Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Cena kad naručiš preko weba je ista kao i u emiju (manje-više)...

 

A GGT daje popust sa 190K... :isuse:

s tim sto je preko web-a cash only. Cak i tad je par hiljadarki skuplji. A ista firma...

 

U srecna vremena je emmi imao mnogo finu foricu za placanje karticom na 12 rata bez kamate. Jedini trosak preko je neki sitnis mesecno za karticu. Placa se u startu 5% od celog kredita al je u mom slucaju to platio Emmi. Mislim da su posle ukinuli tu lepu praksu.

 

Samo da je veliki i razumno pouzdan, a cenim da to danas i za ove pare nije problem.

 

Postavio si male zahteve i veliki budzet :)

Edited by katamaran
Link to comment

 

Postavio si male zahteve i veliki budzet :)

Ma iz nuzde morao sam da prelomim, obaska sto sam odlagao koliko se moglo: i ja i Glavna i odgovorna vecinu kompjuterskog posla zavrsavamo na velikim masinama, mislim na desktope, ali to se, barem kad sam ja u pitanju zavrsi ocas posla.

OPet, vezujem se za laptop, ovaj sadasnji poceo da trokira, nije se zezati, obaska sto mi izistinski vredi za terasu, krevet, fotelju: ne zezam se, nije u pitanju luksuz nego navika, tako da mi info bas vredi, obaska sto necu imati vremena za neka podrobnija ispitivanja trzista i jurnjavu i obaska sto, ako krenem u ispitivanje, stvar se zavrsi sa nebrojeno mnogo saveta u kojima nema sanse da se snadjes.

Tako da hvala onoliko  :)

Link to comment

Ako pare nisu problem, onda MBP Retina ili najbolji Lenovo W5xx koji se može naći u nas. :)

 

Btw, šta ti je SW? SolidWorks?

Edited by miki.bg
Link to comment

Sta ja znam. Na laptopu imam i5 (2430m) pa opet nije mogao da potera ni left 4 dead bez seckanja. Tek sa dedicated radi glatko.

 

edit: mada ne smem da se zakunem da je bio na punjacu kad sam to probao

U tom procesoru je intelova hd 3000, a ne 4600 odnosno GT2 o kojoj smo gore pričali. GT2 bi trebalo da je na nivou nvidije 620/630m.
Link to comment

Ozbiljna integrusa. Al opet osetno slabija od ove dedicated sto guraju u jeftinije masine :)

 

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2135&gid2=1794&compare=geforce-820m-1gb-vs-intel-hd-graphics-4400-mobile

 

Slazem se da neko koga igrice ne zanimaju mozda ni ne primeti razliku al od viska glava ne boli.

 

edit: ovde su stavili uporedno i stvarno je na nivou 620m i jos nekih dedicated

http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-4600.86106.0.html

Edited by katamaran
Link to comment

Ako pare nisu problem, onda MBP Retina ili najbolji Lenovo W5xx koji se može naći u nas. :)

 

Btw, šta ti je SW? SolidWorks?

Nisu problem, ali ne bas da toliko nisu problem. :)

 

Hvala ti, pogledacu, mada mi ovo Macovo deluje previse fensi profesionalno, verovatno zato sto ne znam nista o tim stvarima.

 

SW = Solid Works

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Moze li neka preporuka za laptop koji ce se iskljucivo koristiti za word, internet, filmove, muziku i poneku nezahtevniju igru starijeg datuma (mada ovo nije nuzno).

Uslov je da bude udoban™ za duze kucanje i da ima kvalitetnu tastaturu, jer ce se najvise koristiti za te svrhe.

Cena nije previse bitna, ali bi valjalo da bude sto niza, jer su i zahtevi takvi.

Edited by Uskebasi
Link to comment
  • 4 weeks later...

ubila sam svog laptopa..ispao mi,jednom,nezgodno i sad pokazuje plav ekran i neka slova..daljinska dijagnoza - hard disk crko..pa ovako daljinsko pitanje- koliko bi kostala opravka?neki reparirani hard,nesto?prosecno?

i sta to moze da znaci za podatke unutra?

Edited by ivy
Link to comment

Zlatno pravilo: nikada nemoj kupovati polovan hard disk. To je komponenta koja je najviše sklona habanju jer ima u sebi pokretne delove. Evo jednog cenovnika koji okvirno pokriva domaću ponudu za 2,5 inčne modele.

 

http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-40.i?i485=44&option=

 

Laptopovi koriste standardne 2,5 inčne hard diskove, tako da svaki servis može da ti ga bez problema zameni ako to ne želiš sama da radiš (što uglavnom nije preterano komplikovana operacija - skineš 4 šrafa sa poklopca, skineš poklopac, otkačiš hard sa konektora, zameniš ga i sve vratiš na mesto). Pored klasičnih hard diskova imaš i SSD (solid state drive) diskove koji su mnogo brži jer u sebi nemaju mehaniku već su skup čipova. Što se tiče vađenja podataka, možeš (opet ) da odeš u servis i zamoliš ih da to oni urade (mada postoje i firme specijalizovane za vađenje podataka sa mrtvih/spaljenih/potopljenih hardova) ili da nabaviš spoljno kućište za hard disk (metalno/plastično kućište, unutar njega konektor za hard i dva USB kabla kojim ćeš ga povezati za računar) i probaš sama da ga povežeš i vidiš daje li znake života. 

Edited by bigvlada
Link to comment

ubila sam svog laptopa..ispao mi,jednom,nezgodno i sad pokazuje plav ekran i neka slova..daljinska dijagnoza - hard disk crko..pa ovako daljinsko pitanje- koliko bi kostala opravka?neki reparirani hard,nesto?prosecno?

i sta to moze da znaci za podatke unutra?

Imaš tih polovnih hard diskova sasvim dosta u ponudi. Svakako prvo idi u neki servis, sigurno imaju koji na lageru, da ga zamene i upale da vide da li je do njega. Plavi ekran često ima veze sa memorijom, pa poslušaj velikog vladu, skini šrafove i barem probaj da otkačiš i ponovo zakačiš i hard i memoriju, možda se samo otkačilo od konektora, izgubilo kontakt i sl. Meni su više kompova bacali neretko plavi ekran samo zato što je malo prašine zapalo u memorijske slotove.

 

Što se tiče opravke harda, koliko znam, nekad može da se zameni samo elektronika ako je ona crkla, ali ne verujem da je to problem u tvom slučaju pod uslovom da je hard krepao, pre će biti da je kvar mehaničke prirode.

Link to comment

aha,vidis postoje i druge mogucnosti..

nisam ga nosila nigde nego je deckov brat po opisu pretpostavio da je hard ali to cemo jos ispitati

a on mi je i rekao da se ti hard diskovi repariraju pa prodaju cak kao novi po servisima okolo ali ja nista o tome ne znam

 

 

hvala utesili ste me

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...