Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

meni je isto super ali ga ne bi posedovao. u suštini to je podignuti hatch dvosed koji se lažno izdaje kao nekakav polu suv, pozadi možete samo decu do ranog puberteta, niko iznad 170 ne sedi udobno, a ne znam da li ste videli kakav radijus otvaranja imaju zadnja vrata. ni u gepek ne staje nešto što prosečna porodica sa decom nosi na put. uvek sam ga doživljavao kao tojotino rešenje za kompanijske automobile za mlade menadžere neženje, iliti kao nissan juke za one koje je blam od tog dizajna.

 

za mene corolla cross ili rav4 all the way, pa čak i yaris cross koji je realno klasa niže ali je mnogo usaglašenije komponovano vozilo.

Link to comment

sve si u pravu. ja kad kazem da bih ga posedovao, kazem to jer je moj auto drugi u kuci, pa mogu da izvoljevam-jebe mi se za gepek i prostor pozadi.

 

15 hours ago, Eleniko said:

tojotino rešenje za kompanijske automobile za mlade menadžere neženje

a ovo nemas pojma koliko je tacno-eno ga Phillip Morris kupio ih onoliko upravo za tu kategoriju.

  • +1 1
Link to comment
On 9. 6. 2024. at 18:40, Eleniko said:

meni je isto super ali ga ne bi posedovao. u suštini to je podignuti hatch dvosed koji se lažno izdaje kao nekakav polu suv, pozadi možete samo decu do ranog puberteta, niko iznad 170 ne sedi udobno, a ne znam da li ste videli kakav radijus otvaranja imaju zadnja vrata. ni u gepek ne staje nešto što prosečna porodica sa decom nosi na put. uvek sam ga doživljavao kao tojotino rešenje za kompanijske automobile za mlade menadžere neženje, iliti kao nissan juke za one koje je blam od tog dizajna.

 

za mene corolla cross ili rav4 all the way, pa čak i yaris cross koji je realno klasa niže ali je mnogo usaglašenije komponovano vozilo.

 

Samo par crtica. 

 

Juče su na zadnjem sedištu sedele 3 devojke; moja ćerka blizu 180 i njene dve drugarice sa odbojke, tek malo niže. 

 

Visina nije problem. Svetlo jeste.

 

Zadnji prozori su mali, isto kao u Mazdi CX30, to je zajedničko za sva vozila u toj međukategoriji, to je cena kupe dizajna i povoznosti. 

 

Gepek je 380 litara. To je u dlaku kao Megane II karavan koji još uvek imam u firmi ili 10 litara više nego u klasičnim Korolama. Ako hoćeš bitno veći prostor, to postoji samo u Corolla Touring Sport varijanti, on ima 590 litara. U RAV4 je taj prostor 580 litara i to samo u poslednjoj inkarnaciji, u prethodne četiri imao je samo 340 litara.

 

Meni su presudni bili gepek i potrošnja, njih sam dimenzionisao po svojim potrebama. 

 

Yaris Cross ne vredi uvoditi u ovu priču, ima je moja sestričina i vozim je nekad, odličan auto, ali nisu to kola za porodicu, više dobro izabran drugi automobil. 

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 10. 6. 2024. at 21:57, April said:

 

Samo par crtica. 

 

Juče su na zadnjem sedištu sedele 3 devojke; moja ćerka blizu 180 i njene dve drugarice sa odbojke, tek malo niže. 

 

Visina nije problem. Svetlo jeste.

 

Zadnji prozori su mali, isto kao u Mazdi CX30, to je zajedničko za sva vozila u toj međukategoriji, to je cena kupe dizajna i povoznosti. 

 

Gepek je 380 litara. To je u dlaku kao Megane II karavan koji još uvek imam u firmi ili 10 litara više nego u klasičnim Korolama. Ako hoćeš bitno veći prostor, to postoji samo u Corolla Touring Sport varijanti, on ima 590 litara. U RAV4 je taj prostor 580 litara i to samo u poslednjoj inkarnaciji, u prethodne četiri imao je samo 340 litara.

 

Meni su presudni bili gepek i potrošnja, njih sam dimenzionisao po svojim potrebama. 

 

Yaris Cross ne vredi uvoditi u ovu priču, ima je moja sestričina i vozim je nekad, odličan auto, ali nisu to kola za porodicu, više dobro izabran drugi automobil. 

 

 

sedenje je ok. nego je nama starijima i tezinski izazvanima tesko da izvedemo gimanstiku da bi usli :D ali dobro auto ako se ne vozis pozadi, u zdravlju ga vozio :)

  • +1 1
Link to comment

lepota je u oku posmatrača tj onog ko vozi.

meni su 2x bili gosti sa toyotom crh, kompanijsko, gospođa je menadžerica u jednoj stranoj firmi.

pa sam ga pošteno iscimao po ostrvu tamo vamo, i drum i džada i prašina a utisci su mi bili u odnosu na moj s-cross

toyota bolje leži jer ima super pogođeno težište, volim taj osećaj kada misliš da ne možeš da ga prevrneš. i generalno taj 1.8 motor ide ko mećava, premda njen i troši, beše 2019.

sa druge strane za ukus i potrebe nekoga ko u kola ume da upakuje i šifonjer i kredenac i peć na drva i još 2 kučeta pride, crh mi ne radi posao. čak i s-cross sa 50 litara više i podignutim plafonom u zadnjem delu u odnosu na toyotu jedva radi posao tako da maštam o prostoru jednog dustera. gde mi je jedino sranje što već sada košta toliko koliko u ludilu ne bi dao za jednu dačiju. zapravo mi je corola cross idealka ali brate 35,000 - mnogo je kume. izašao sam ja životno iz zone tih cena ako sam ikada i bio a nisam.

Link to comment
On 10. 6. 2024. at 21:57, April said:

Visina nije problem. Svetlo jeste.

 

Zadnji prozori su mali, isto kao u Mazdi CX30, to je zajedničko za sva vozila u toj međukategoriji, to je cena kupe dizajna i povoznosti. 

Jednom su me vozili u CH-R i to mi je bio glavni utisak - mislim da tenkovi imaju više svetla u unutrašnjosti 

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Profesionalac said:

Jednom su me vozili u CH-R i to mi je bio glavni utisak - mislim da tenkovi imaju više svetla u unutrašnjosti 

 

:D

 

Na sve to, moja su stakla zatamnjena...msm, leti je fino, a na zimu ćemo se tek ćerati

 

Link to comment

ma napred je super, baš je dobar C-HR za kokpitom. a šta koga briga kako je ovima pozadi, tu su samo zato što smo ih uopšte pustili u kola....

Link to comment
22 minutes ago, Eleniko said:

ma napred je super, baš je dobar C-HR za kokpitom. a šta koga briga kako je ovima pozadi, tu su samo zato što smo ih uopšte pustili u kola....

Tiguan R line dobra voznja,jevtini delovi,620 litara kad oboris sedista.Solidno udoban.Dovezao Q5 prodat odmah ,vole to Srbi vise nego bela leba ali udoban,Nisam se odmornije osecao posle ovako duge voznje ni sa jednim autom.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

kako sam svojevremeno vozio vw, ja sam štovalac tih njihovih sjedala koja deluju tvrda ali sam jednom izašao nakon 1300km za dan iz auta /beograd frankfurt/ i bez ljuljanja i vrtoglavice otišao na pivo. tako da, da. ali sa tim brendom su drugi problemi u srbiji, za nas koji ne plaćamo kasko.

  • +1 1
Link to comment

Karavani 4x4,Golf,Octavia ,Passat ili chak Leon GT umesto tih manjih do srednjih SUV?

  • +1 1
Link to comment

probao bih octaviu scout ali me odbija 1/brend 2/stalni 4x4, mora da se isključuje braćo

Link to comment

ma neću škodu, jeziv je taj njihov imidž u srbiji

plus što prezirem što su poslednje originalno i autentično /pritom jako dobro/ vozilo koje su sami sklopili - yeti - izbacili da bi ubacili ovu generic VAG SUV ponudu, kodiaq, kariq i ostale pločaste materijale za kuhinju

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...