Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Šta znam, ja u zadnjih par kom za sebe uzimam isključivo 17".Jasno da su teže, ali odgovara mi rad u Photoshopu i sl. na većim monitorima i visokoj rezoluciji, naravno u kombinaciji sa dobrom grafičkom.
Bold1 - kako možeš da radiš DTP na TN+ ekranu?Bold2 - kakve veze ima GPU sa performansama PS-a?
Što se tiče ovih malih, mislim da sam već pisao, Toshiba Portege se u mojoj firmi pokazala odlično, svaka preporuka.Malo se više greju ali to je i za očekivati od tako malog "kućišta".
R600? Bonbon :wub: Ali mnooogo para.
Link to comment
Bold1 - kako možeš da radiš DTP na TN+ ekranu?
Lepo, recimo ovako: link :)Kod mene se rad u DTP-u svodi na modifikacije na već postojećim pripremama ili pravljenju istih opet iz već postojećih, tako da sam spašen mučenja oko podešavanja prikaza, kalibracije i sl.Nije mi primarna delatnost, više uletim kada treba nešto brzo srediti, promeniti i sl.
Bold2 - kakve veze ima GPU sa performansama PS-a?
Naravno da ima. GPU od min 128MB VRAM i Shader Model 3.0 and OpenGL 2.0 podrška su obavezna.Naravno možeš ga naterati i na manje ali košta vremena i živaca. Za komforan rad 256-512 MB VRAM-a.
R600? Bonbon :wub: Ali mnooogo para.
Jeste dobra cena ali opet nije za home usere
Link to comment
Lepo, recimo ovako: link :)Kod mene se rad u DTP-u svodi na modifikacije na već postojećim pripremama ili pravljenju istih opet iz već postojećih, tako da sam spašen mučenja oko podešavanja prikaza, kalibracije i sl.
Super ako tebi ne smeta, ali to ne menja činjenicu da TN film monitor jednostavno ne može da prikaže CMYK paletu, a o uglovima gledanja, prikazu crne i ostalom da ne pričamo.
Naravno da ima. GPU od min 128MB VRAM i Shader Model 3.0 and OpenGL 2.0 podrška su obavezna.Naravno možeš ga naterati i na manje ali košta vremena i živaca. Za komforan rad 256-512 MB VRAM-a.
Jedino ako misliš na CS4 i podršku za 3d modele koju su uključili, pa da PS kooka pri instalaciji, ali opet - shader 3.0 i OGL 2.0 podržava svaka integrale grafika od X3000 na ovamo. Ako pričamo o 2D rasterskoj grafici, čemu PS valjda služi, GPU tu ne igra nikakvu ulogu, tako da ovo za količinu VRAMa jednostavno nije tačno. Uostalom, sa adobe.com:GPU Feature ListOpenGL/GPU features in Adobe Photoshop CS4 include the following:Smooth display at all zoom levelsAnimated Zoom toolAnimated transitions for One Stop ZoomHand toss imageBirds-eye ViewRotate CanvasSmooth display of non-square pixel imagesPixel gridMove color matching to the GPUDraw Brush tip editing feedback via the GPU3D GPU features include the following:3D Acceleration3D Axis3D Lights widgetAccelerated 3D interaction via Direct To ScreenBridge GPU features include the following:Preview panelFull-screen previewSlideshowReview Mode Ništa što se ne može izvesti i bez Quadro/FireGL akceleratora, priznaćeš.
Link to comment
Super ako tebi ne smeta, ali to ne menja činjenicu da TN film monitor jednostavno ne može da prikaže CMYK paletu, a o uglovima gledanja, prikazu crne i ostalom da ne pričamo.
Kao što rekoh ne smeta mi, tamo neki dizajneri vode računa o bojama, ja samo koristim njihove pripreme kao template.
Jedino ako misliš na CS4 i podršku za 3d modele koju su uključili, pa da PS kooka pri instalaciji, ali opet - shader 3.0 i OGL 2.0 podržava svaka integrale grafika od X3000 na ovamo. Ako pričamo o 2D rasterskoj grafici, čemu PS valjda služi, GPU tu ne igra nikakvu ulogu, tako da ovo za količinu VRAMa jednostavno nije tačno. Uostalom, sa adobe.com:.....Ništa što se ne može izvesti i bez Quadro/FireGL akceleratora, priznaćeš.
Uostalom, sa adobe.com:Introduction to the GPUPhotoshop CS4 leverages the graphics display card's GPU, instead of the computer's main processor (the CPU) to speed its screen redraw. For Photoshop to access the GPU, your display card must contain a GPU that supports OpenGL and has enough RAM to support Photoshop functions--at least 128 MB of RAM--and a display driver that supports OpenGL 2.0 and Shader Model 3.0. Ne ulazim u "tanka crevca" nije mi posao niti imam volje, takođe ne želim da razmišljam o tome.Dovoljno mi je da recimo ovo piše:ISV certifications MCAD: AutoDesk (AutoCAD, Inventor, Revit, Alias Studio, Map 3D, Civil 3D), Bentley (In Roads XM, MicroStation, Navigator), CEI, CoCreate OneSpace, Dassault CATIA V5, ICEM Surf, Intelligent Light, MSC Software (MSC.Patran, SimXpert), PTC Pro/ENGINEER Wildfire, Sensable, Siemans PLMS (NX, NX I-deas, Solid Edge, TeamCenter Visualisation, Solidworks; DCC: Adobe (Premiere, After effects, Encore, Photoshop), AutoDesk (3DS MAX/Combustion, Maya), Avid (Xpress Pro, Media Composer), SoftImage XSI; GIS: ESRI ArcGIS; Oil and Gas: Landmark R5000, Paradigm EPOS, GoCAD, Schlumberger (GeoFrame, Petrel), SeismicMicro TechnologyI da znam da sam odabrao OK notebook za sve što mogu da zatraže od mene iz te oblasti.
Link to comment
E jbga. To su mašine od 12-14" namenjene biz korisnicima, - dakle pandani MBP-u. Kapiram da ista platforma može i za manje pare, ali kvalitet izrade, battery life, prenosivost i bling efekat teško.Uostalom, slobodno stavi mašinu sličnih specsa i adekvatnog kvaliteta izrade za 400 eur, prvi je kupujem.
za 400€ naravno da nema, ali ima sony, toshiba i hp lapova za oko 900€ slicnih kao apple od 2k€.
Link to comment

Kad bih uzimao mali laptop (na granici sa netbukom), uzeo bih npr. ASUS Eee PC 1201N Seashell eeepc_1201n_silver_03bqp1.jpgInače, generalno ni za sebe ni za posao ne bih uzeo komp ispod 15"... A više ne bih uzimao ni desktope :) Ovaj moj laptop (Asus 15" wide, C2Duo, 3GB, 320GB, Ati Radeon HD 3650 512MB, 1440x900) je koštao oko 560 jura - sličan je sada ispod 500! Meni je to super, iako ga jako retko sklanjam sa stola... Nije preskup, dovoljno je jak, a nema kablova.

Link to comment
Eee jeste netbook. Imam ga kao kompjuter za napolje i upravo se s njega javljam.
Asus je sa prvim eee praktično postavio temelje celoj netbook klasi, a sada među prvima gura novu generaciju, 11-12", ION platforma...
Kad bih uzimao mali laptop (na granici sa netbukom), uzeo bih npr. ASUS Eee PC 1201N Seashell
Da, videh taj, skroz ok. Očekuje se poplava ~400USD thin&light mašina sa ION-om, ali teško da će ih biti mnogo lepših od seashell-a.Meni daleko zanimljivije, Dell predstavio Vostro V13 -vostro-v13-handss-02.jpgOsnovni model sa CULV Celly-jem, bez Windoze (i bt-a, al' ajde) ~450 USD. LED 13", tanji & lakši od MacBook Air-a, Alu poklopac, hindževi od cinka, baza od legure magnezijuma. Fali mu samo backlit tastatura i ozbiljniji procesor (postoji i sa c2d CULV-om, ali ti uvale i Win pride). Sam sam sebi odgovorio na pitanje od pre nekoliko strana, i ujedno pronašao sledeću mašinu.Naravno, u Srbiji se očekuje boga pitaj kada, i sa cenom izračunatom po formuli "MPC u Srbiji u eur = MPC u USA u $ + PDV".
Link to comment
Nakon dugog razmišljanja, pala knjiga na dva slova.Molim savjetHP Pavilion dv6-1360em, VY660EAiliToshiba Satellite A500-1FT Može i neki prijedlog, ako hoćete da mi glava eksplodira od uspoređivanja.
HP nudi više, bolja grafička, veći disk, FireWire priključak, Toshiba ima bolje zvučnike i dužu garanciju.Zbog ovog zadnjeg pre bih izabao Toshibu... I zbog dizajna, ne sviđaju mi se ti krugovi po "poklopcu" i oko Touchpad-a...
Link to comment
Nakon dugog razmišljanja, pala knjiga na dva slova.Molim savjetHP Pavilion dv6-1360em, VY660EAiliToshiba Satellite A500-1FT Može i neki prijedlog, ako hoćete da mi glava eksplodira od uspoređivanja.
Ne znam za Toshibu, ali ovim svojim hp-om sam baš zadovoljna (dv6-1350ex). Tvoje potrebe/zahtevi će odlučiti - prelistaj ako nisi i http://welcome.hp.com/country/rs/sr/welcome.html#Support (hp Care Pack)Ovo za garanciju od samo godinu dana su ljudi u pravu, malo je, a ja ću danak neiskustvu (do)platiti jer garanciju mogu, kao i ti, da produžim za još jednu ili još dve godine. Ako se za taj produžetak garancije odlučiš, trebalo bi da je završiš tokom šest meseci od kupovine.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li DELL VOSTRO A 840 vredi tih 28000 dinara ili je u pitanju prevara? Ne svidja mi se sto je Celeron, ostalo je OK. Citam komentare da moze da gura WIN 7 bez frke i da rade, kao, neke zahtevne igre... Doduse meni laptop ne treba za igranje, al svejedno. Malo film, muzika, intenet, za te neke obicne stvari bi mi mozda trebao laptop, pre svega kad odem van grada da budem u toku :)

Link to comment

Ovo ću da kupim (Asus UL30VT) ukoliko se kod nas pojavi po razumnoj ceni:UL-Wallpaper.jpgMali, lagan, lep, baterije mu dugo traju, pristojan procesor, može se birati Intel ili Nvidia grafika, za normalan rad, ili igranje.

Link to comment
Da li DELL VOSTRO A 840 vredi tih 28000 dinara ili je u pitanju prevara? Ne svidja mi se sto je Celeron, ostalo je OK. Citam komentare da moze da gura WIN 7 bez frke i da rade, kao, neke zahtevne igre... Doduse meni laptop ne treba za igranje, al svejedno. Malo film, muzika, intenet, za te neke obicne stvari bi mi mozda trebao laptop, pre svega kad odem van grada da budem u toku :)
Igre sa Intelovom integrušom zaboravi (osim ako ne misliš na Klikomaniju ;) ).Inače, ja mislim da je to solidan laptop, u svakom slučaju u ravni sa mojim desktopom na poslu, s kojeg kuckam ovo.Samo ne znam kako bi se taj laptop ponašao kad je u pitanju puštanje malo zahtevnijih MKV filmova i sličnog materijala...Uzgred, u Metrou je bio pre 10ak dana 25k din ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...