Jump to content
IGNORED

Strukovni Humor


betty

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JozoMujica

    174

  • Tpojka

    89

  • Indy

    77

  • Svarog

    50

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja sam 2016 sprzio na migraciju sa java 1.6 na 8 , nekoliko manjih  aplikacija i jednu veliku. Danas cujem da su probali prebaciti na Java 11 i da su posle tri meseca odustali...

 

 

6gtiqii7swq81.png.6b9dae8da27f8435eb22bedb726afe8a.png

 

media_Fx4PgU4WwAMgHco.webp.e293afb8d97c448c45ac9840ea9cd635.webp

 

Ma da i pored svih mana Java je i dalje jedini programski jezik sa kojim vecina  prosecnih programera moze zavrsiti veliki i ozbiljan projekat.

 

 

 

 

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

Java mi se zbog svog manjka kompatibilnosti sa prethodnim verzijama usere u zivot bar jednom mesecno. Mada to je jos i super, pricao mi drug da su kod njega upgradeovali glavnu DB2 bazu na novu verziju bez da su procitali one IBM-ove trakte od 1000 strana. Sve je radilo dok ljudi nisu poceli da prijavljuju cudne rezultate u specificnim slucajevima. Ispostavilo se da je IBM promenio kako neke postojece funkcije rade, ne cak da je oduzimao stare i dodavao nove.

Link to comment

Java je ubedljivo najzreliji ecosystem. Sem nekih specifičnih niša, tipa ML gde je Python logičan izbor, apsolutno je najsmisleniji i najbezbedniji izbor. Svako malo se pojavi jezik koji bude "next big thing" koji će da dominira, pa posle određenog vremena se taj talas ugasi. Trenutno je to Golang, ali sa novim verzijama Jave će i glavna prednost Golanga (gorutine) biti nivelisana sa virtuelnim tredovima. Ko jebeni Real Madrid, samo ide i redom melje nove protivnike koji se pojave :D

 

Ako neko kaže da je Java spora gađaću ga Docker kontejnerima. Em to više i nije tolika razlika (recimo u odnosu na spomenuti Golang) em stvarno moraš da imaš case da bi ti ta razlika bila argument za odabir jezika u odnosu na sve druge kriterijume (zrelost biblioteka, stabilnost, integracije...).

 

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...