Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

  • 5 months later...

kod mene 1 dzungla...3 vodene palme i seflera koja je vislja od mene to je sve u sporednoj sobi i to zalivam

a ima jos gomila muskatli,paprati i svacega jos na tavanu sto tihuje do proleca

 

IMG_20211228_105639.jpg

 

 

IMG_20211228_105619.jpg

 

  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment
  • 1 month later...

Screenshot-20220214-152110.png

 

Da li je ovo normalno stanje za Araucaria heterophylla? Prošle godine sam imao problem da joj se suše donje grane na krošnji, i to sam rešio tako što sam je izneo napolje. Sad joj se suše ovako krajnje iglice, ali ne samo u donjem delu, nego svugde, bojim se da joj je minus možda došao glave, pošto ona kao ne bi smela da stoji na manjr od 5C :sad:

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Svaki buket mi traje 4-5 dana bez obzira koliko vode sipam u vazu. Valjda im je vruce. Zasto je u cvecarama hladno ili ih drze po friziderima? 

 

Dosetim se da dodajem kocke leda u vazu i tako ga hladim...i evo ih ko da su iz cvecare :D  

 

Ponosna sam na svoju domisljatost

 

 

Link to comment
  • 4 months later...

Dobila dam orhideju. Lepo izgleda, u nekoj je zemlji. Pronasla na internetu kako se odrzava. Meni nista nije jasno, ne mogu bas da joj robujem, i jos nemam talenta za cvece. 

Zanime me ako neko ima iskustva, da se nadam necemu ili su bas teske za odrzavanje?

 

Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Dobila dam orhideju. Lepo izgleda, u nekoj je zemlji. Pronasla na internetu kako se odrzava. Meni nista nije jasno, ne mogu bas da joj robujem, i jos nemam talenta za cvece. 

Zanime me ako neko ima iskustva, da se nadam necemu ili su bas teske za odrzavanje?

 

laganica

 

jednom u deset dana je potopi(sa posudom u kojoj je) na par min u vodu. voda da joj dosegne do min pola posude, posle je ocedi do kraja

 

i to je to

Link to comment
1 hour ago, oyashirazu said:

Imam ja orhideje. Nije naročito teško. Držim ih na zapadnoj strani, zalivam s vremena na vreme. Nije beznadežno ako si početnik. 

Nemam zapadnu stranu, samo sever i jug. Gde da je stavim? I na koliko dana zalivas? 

Link to comment
26 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

laganica

 

jednom u deset dana je potopi(sa posudom u kojoj je) na par min u vodu. voda da joj dosegne do min pola posude, posle je ocedi do kraja

 

i to je to

Hvala. Jel joj dodajes neka djubriva i slicno? 

Link to comment

Orhideja, nista lakse.

Ja jednom nedeljno potopim u vodu, celu saksiju, bukvalno ispliva ona zemlja. Drzim je minimum pola sata, nekad zaboravim pa ostane duze. Izvadim iz vode, vratim zemlju sto je isplivala,  obrisem listove od prasine i vratim saksiju na mesto.

To je sav posao. 

Cveta kao luda, kad opadne cvet, radis sve isto i cekas da ponovo procveta. 

 

P.S. Ja ne dodajem nista. Meni se i svidja sto je minimum posla , a rezultat spektakl

 

 

 

 

Edited by Sara
  • Hvala 1
Link to comment
20 minutes ago, Sandradjer said:

Hvala. Jel joj dodajes neka djubriva i slicno? 

ma ništa

 

u međuvremenu je likvidirana, smor od biljke. dva cveta ako imaš sreće za 12meseci, u međuvremenu kelj

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...