Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ma debilana. gledam prenos partizan rad, oni se prebace u mostar, a u bg padne gol. onda se vrate slikom, pa dok režija pusti evs

 

ogadiće ljudima fudbal

 

msm koga zabole u srbiji da gleda zrinski ili mogre, i da njihovim utakmicama seku partizan/zvezdu

 

posle sam prebacio na a3 gde je prenos

A zasto gledas nesto sto se zove multiprenos ako zelis da gledas Partizan, ciji prenos ide na drugom kanalu? Misterija.

Link to comment

Multiprenos i sluzi da pokrije sve ovo sto niko nece da gleda, a da se vrti nesto. Kad bi pustili prenos Zlatibor Cajetina - Proleter Slana Bara ili Radnik Surdulica - Mladost Lucani ne bi niko gledao. Ovako kad sve to ide od jednom, pa jos preseku i s nekim Partizanom ili Zvezdom neko ce i da pogleda.

Link to comment

Ali ja tu vidim problem što je to vrlo zahtevna "operacija", za koju, mislim bar, retko koja TV ima/hoće da opredeli resurse... 

To se radi ili dobro ili se ne radi... 

Tu ja vidim problem. 

I da napomenem, ja sve ovo "na neviđeno"... 

Link to comment

Jel moze neko da mi resi problem u vezi umrezavanja. Nedavno smo presli na telekom. Problem je u tome sto imamo 3 IPTVa za povezivanje i 2 kompa za net. Imam jos jedan modem koji sam prosle godine kupio sa jos 2 LAN mesta. Na telekomovom ruteru su povezani:

LAN 1: Komp 1

LAN 2: IPTV

LAN 3: IPTV 2

LAN 4: Modem na kome su na LAN 1 povezan komp i na LAN 2 povezan treci IPTV.

 

Problem da sve radi net super, dok ovaj treci IPTV nece da se konektuje, kad skenira mrezu kaye da je problem u centralnoj lokaciji. Kako da resim ovaj problem?

Link to comment

Ja sam drugom varijantom isao.

U ruteru sam namestio da iptv ide i na lan4, a u modemo aktivirao IPTV mod na jednom lanu i rade sva 3 tv i oba kompa..

 

Hvala.

Edited by DrIlic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...