom koncerta je bio toliko autentičan i uverljiv da sam pomislio da ga je pisao Gene Roddenberry.

Link to comment
10 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

E baš to, dosadno. Pretpostavljam da nije pomoglo što su za glavnog glumca uzeli najneharizmatičnijeg čoveka još od David Morrisseya, mada kapiram da su i pucali na to. "Ovo je mladi FBI uštogljenko koji nema veze sa životom ali postaje arognanti smartarse kako zna sve više", ali to je bio pomalo preveliki kompromis jer sam četiri prve epizode buvkalno odgledao uz proveravanje vremenske prognoze na telefonu, koliko mi je držala pažnju. Onda je kao krenulo malo zanimljivije kad su već krenuli da pričaju i intervjuišu psihopate, ali sve paralelne radnje su bile "Suuuure, eto, imaju veće šesto čulo od Moldera kako su pohvatali sve bad guys". Ako je poenta prve sezone čitav arc tog glumca koji od bezveznog glupana postaje nadobudni pametnjaković na kojeg je sve to loše uticalo, možda je i dobro napravljeno, samo što je mene izgubilo negde sredinom druge epizode i nikad me nije vratilo. Ceo onaj prvobitni razgovor sa jebljivom studentkinjom tokom koncerta je bio toliko autentičan i uverljiv da sam pomislio da ga je pisao Gene Roddenberry.

To cale iz druge sezone Missinga? Jes vala. Al zato je uzivanje gledati Tcheky Karyoa.

Link to comment

Jes, taj.

Paaaa, ono, da, bar čovek unosi neki momenat u ulogu, samo bi bilo bolje da mu iz 2.5 epizode koje sam pogledao ta uloga imala neke svrhe i smisla.

Link to comment

Odgledao pre par dana pomenutu 2. sezonu Missing. Po meni bolja od prve, koja je nekako bila razočaravajuće dosadna i razvučena, umeju Britanci to i mnnogo bolje. Druga priča mi je bolje legla, mada je skoro sve bilo jasno mnogo pre kraja.

Sad gledam Feud. Dosta sam se premišljao jer mi tematika nije preterano zanimljiva, ali na kraju se čini sasvim ok. Dobra glumačka ekipa, i uopšte, cela produkcija su dovoljan razlog za gledanje. 

Trenutno mi mnogo više prijaju te mini serije za koje znam da će cela priča biti završena do kraja sezone,  nego ove klasične koje će razvući ko zna koliko, i gotovo sigurno upropastiti u nekom momentu.

edit: nikad pre čuo za What Remains, ali to bih mogao sledeće.

Edited by mraki
Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...