Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Ne mora 3x 27", dosta je i 1x 49 ;)

 

Mislim da su kršten monitor i tastatura neophodni za neki minimum produktivnosti i udobnosti, a onda je nebitno na šta se kače što se tiče prostora. +Poveci monitor čuva oci, što je možda i najbitnije

Link to comment

Dragi moji poznavaoci računara,

 

Kupila bih za potrebe surfovanja, igrica i rada u office paketu laptop, pa me interesuje da li su ove karakteristike prihvatljive:

 

Dijagonala ekrana:15.6"
 
HDD1:128GB SSD
 
RAM memorija:4GB
 
Hvala unapred na savetima!
Link to comment

Navedi procesor i grafičku, pošto je to jako bitno zbog igrica, a onda će neko da ti kaže šta i kako. Ja bih se uzdržao jer nisam stručnjak.

I reci kakve igrice igraš - da li je to nešto tipa Candy Crush ili nešto zahtevnije.

Link to comment
4 hours ago, ordi said:

Dragi moji poznavaoci računara,

 

Kupila bih za potrebe surfovanja, igrica i rada u office paketu laptop, pa me interesuje da li su ove karakteristike prihvatljive:

 

Dijagonala ekrana:15.6"
 
HDD1:128GB SSD
 
RAM memorija:4GB
 
Hvala unapred na savetima!

U cenovnom rangu od oko 40-45 hiljada dinara u Srbiji može da se kupi takav računar sa AMD Ryzen 2200U procesorom, ili Intelovim i3 7020U procesorom, možda čak i i3-8130U.

Svi ovi procesori imaju integrisane grafičke karte dovoljne za ove potrebe.

 

Ostalo prema afinitetima: cena, proizvođač, garancija, boja, oblik,...

 

Preskoči kupovinu 'osakaćenih' Intelovih procesore (one koji u imenu imaju Celeron), kao i starije generacije 'Pentium' procesora i stariji Intel i3 poput 6006U (u budžet klasi uređaja dominiraju u ponudi).

 

Zbog nešto povoljnijih cena pogledaj Emmi, ili BC Group.

Kod ovih drugih možeš da tražiš od prodavca, a možda i dobiješ nešto povoljniju cenu od istaknute. Meni nije uspelo.

 

Edit:

Ekran treba da bude Full HD

Preinstalirani Win dodatno poskupljuje računar.

Edited by Ras
Link to comment
 
A što ne uzmeš desktop?
Za programiranje ti treba velik monitor (po mogućstvu dva), tastatura, miš. Koje ćeš onda da zakačis za laptop koji je uvek sporiji nego desktop za iste pare
Desktop imam, doduše vremešni ali fercera.
Problem je jer bih par meseci provodio na drugoj lokaciji, pa da "ne gubim vreme".
Razmišljao sam da postojeći desktop odnesem na tu drugu lokaciju, a za kući kupim novi, ali onda bi dobar deo godine samo stajao tamo, a računam sa laptopom sam mobilniji, ako zatreba.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Video sam :)

 

 

Loše radi taj sajt, ne dozvoljava linkovanje sa uključenim filterima za pretragu. JEdnako, kad sve isfiltriraš, odeš na model koji te zanima, a back te vrati na listu koja nije filtrirana.

Link to comment
  • 1 month later...

Ordi, sta si kupila na kraju?

 

trazim nesto slicno za kevu u penziji. dakle  gledanje filmova online i pisanje knjiga. koristi laptop koji sam joj uzeo 2014. i u toliko je losem stanju da moze odmah u kantu za djubre.

Link to comment

Ako je u softverski lošem stanju, tu je lek čista instalacija Windowsa. I ako već nema, staviš SSD i max. RAMa što podržava.

 

A ako moraš komplet da menjaš, ima dosta dobre ponude za 200-400e po oglasima ako niste gadljivi na polovno u dobrom stanju. Ništa novo u tom rangu cene neće prići tom kvalitetu, a hardverski je dovoljno i za mnogo zahtevnije stvari.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...