Jump to content
IGNORED

Strukovni Humor


betty

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JozoMujica

    174

  • Tpojka

    89

  • Indy

    77

  • Svarog

    50

https://mcfunley.com/from-the-annals-of-dubious-achievement 

:D :vesala2:

 

ovo me je podsetilo na jednu priču koju su meni početkom 2000ih pričale starije kolege.

 

u preprič verziji:

Quote

priča je o izvesnom inženjeru Babiću. znam mu i ime, ali zarad neke privatnosti neću spominjati. prezime je bitno jer je glavna stvar u priči termin debabićizacija koda.


taj lik je bio u izvesnoj domaćoj software firmi početkom 2000ih.
nešto je tu čudno bilo i on zapali relativno brzo.
ubrzo nakon njegovog odlaska klijent se požali na neki deo aplikacije koji je taj lik radio.
ovi iz firke zarone u kod i nađu glavnu biznis metodu koja ima neke stotine linija, mulja nešto, iterira, obrađuje... i na kraju vrati hardkodovanu vrednost.
lik je verovatno probao da reši, video da ne može, i našao neki case koji je odlučio da vraća uvek.

dakle metoda radi i radi, prolaze stotine milisekundi u iluziji da se nešto pametno dešava, i na kraju isti rezultat.
nakon toga su seli i uradili kompletnu debabićizaciju koda, sve što je ikad napravio dok je bio u firmi.

 

  • Haha 9
Link to comment

Ja sam skoro imao Babicev momenat ali greskom. Radio sam na nekoj integraciji i par metoda sam hardcodirao™ umesto da zovu neki web servis. Stize poziv za hitan bug i greskom umesto master uzmem taj branch, popravim bug, napisem cak i test i mergujem nazad i odradim deployment. Bug za 2 sata popravljen i svi srecni.

Sutradan frka kao ne radi taj algoritam stalno isti rezultat sta god se unese. Ja brzo pogledam code i u prvi mah trazim ko je mergeovao nezavrsen posao... :isuse:

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

Bukvalno me ovo ceka od ponedeljka ... sad kao krecemo da koristimo neki alat za planiranje nekog hrvatskog startupa, ali kontam da cu biti na istom

 

IMG-4306.png

 

 

 

A ti 'Rvati se sad guraju svugde... :)

 

Nije im los alat, mnogo je fleksibilniji od svačeg nečeg sto sam vidjao, ali je dosta neprovereno, pa je zato i jeftino, pa se uzima...

Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

A ti 'Rvati se sad guraju svugde... :)

 

Nije im los alat, mnogo je fleksibilniji od svačeg nečeg sto sam vidjao, ali je dosta neprovereno, pa je zato i jeftino, pa se uzima...

Mislis li na Farseer ili ih ima vise :D ?

mada, neverovatno je koliko su njihovi startapovi uspesniji i kvalitetniji od nasih (ili se bar tako cini na povrsini) 
 

Link to comment
36 minutes ago, Lezilebovich said:

Bukvalno me ovo ceka od ponedeljka ... sad kao krecemo da koristimo neki alat za planiranje nekog hrvatskog startupa, ali kontam da cu biti na istom

 

IMG-4306.png

 

 

 

Mozda nesto masim, zar nemate opciju da menjate konkurentno spreadsheet?

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Na njih, bili smo na istom tenderu, kod velikog klijenta i uzeli su njih ispred SAP ovog rešenja...

 

Juce mi klijent u HR javlja da ih razmatraju, da zamene SAPovo resenje...

Mi ih gledamo i kao interni alat i da ih ukljucimo u portfolio. Znamo ih jer je u vrhu lik koji je duuugo vremena bio u MSu bas zaduzen za "nas" biznis

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...