Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Da, ali čemu to služi?
Razumeo sam tvoje pitanje ali je malo... Naivno... Provokativno?Nebitno, RV sluzi za zastitu vazdusnog prostora neke (bilo koje) zemlje.Sluzi za podrsku kopnenim trupama, sluzi za transport, sluzi za izvidjanje, sluzi za...Koliko ce kvalitetno obavljati te poslove zavisi od opremeljenosti i obucenosti pilota.Ovo prvo jeste lose ali to nikako ne znaci da zbog toga RV Srbije ne treba da postoji.Hazard je dao samo jedan primer (tacan i dobar) a sada verovatno i sam(a) mozes smisliti valjane razloge zasto nasi piloti lete.Ako je pitanje sto se prckamo u proizvodnju letelica, jbg kakavi god da su nalaze svoje kupce za $...
Link to comment

Ok. Drago mi je da niko nije naveo ratna dejstva.Što se tiče terorista i Ušća toga baš i nije bilo pregršt u našoj istoriji (Kavaju ne računam).Što se tiče cesni sa drogom - oprostite ali ni RV PVO SAD nije to rešilo tako, a ovde inače ne postoji problem transporta kopnenim putem (šifra: Veliki Trnovac).Vazdušni prostor bezbedan - od čega?

Link to comment

terorista sa avionima nije bilo mnogo u istoriji svuda, ne samo kod nas što ne znači da država ne treba da bude spremna i na taj scenario. bila je u grčkoj pre desetak godina nesreća kada je avion izgubio pilote, ne sećam se tačno kako, i leteo na autopilotu dok nije ostao bez goriva i skršio se. presreli su ga grčki lovci i pratili neko vreme pokušavajući da stupe u kontakt. ne može jedna država na međunarodnim koridorima da ostane bez odgovora na slične retke ali ipak moguće događaje.

Link to comment

naravno da možemo, kao slovenija. kod nas međitim, to nije samo stvar ekonomske računice već i otpora koje takvo rešenje proizvelo obzirom da smo okruženi neprijateljima a rusija daleko.

Link to comment
Ok. Drago mi je da niko nije naveo ratna dejstva.Što se tiče terorista i Ušća toga baš i nije bilo pregršt u našoj istoriji (Kavaju ne računam).Što se tiče cesni sa drogom - oprostite ali ni RV PVO SAD nije to rešilo tako, a ovde inače ne postoji problem transporta kopnenim putem (šifra: Veliki Trnovac).Vazdušni prostor bezbedan - od čega?
Tako je, nije bilo ili nema, jer imamo RV. :fantom:
Link to comment
Ok. Drago mi je da niko nije naveo ratna dejstva.
A sto? Mislim cemu sluzi vojska kao takva ako ne konacno i za ratna dejstva? Ono, kao, svetom ne vladaju hipici i pacifisti pa da je eto rat nemoguc a samo se mi busamo s tamo nekom vojskom...ne zaboravimo i u kom regionu je Srbija.
Što se tiče terorista i Ušća toga baš i nije bilo pregršt u našoj istoriji (Kavaju ne računam).Što se tiče cesni sa drogom - oprostite ali ni RV PVO SAD nije to rešilo tako, a ovde inače ne postoji problem transporta kopnenim putem (šifra: Veliki Trnovac).Vazdušni prostor bezbedan - od čega?
Abitno je da li je kod nas bilo teroristickih napada avionom. Od nas se trazi da imamo mogucnost da na tako nesto reagujemo ili da nekome placamo da to moze da radi umesto nas. Ko trazi? Medjunarodna i evropska tela koja to regulisu.I nije dovoljno da imas pvo koji raketom moze da srusi avion, jer ne rokas odma prvi sumnjivi avion koji ti se ne odaziva. Vojna avijacija ima tu sposobnost da takav avion presretne, i pogleda stvari izbliza, kao sto je neko lepo ukazao ovim grckim primerom.Sent from my HTC Legend using Tapatalk 2
Link to comment
A sto? Mislim cemu sluzi vojska kao takva ako ne konacno i za ratna dejstva? Ono, kao, svetom ne vladaju hipici i pacifisti pa da je eto rat nemoguc a samo se mi busamo s tamo nekom vojskom...ne zaboravimo i u kom regionu je Srbija.Abitno je da li je kod nas bilo teroristickih napada avionom. Od nas se trazi da imamo mogucnost da na tako nesto reagujemo ili da nekome placamo da to moze da radi umesto nas. Ko trazi? Medjunarodna i evropska tela koja to regulisu.I nije dovoljno da imas pvo koji raketom moze da srusi avion, jer ne rokas odma prvi sumnjivi avion koji ti se ne odaziva. Vojna avijacija ima tu sposobnost da takav avion presretne, i pogleda stvari izbliza, kao sto je neko lepo ukazao ovim grckim primerom.Sent from my HTC Legend using Tapatalk 2
Što se tiče ovog prvog: RV nam nije bilo od neke koristi ni 1941 ni 1999. Možda su žrtve bile herojske ali Jugoslavija/Srbija/Beograd nije bio odbranjen. Teroristički napadi? Kad se to i gde desilo i kako je reagovano?... Ako traži međunarodna i evropska tela onda u redu. (Znaš ili pretpostavljaš?)Ovo za posmatranje izbliza je neozbiljno.
Link to comment
Što se tiče ovog prvog: RV nam nije bilo od neke koristi ni 1941 ni 1999. Možda su žrtve bile herojske ali Jugoslavija/Srbija/Beograd nije bio odbranjen.Teroristički napadi? Kad se to i gde desilo i kako je reagovano?... Ako traži međunarodna i evropska tela onda u redu. (Znaš ili pretpostavljaš?)Ovo za posmatranje izbliza je neozbiljno.
i '41 i '99 napadala nas je neuporedivo jača sila, nismo se mogli nikako odbraniti.teroristički napadi desili su se u USA koje su zatečene nespremne što je luksuz na koji teroristi više ne mogu računati. posmatranje izbliza je neophodna mera u slučaju gibitka veze sa posadom. ili predlažeš da se srbija pokrije SA lanserima i da se na svaki gubitak veze reaguje obaranjem. šta ako računica pokaže da je to skuplje od održavanja makar minimalnog broja operativnoh nadzvučnih lovaca i pilota koji, zamisli, lete?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...