Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Koji li je tebi andrak Indy sa tom kreativnom krizom!? U galeriji imaš sjajnih fotki, to su ti mnogi ovde već rekli (including me). Neke bi rado okačio u vidu printova na sopstvenim zidovima. Dobrodošao nazad, btw.

Link to comment
koga zanima ima nesto od novijeg pri vrhu ovog streama.
odlicne: waveslast lightnew morningpretty in pinksnake hill bluesweatherfalling lightmnogo je bolje pregledati ovako fotke na crnoj pozadini nego kada su u onom belom stream-u.wb
Link to comment
Koji li je tebi andrak Indy sa tom kreativnom krizom!?
Pojma nemam, verovatno krivica lezi u tome sto previse vremena provodim posmatrajuci stvarno dobre (tj. velike) fotke. Doduse, to nije bas ni fer prema meni (a ni ostalima ovde), posto su uglavnom u pitanju profesionalci.Inace, to nije bas jedinstvena pojava (znao sam svojevremeno slikara koji je sve svoje radove spalio... sto je kud i kamo bila veca steta od mog gasenja accounta na flickru. Nisam cak nijednu fotku obrisao iz arhive.)Izvinjavam se zbog toga ne tako malom broju ljudi koji su izrazili interes za moje fotke. Ali, kako je tek meni sa mnom.
Link to comment

Nije da ne znam za muku. OK, pretpostavljam da nema puno sličnosti ali svejedno, muka je muka.Meni je kreativnost ozbiljno došla u pitanje kada sam se suočio sa jednoličnošću života kojim živim. Obrazac kuća-bus-posao-pauza od sat vremena-posao-bus-kuća bi savladao i jače od mene. Onda sam prodao kameru.Okolnosti su se promenile više puta od tada. Napadi kreativnosti i dosade su me zaskakali svako malo. Kupovao sam drugu, pa treću, smarajući sebe nebitnim tehnikalijama u fotografiji. I opet sam sve rasprodao. Sada nemam trenutno kameru, ali iz drugih razloga nego ranije a pre svega zbog lošije finansijske situacije. Ubeđujem sebe da je ne bih ni koristio (kao što i nisam, u određenim periodima), a onda se ulovim kako provedem sate u eksperimentisanju sa kamerom mobilnom telefonu :isuse:Ne smatram se posebno nadarenim fotografom, ali volim fotografiju i skontao sam da me to najviše opušta, valjda zato što tada stvaram nešto novo i nešto svoje.Prija mi kada se to nekome dopadne, ali znam da sam konačno sebi jedini (ne i najpravedniji?!) sudija. Sve je u percepciji. Ja neke tvoje fotografije vidim kao čistu umetnost, neopterećenu imenima, žanrovima, stilovima ili imenom onoga ko je to stvorio. Trenutak, fragment života koji si ulovio i podelio sa svetom. A ako ja, relativni anonimus za tebe, poželim da neki deo toga gledam na svom zidu (gde inače provodim dosta vremena), to je, nadam se, dovoljan pokazatelj da ipak to što radiš, radiš dobro.Jedan primer: na zidu svoje dnevne sobe držim sliku, ulje na platnu, koju je radio moj kum i koju sam dobio za useljenje. Kum mi se, inače, ne bavi slikarstvom i nije nakon nje odradio niti jednu sliku. Ja tu sliku, lično doživljavam kao vrhunac umetnosti a veruj mi, odbio bih najbolje radove Pabla Pikasa kada bi mi ponudili u zamenu, glava za glavu.Izmamio si mi najduži post u jednoipogodišnjoj polulurkerskoj karijeri, koji sam po sebi nema svrhu niti će promeniti tvoje stanje u kome si, ali ne može da škodi, as Lane used to say :P

Edited by Mostly harmless
Link to comment
A šta ste ga skolili, čovek bio u egzilu, dok se povrati malo biće ok.
Naravno da će biti OK, samo, to njegovo traje od pre egzila i nema veze sa istim. A ja kendžam pomalo jer mi žao talenta :D
Link to comment
Primetio sam s onoga svijeta da je Kauboj pokacio neke sjajne crno bele, pa da pohvalim! :Hail: Ja nemam bog zna sta da kacim, koga zanima ima nesto od novijeg pri vrhu ovog streama.
Hvala, navikavam se -_- jbmmu bas si lazno skroman, odlicne su ti fotografije. Primecujem da si sve upeglaniji, ne znam da li mi se to svidja ili ne, nisam nachisto. New Morning je na primer perfektna ali je na neki nacin zicer - npr. The Lost Day mi je toplija i vise prica. Na to mislim kada kazem "upeglan".Uz nju izraziti favoriti su mi Country Road, The Barefoot Photographer, Shadows Fall i Toronto 2.
Koji li je tebi andrak Indy sa tom kreativnom krizom!?
Ja znam sta mu je, dize si kriterijume. Oce to kad sazrevas na nekom polju.
Link to comment

Nije ni sazrevanje, koliko prezrevanje. Postoji neki moment kad se treba otisnuti i postati pro, ako to propustis, posle se (dozivotno) vrtis u nekom krugu. A da bi se postalo pro treba mnogo vise od ljubavi prema fotografiji, treba ziveti marketing svog biznisa 100% vremena (imam poznanika u Melburnu koji je pro, i tako je to kod njega... samo-promocija se nikada ne gasi, prosto to tako mora da bude, ako od toga hoces da zivis... sto on vrlo uspesno radi).Takodje sam jako isfrustriran sto nikad nisam smogao hrabrosti da se otisnem u portrete, a sto svojevremeno govorila maxivida, to bi mi otprilike najbolje i islo. A to je (mislim, i te kako) u vezi s ovim gore: kad si pro moras da predjes Rubikon, i vise nema sta da te bude blam da nekom udjes u facu (i zivot) sa aparatom._______Ovo je iz juna ove godine (sto verovatno znaci da ga nisam kacio ovde.)5831536313_aee45abfb0_z_d.jpg

Link to comment

Moram samo da sacuvam ovo posto je napisano slicno necemu sto sam u glavi smislio, a nisam u reci srocio :)

Nije ni sazrevanje, koliko prezrevanje. Postoji neki moment kad se treba otisnuti i postati pro, ako to propustis, posle se (dozivotno) vrtis u nekom krugu. A da bi se postalo pro treba mnogo vise od ljubavi prema fotografiji, treba ziveti marketing svog biznisa 100% vremena (imam poznanika u Melburnu koji je pro, i tako je to kod njega... samo-promocija se nikada ne gasi, prosto to tako mora da bude, ako od toga hoces da zivis... sto on vrlo uspesno radi).Takodje sam jako isfrustriran sto nikad nisam smogao hrabrosti da se otisnem u portrete, a sto svojevremeno govorila maxivida, to bi mi otprilike najbolje i islo. A to je (mislim, i te kako) u vezi s ovim gore: kad si pro moras da predjes Rubikon, i vise nema sta da te bude blam da nekom udjes u facu (i zivot) sa aparatom.
Link to comment
... kad si pro moras da predjes Rubikon, i vise nema sta da te bude blam da nekom udjes u facu (i zivot) sa aparatom.
... jednom se zatekao na ulici sa svojim prijateljem koji je profesionalni fotograf (majstor fotografije). Pored nas je prolazio Bane, lokalni beskucnik, alkos, sa vrlo zivopisnim licem i outfitom uopste (davao sam mu btw. ponesto novca kada bih ga video, hocu reci "znali smo se").Moj prijatelj ga zaustavi, okinu u njega par snimaka a bez da ga je pitao za dozvolu. Bukvalno mu je ukrao lice. Na kraju, fotografije su bile dobre.Ja i ako slikam na ulici, trudim se da nikoga ne uznemiravam i budem sto neprimetniji. Sto se klasicnog portreta tice, imam nesto iskustva ali ne mogu ovde da kacim bez dozvole:(odlicna ti ova fotografija Edited by CowBoy
Link to comment

za mene je portret [prilicno sam nov u fotografiji i kratko iskustvo imam, ali sam svestan sta to ukljucuje [ne mislim ovde na poznavanje osnovnih pravila kako da geometrijski oblik preneses verodostojno na fotografiju - skica] jednako kao i poznavanje sve napisane japanske reci iz proslog veka do sada. :D

Link to comment

DOBRODOSAO PONOVO INDY.. :))) Evo dve totalno razlicite sa Yashice 635 i istekle Reale... :)6338363767_c3e98bb526.jpg6327664732_0fdc92ce62.jpgklik za vece itd.Bice jednom jos, cim ih sredim... A ja to veoma sporo.. Ove su bar par meseci stare. :D

Edited by esdy_11192
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...