Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

dodzavola, morachu i ja do biljne apoteke....... ovaj benjamin mi previse drag... kupila sam ga pre 5 godina jer mi se strasno svidelo kako su ga uzgajili kad je bijo mali;IMG_5966.jpgedit; puno fala modesty

Edited by Hippie
Link to comment

nema na chemu - mi imamo jedan, sad star vec 9 godina, kupljen izuzetnom prilikom - krili smo njime coshak sa kablovima kad su nam doshli neki mngo vazni ljudi ukucusad, nema shanse da ga bacim - ne lici vishe ninashta, ali mi ga volimopar puta se zarazio ali smo ga izlecilipar prskanja sprejom i sve je nestalo

Link to comment
dodzavola, morachu i ja do biljne apoteke....... ovaj benjamin mi previse drag... kupila sam ga pre 5 godina jer mi se strasno svidelo kako su ga uzgajili kad je bijo mali;
hej, pipi srecho, kolko chesto zalivash te benjamine? i koliko mnogo?ostavila mi konshinica na staranje 1 drvored na 10 dana. koliko sam informisana, mogla bi sve da ih pobijem :o
Link to comment

da da, bendjamin moze da olista ko pravo vanjsko drvo, pa mu treba redovno kratiti grane [kad se gaji kao sobno bilje].... meni sve bilo zao, pa je toliko izrasto da je prekrivao naka moja 4 prozora..... tako sam ga prvi put osisala kad ga je napala ova smola.....inace zalivam po potrebi; uvek sipam vodu u postolje, nikad direktno gde biljka raste.... + redovno tusiranje

Link to comment

uzas... ne, nema po listovima.... i nema po ovim matorim granama, samo po mladim [koje su izrasle posle krachenja]puno fala, sachu ga istrebim, pa tusnem, pa kako mu bude

Link to comment
uzas... ne, nema po listovima.... i nema po ovim matorim granama, samo po mladim [koje su izrasle posle krachenja]puno fala, sachu ga istrebim, pa tusnem, pa kako mu bude
kazem ti - moja mama nikad ne prska, trebi ga rucno i radi...samo ga dobro pregledaj i sto kazesh - istisirajnarano, ne ide na stare grane, mnogo mu je duboko da rovi i kopa a opet, list mu je malo...pazi samo, na listovima su mali i mladii stvarno se ne vide dok se ne zagrebu noktom
Link to comment
ako jeste - onda je opasno naraslo :o
ja vidim i neke noge :omozda je stvarno opasno :lol:elem, da izdam zvanichni hejt na mushkatlove iz rasadnika! ne znam kako ih tamo uzgajaju, tj uvoze, ali je svaka (apsolutno svaka) imala oko korena neku ko fol perforiranu kesicu, od onog materijala ko sto je papirni flaster i kroz te jupice se ko fol proturalo neko bijedno korijenje. te kad se zavrshilo ono cvetanje sto je u originalu doneto s pijace - zdravo. i da su mi kerovi, sto mi uzeshe bar 2k dindzi okupno za razne saksije, lepo rekli, alo gospoja, ima unutra artija, skinesh, pomolish se duhovima flore... nego jok. zato sad u avgustu imam komplet extra dronjavih mushkatli. fakin bonsai. sledece godine kupujem kod baba sto sede ispred starog merkatora. crkni industrijo <_<
Link to comment
inace zalivam po potrebi; uvek sipam vodu u postolje, nikad direktno gde biljka raste.... + redovno tusiranje
ou shit :o :lol:
Ne plashi se. Ja mog bendzamina zalivam direktno u koren. I napreduje savrsheno (pu,pu, da ga ne ureknem). Tushiranje retko, mozhda zato shto se slabo skuplja prashina zbog konstantnog prechishcavanja vazduha.
Link to comment
Ne plashi se. Ja mog bendzamina zalivam direktno u koren. I napreduje savrsheno (pu,pu, da ga ne ureknem). Tushiranje retko, mozhda zato shto se slabo skuplja prashina zbog konstantnog prechishcavanja vazduha.
ne plashim se vishe. vracaju se do kraja nedelje. a od straha necu nishta tushirat. istina, u brizi oko benjamina, zamalo da ljudima likvidiram paradajz :lol:ps. mushkatle pochupane. necu se vishe tako prevariti, ama nikad :ph34r:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...