Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

E, pa uskoro će malo i dame da nas voze:

TRILING LEPOTICA: Ovo su prve žene piloti Air Serbia! Danijela Miletić, Biljana Savić i Ivana Milojević uskoro će upravljati avionima srpske nacionalne aviokompanije. Njih tri započinju svoju obuku za let komercijalnim avionima
Zaista su veoma lepe, možete ovde i slike da vidite: http://www.telegraf....air-serbia-fotoSretno im bilo :)
Link to comment

Do 17. januara promo cene karata za nove destinacije koje startuju 30. marta:Beirut €219Kiev €129Varna €149Sofia €149Warsaw €149Budapest €99Dabo, jedna loša vest - od Kaira se odustalo do daljnjeg zbog političke situacije.

Link to comment
bem mu misa, moracu da zbog beiruta vadim novi pasos. zajebalo me na ben gurionu, lupise mi pecat u pasos bez da sam stigao da ih zamolim da to ne rade.
Izvini, od kada IL lupaju pecate?!?Koliko znam dobija se mala plava kartica, koja sluzi kao ulazna viza. Na izlazu se dobija pink kartica (uvedena u novembru) kao izlazna viza koja se koristi da se prodje kapija posle pasoske kontrole.Pisem naravno samo o stranim pasosima.Pozdrav,X500
Link to comment
Koliko je dosada bilo predvidjeno da stigne ovih Airbus-ova, a koliko je stiglo?
Predviđeno 6 do kraja 2013-te, juče ili prekjuče je stigao peti ako sam dobro ispratio. Kasnio je jer je morao na C-check, šesti još uvek čeka u Minhenu. Nije frka jer i onako nema dovoljno posada pošto piloti još nisu završili obuku za A319 u Berlinu. Ima probijanja rokova ali imajući u vidu kakav raspad od kompanije treba dovesti u red, ovo što je do sada urađeno može se smatrati veoma dobrim. Jutros su četiri A319 bila u redovnom saobraćaju i odletela ka svojim destinacijama, naravno uz ATR-ove i stare B733 koji će do početka letnje sezone biti povučeni sa redovnih linija i prebačeni na čartere (do tada će stići ukupno osam A319 i dva A320).Što se tiče gužvi, one pokazuju koliki je BEG u suštini raspad od aerodroma i nesposoban da radi po (danas standardnom) modelu jutarnjih i večernjih špiceva. Busaju se u prsa projektovanim kapacitetom od 5 miliona a ne mogu da izguraju vršna opterećenja na 3,5 miliona. Što je i normalno ako se ima u vidu da sve "samostalne investicije" kojima se hvale nisu ništa više od krpljenja, budženja, šminkanja, štapa i kanapa. Za strategijsko razmišljanje i planiranje nikada nisu bili sposobni tako da im je jedina strategija da krpe i budže aerodrom dok im Air Serbia ne doveze jedno pola miliona novih (transfernih) putnika pa usledi kompletan raspad sistema. I posle se neko čudi zašto Etihad razmišlja da to uzme pod koncesiju. Edited by beowl
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...