Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

5 minutes ago, Indy said:

Malo su visoke startne cene za oba laptopa, jedino ako se niko ne interesuje pa može da se uzme za početnu cenu ili tu blizu.

U Srbiji se ovaj 240 OK kotira po sajtovima sa polovnom robom...

 

ovaj 220 sam ja uzeo za... U stvari, nemam pojma za šta, eno stoji mi u torbi za putovanja... Dao mi ga čovek za manje od 100€, iako su na na sajtovima uglavnom oko 120-140...

Link to comment

Ja bih uzeo oba za te pare, ali ja sam kolekcionar Thinkpadova.:D (Naravno, ako su fizički u odličnom stanju).

 

Mnogi ThinkPad fanatici vole 220 više od kasnijih modela (zbog tastature, pre svega). Takođe ima SSD od 250G, što samo vredi cca 60eu (posebno ako je Samsung).

 

Takođe ovi HP desktopi mogu biti odlična kupnja (ako su fizički u dobrom stanju), to je još "aktuelan" model. Naravno, zavisi dokle stigne cena. Verovatno da je plafon oko 150 eu.

Link to comment
39 minutes ago, Indy said:

Ja bih uzeo oba za te pare, ali ja sam kolekcionar Thinkpadova.:D (Naravno, ako su fizički u odličnom stanju).

 

Mnogi ThinkPad fanatici vole 220 više od kasnijih modela (zbog tastature, pre svega). Takođe ima SSD od 250G, što samo vredi cca 60eu (posebno ako je Samsung).

 

Takođe ovi HP desktopi mogu biti odlična kupnja (ako su fizički u dobrom stanju), to je još "aktuelan" model. Naravno, zavisi dokle stigne cena. Verovatno da je plafon oko 150 eu.

Da, tastatura na 220 je super, za tako mali laptop, savršena...

 

Samo to mi je 3-4 laptop u hierarhiji, nemam pojma šta sa jim da radim, osim da kad idem negde na put, ali ne poslom, ponesem njega za surf, pa se ako treba i nešto da se uradim nakačim teamviwerom na mašinu kući... I to je to...

Link to comment
5 minutes ago, Host said:

Sto? Ja koristim Thinkpadove i za posao i privatno vec godinama. Nema bolje vuspre.

Jbg, meni je to preslabo i premalo... Ja bez 16Gb rama i i7, ne vredi ni da gledam mašinu na za posao... A u 12 inči ne mogu da uguram sve što mi treba i da vidim to sve lepo... Meni su kompovi sa 32+ GB rama i i7 mera...

Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Jbg, meni je to preslabo i premalo... Ja bez 16Gb rama i i7, ne vredi ni da gledam mašinu na za posao... A u 12 inči ne mogu da uguram sve što mi treba i da vidim to sve lepo... Meni su kompovi sa 32+ GB rama i i7 mera...

u jebote a sta to radis pa ti treba 32 GB

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

 Meni su kompovi sa 32+ GB rama i i7 mera...

 

 

 Ja bih i za takvo nešto gledao ove polovnjake, jbg uvek želim da uštedim koju hiljadu dolara:). Kad bi mi štogod tako trebalo, ima dosta lepih Alienware 17 polovnjaka za 700-800 ozi dolara (~ 500 eu). Generalno mi se najviše sviđaju "monster" mašine od pre nekoliko godina. Mrrrrzim slim design, nedostatak portova, a potpuno me izluđuje i sama ideja da nešto ne mogu lako da apgrejdujem ili zamenim (tipa RAM-a, HDD/SDD, pa i displej panel po potrebi.)

Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

u jebote a sta to radis pa ti treba 32 GB

imam upljena po 3 VM često (upravo sad, na primer)...

 

A VM-ove imam iz bizarnog razloga, jer ne mogu na jednom komjuteru da budem nakačen na više klijenata paralelno, što mi je manje više, must... Suviše je komplkovano da na jednoj mašini se odjavljujem sa VPN-a pa prijavljujem, pa tako par puta u sat vremena... Pa ima onda i šta radim za klijente, pa mi je za komotan rad bar 6GB, i jbg, nakupi se potrebbnog rama...

 

@host

 

Broj thredova na I7 mi daje mogućnost da svakoj VM dam po dva threda pa je rad ugodniji...

Link to comment
Just now, Host said:

Jel ima kod vas refurb Lenovo prodavnica? Ja sam dva puta tako kupio odlican (i nov) racunar skoro upola cene.

Mi za to koristimo Bečku pijacu :D

 

Nema u srbiji Refub, da ja znam...

 

Inače, ja sam hteo prošle godine da uzmem P seriju, ali je HP zBook bio jeftiniji za par stotki za istu konfu, pa kad se pogleda da uzima nas više u firmi, nije bila beznačajna razlika...

Link to comment
2 minutes ago, Host said:

OK, ima smisla ako ti je racunar stalno udokovan. Ja bih u tvom slucaju za razliku u ceni zakupio server (tj. koristio forumski :fantom:

Razmišljali smo i o zakupu srevra, u firmi, ali nikako da sednemo i napravimo presek oko toga...

 

Jedan mi j  udokvan, ovaj sa kog pišem, a Zbook iz predhodnog maila, uglavnom nosim... nema ni 5 kila... bez punjača...

Link to comment
10 minutes ago, Indy said:

 

 

 Ja bih i za takvo nešto gledao ove polovnjake, jbg uvek želim da uštedim koju hiljadu dolara:). Kad bi mi štogod tako trebalo, ima dosta lepih Alienware 17 polovnjaka za 700-800 ozi dolara (~ 500 eu). Generalno mi se najviše sviđaju "monster" mašine od pre nekoliko godina. Mrrrrzim slim design, nedostatak portova, a potpuno me izluđuje i sama ideja da nešto ne mogu lako da apgrejdujem ili zamenim (tipa RAM-a, HDD/SDD, pa i displej panel po potrebi.)

ROG, 2012 godište, nadograđen na 32gb rama, 2 SSD-a, ima 4 usb 3.0 porta, podržava 3 externa monitora... Osnovna konfa ove mašine može da se nađe kod nas za 300-500€ zavisi od stanja i ranma/diska, a da se ovako nabudži treba još nešto para ali se dobije strašna makina...

Link to comment

Da, ali je monitor 15...

 

Mada bi razmsilio, ali sad je gotovo, uzeo sam zBook, pa narednih 5 godina ne moram da razmišljam... :)

 

Nego, žao mi ovog Roga da sklonim stvaro radi kao zmaj... Sve sam kopirao na zbook, osećam kad radim na njemu da je nešto brži i sve to OK, ali ne mogu stri komp da ostavim...

Link to comment
7 hours ago, radisa said:

ali ne mogu stri komp da ostavim...

:cry:

 

Ovo je prokleto: ja za po kuci imam 1 bas matori Fujitsu Siemens za koji sam se vezao i znam da cu da popizdim kada ugine prirodnom smrcu, ali kad god sednem za neki od kucnih desktopova ili decjih kudikamo novijih laptopova zaprepastim se koliko je na starcu Foci tastatura kvalitetnija, bolja za rukovanje, jednom recju nebo i zemlja...

Link to comment
13 hours ago, Milosh76 said:

Koji su procesori u pitanju?

HP EliteDesk 800 SFF

[01]: Intel64 Family 6 Model 60 Stepping 3 GenuineIntel ~3301 Mhz

Lenovo Thinkpad X240

[01]: x64 Family 6 Model 69 Stepping 1 GenuineIntel ~1875 Mhz

Lenovo ThinkPad X220

[01]: Intel64 Family 6 Model 42 Stepping 7 GenuineIntel ~2601 Mhz

 

X240 kupljen Decembra 2014, X220 kupljen Decembra 2011, ekran 12.5 inch-a

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...