Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Za to šta tebi treba dobar je bilo koji od navedenih. Grafička je tu najmanji kamen spoticanja, jer ove dve integrisane nisu uopšte loše za svakodnevnu upotrebu. A i kad bi dobio dedicated gpu u tom cenovnom rangu, to bi bio ionako low cost koji performansama ne bi bio mnogo daleko od ovih integruša. Ljudi pomisle da su dobile neznamkakav gpu, a dobili su samo dodatni element za potrošnju baterije i zagrevanje. Za svakodnevne potrebe surfa, ofisa, videa itd. nećeš primetiti razliku kao casual user.

Link to comment

U principu se slazem al mislim da cak i entry level gpu pravi razliku. Potrosnja i zagrevanje nisu uvecani jer dedicated gpu radi samo po potrebi.

 

edit: uporedno grafike

 

www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2135&gid2=1794&compare=geforce-820m-1gb-vs-intel-hd-graphics-4400-mobile

 

Znam da igrice nisu bitne al bih opet isao na dedicated. Mada da budem posten u netbuku imam integrisanu i stvarno mi je puna kapa. Na ekranu od deset inca mi se ionako ne radi nista zahtevnije :)

Edited by katamaran
Link to comment

Ma od intelove 4400/4600 pa na gore ne treba ništa jače za casual usera. Ja na tome držim full hd rezoluciju i gpu mi nigde nije bio usko grlo, čak ni za taj civ4 koji poslovično držim ako me uhvati neki neizdrž.

 

Edit:

Ja bi tu radije gledao da se ako je ikako moguće uglavi ssd i/ili 8gb memorije, kvalitetniji ekran ili bolja tastatura ili baterija, nego što bi mi zapelo za gpu za ovakvu namenu. Mada, za te pare ne treba očekivati strava ekrane enivej.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Moguce. Al opet mislim da je bolje imati je zlu ne trebalo.

 

Netbuk koristim kao casual user i kod njega mi jedino smeta seckanje kod pustanja hd videa. Tu je kilav procesor (atom 1.6) problem al opet bi verovatno bilo bolje ako bi imao i gpu.

Link to comment

Sta ja znam. Na laptopu imam i5 (2430m) pa opet nije mogao da potera ni left 4 dead bez seckanja. Tek sa dedicated radi glatko.

 

edit: mada ne smem da se zakunem da je bio na punjacu kad sam to probao

Edited by katamaran
Link to comment

Preporuka za nabavku u Beogradu laptopa, sa isporukom odmah, nije namenjen setanju dalje od terase, strogo kucno koriscenje, pozeljno sto veci (ekran), nista specijalno softverski zahtevno, umereno SW i Corel, starije verzije, ostalo uobicajeno, nema igara ni u kom obliku.

Sto veci hard pozeljan, nije uslov, da bude brz najbrze sto moze.

Cena (uslovno) nije bitna.

Link to comment

Hm.

 

Pogledaj ovo i ovo. Samo obrati pažnju da su oba bez operativnog sistema.

 

Inače, glede ovog Asusa. Ako ima neka dobra duša na forumu da može namenskog da poveže sa nekom maloprodajom...marža je toliko bezobrazna da firma može udobno da zaradi i ubaci mu original win pride i da bude opet fino jeftinija od GGT.

Link to comment

Hm.

 

Pogledaj ovo i ovo. Samo obrati pažnju da su oba bez operativnog sistema.

 

Inače, glede ovog Asusa. Ako ima neka dobra duša na forumu da može namenskog da poveže sa nekom maloprodajom...marža je toliko bezobrazna da firma može udobno da zaradi i ubaci mu original win pride i da bude opet fino jeftinija od GGT.

Jel u tom assusu m2 ili sata SSD?

 

Edit: piše u WIN-WIN da je m2, ali, iapak? Jel ostaje još jedan slot za sata?

 

Vidim da je u WIn-WInu jeftiniji 100€... Jebem ti, kolika li mu je nabavna cena...

Link to comment

Cena kad naručiš preko weba je ista kao i u emiju (manje-više)...

 

A GGT daje popust sa 190K... :isuse:

Link to comment

Hm.

 

Pogledaj ovo i ovo. Samo obrati pažnju da su oba bez operativnog sistema.

 

Inače, glede ovog Asusa. Ako ima neka dobra duša na forumu da može namenskog da poveže sa nekom maloprodajom...marža je toliko bezobrazna da firma može udobno da zaradi i ubaci mu original win pride i da bude opet fino jeftinija od GGT.

Hvala  :)

Mislim da je to - to.

Podaci mi ne znace bas mnogo, a sto se varijante sa maloprodajom tice, nisam siguran da razumem ponajbolje.

Obaska sto uzimam 'preko' firme.

Link to comment

Hvala  :)

Mislim da je to - to.

Podaci mi ne znace bas mnogo, a sto se varijante sa maloprodajom tice, nisam siguran da razumem ponajbolje.

Obaska sto uzimam 'preko' firme.

Asusua uzmi u Emmiju, ako ćeš njega...

Link to comment

Jel u tom assusu m2 ili sata SSD?

 

Edit: piše u WIN-WIN da je m2, ali, iapak? Jel ostaje još jedan slot za sata?

 

Vidim da je u WIn-WInu jeftiniji 100€... Jebem ti, kolika li mu je nabavna cena...

 

 

 

 

Cena kad naručiš preko weba je ista kao i u emiju (manje-više)...

 

A GGT daje popust sa 190K... :isuse:

Nemojte dalje, molim vas  :) , odoh u kurac sa svim tim SATAMA, SSDIMA, MDIMA...

Samo da je veliki i razumno pouzdan, a cenim da to danas i za ove pare nije problem.

Uz malo srece, naravno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...