Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

jel ima svrhe gledati i nešto ovako uopšte, uz sve rizike koje nosi takva vrsta kupovine

da, neophodno mi je da ima cd

 

To je moj (kućni) laptop (za rad koristim drugi, takođe ThinkPad.) Mogu da ga preporučim, vredi svaki euro od tih 219 (ja sam moj platio isto polovan - ali kao nov - praktično isto to, samo u ozi dolarima - pre jedno 2 godine.) 

 

Ima CD tj optički disk drajv, ali taj ceo deo izlazi napolje i može da se zameni sa dodatnim hard drajvom (što ja koristim, znači, imam 2 hard drajva u laptopu). (Zamena ovih drajvova ne zahteva da se isključi kompjuter).

 

Po meni je svakako (znatno) bolje uzeti takvo nešto, kao što kaže i radiša, nego bilo šta novo od najjeftinijih kompjutera.  lako se apgrejduje i hard drajv(ovi) i memorija - što na mnogim novim laptopima ne može.

 

Mane su mu - touchpad (ja ga ne volim, mada radi posao), ekran tj displej bi mogao da bude bolji (malo je "mrtav" - s druge strane, nema refleksija, jer je mat). Druge mane praktično i nema.

Link to comment
40 minutes ago, Jeremija said:

E, da, znao sam da ću svojim pojavljivanjem na ovom topiku izbaksuzirati stvari, moj HP je počeo da zuji kao brzi voz, čini mi se da će uskoro Bogu na istinu... :cry:

 

Boga nema a istina je samo jezički koncept.

Gde ideš bre, zapitaj se.

Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

E, da, znao sam da ću svojim pojavljivanjem na ovom topiku izbaksuzirati stvari, moj HP je počeo da zuji kao brzi voz, čini mi se da će uskoro Bogu na istinu... :cry:

 

Možda ga samo treba očistiti / izduvati prašinu. :)

Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Možda ga samo treba očistiti / izduvati prašinu. :)

 

 

Možda, probaćemo, zadnji desktop računar kad je počeo ovako da zuji, brzo mu je došao kraj...

Link to comment
5 minutes ago, ToniAdams said:

ja otkad sam nosio lapot u servis na ciscenje, nikad gore nije radio. u par navrata se zagasio, svaki put kad nesto strimujem.

ocu reci, treba i to da neko dobar odradi.

 

To da, mada ko je imalo vičniji može i sam to da uradi - u zavisnosti od modela ne mora se skinuti baš sve do poslednjeg šrafa da bi se došlo do procesora i ventilatora. Ili makar spolja usisati koliko se može kroz otvore / bolje nego ništa. :)

Link to comment
15 hours ago, Jeremija said:

Dobro, taj bi bio sasvim dobar da nije korišćen, ovako je mačak u džaku... :fantom:

 

Interesantno, ja kupujem polovne laptope (i delove za iste) preko ebay-a (znači, vidim samo fotke) i dosad nisam imao nijedan mućak. Istina, uvek bih mogao da vratim ako nešto ozbiljno ne valja, ili ako su nešto lažno predstavili (eBay je dobar što se toga tiče.)

Link to comment
5 hours ago, Indy said:

 

Interesantno, ja kupujem polovne laptope (i delove za iste) preko ebay-a (znači, vidim samo fotke) i dosad nisam imao nijedan mućak. Istina, uvek bih mogao da vratim ako nešto ozbiljno ne valja, ili ako su nešto lažno predstavili (eBay je dobar što se toga tiče.)

 

Problem je što kod nas ne možeš imati poverenja (u prodavca) ni kad kupuješ potpuno novu robu, a kamoli polovnu. Niko nije baš uspeo da me prevari, ali mnogo lošeg (i neprijatnog) iskustva me je navelo na to da kupujem samo najnoviju robu, tipa najnovije modele laptopova, desktop mašine kod kojih su i CPU i GPU i u svetu tek izašli, itd. Jeste skuplje, ali ostavlja manje prostora za prevare i manipulaciju...

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...