Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Treba sačekati 20ak minuta da se temperatura tela, samim tim i metabolizam vrati u normalu. Posle toga više benefita ima od prohladne vode, a masaže (bilo svojeručne, bilo mlaznice) su pozitivne za oporavak.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja se tuširam 15-20 minuta nakon trčanja, nakon istezanja, leti uglavnom prohladnom vodom. Ali imam običaj i da u toku dužeg trčanja nadjem mesto gde mogu da se bućnem u vodu negde oko polovine treninga, što ovde kod mene nije teško, na koju god stranu da trčim je ili jezero ili more. Prekjuče sam nakon nekih sat vremena našla finu plažicu, uletela u vodu i sledila se. 🤣 Napolju bilo 26 stepeni, posle kad sam proverila izmerenu temperaturu mora na toj plaži baš u vreme kad sam ja bila tamo: 13,8 stepeni. 🤣 Ali baš je prijalo nakon prvih 10 sekundi. 

  • +1 3
Link to comment

Ja sam jednom u zivotu usao u Savu ovde kod nas pred leto kad je bila 14 stepeni, jedva, a onda pomislio da mogu i da otplivam s jednog kraja na drugi jer cu se kao zagrejati kao i na vecim temperaturama vode... kad nisam umro tad jbt, ono reze i boli dok zamahujes.

 

Posle trcanja dok iskuliram dole i popnem se do stana prodje 10ak minuta i onda ulecem pod tus, obicno hladnjikavom ili hladnom vodom jer me to osvezava.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

od danas se vraćam svojim skromnim vremenima a baš ne volim da se vraćam. kako gospoda rekreativci koji ne mogu jutarnje trčanje ili traku uspevaju da sačuvaju kondiciju kad žege i omorine potraju?

Link to comment
55 minutes ago, utilitarist said:

od danas se vraćam svojim skromnim vremenima a baš ne volim da se vraćam. kako gospoda rekreativci koji ne mogu jutarnje trčanje ili traku uspevaju da sačuvaju kondiciju kad žege i omorine potraju?

 

Brdski biciklizam. Ne moraš puno rano ujutro ni da kreneš. Čak i kad je 32-33 stepena, nije previše vruće na bajsu jer imaš strujanje vazduha. Još ako popneš neko lepo brdašce preko 500mnv, gore još prijatnija temperatura i lepša priroda.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Brdski biciklizam. Ne moraš puno rano ujutro ni da kreneš. Čak i kad je 32-33 stepena, nije previše vruće na bajsu jer imaš strujanje vazduha. Još ako popneš neko lepo brdašce preko 500mnv, gore još prijatnija temperatura i lepša priroda.


radnim danom?

  • +1 1
Link to comment

ima likova koji putuju ozbiljan broj km, rade i u stanju su da obrnu sto i jače kilometra dnevno biciklom. reko mž je širokogrud pa po difoltu svrstava ljude u takve. da bih bio takav za početak bi trebalo da me biciklizam ne smara.


inače krenuo sam sa vraćanjem, to je ono što je bitno. taman dok se budem vratio u formu, da na leru trčim 7-8km ispod 5:20 doći će blatnjava zima pa opet sve ispočetka.

Link to comment

Ja sam više shvatio pitanje kao nekakvo premošćavanje leta, tj. da se održi kakva takva kondicija. Pa sam predložio jednom ili dvaput nedeljno vožnju bicikla. Mene isto smara vožnja po ravnom, pa uvek biram neka brda, mada je u Vojvodini izbor sužen. :)

 

Nisam shvatio pitanje kao potrebu da se i radnim danom bude aktivan, sorry :D

  • +1 1
Link to comment

ne mozes premostiti leto, nego vezbas jos jace! 

duzi dan pa se ima vremena i za 2 tr dnevno, ponekad kad se sve lepo isplanira

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...