Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Izgleda da to sranje od Laste nema katapult sedišta, već eksploziv raznese kupolu, a onda iskačeš kako znaš. <_<
Nema, naravno, zato mi i zasmetalo sto se katapultiranje spominje, pa i u zvanicnim obavestenjima vojske/ministarstva, cini mi se...Nebitno, uhvatio se za to, valjda ne znajuci sta iole pametno da napisem... Tragedija, + nekako mi Lasta simpaticna...
Link to comment

Tuga. Onaj pilot koji je gostovao u vestima je potpuno u pravu, najveća mana laste je sistem katapultiranja iz WW2. Ovde se opet postavlja pitanje održavanja letelice i kontrole kvaliteta prilikom gradnje.

Link to comment
Meni BGM-109 proleteo tik iznad zgrade, kad je greškom sravnio onu zgradu u Južnom bulevaru. Jako nisko je preleteo preko moje zgrade blizu hrama. Tek kasnije sam saznao da je zveknuo u onu zgradu u Južnom bulevaru. A mislili smo da smo gotovi kad smo čuli zvuk.
Nije to greška, ništa oni greškom nisu gađali jbga...
Link to comment

Ne zna se šta je veće od tih meta, hotel ili ambasada, ovaj uzduž pored Dunava, a ambasada preko široke ulice, Kakva ceca i Arkan, monogi pogoci bili su simboli i poruke, obznana šta se može.

Link to comment
Ne zna se šta je veće od tih meta, hotel ili ambasada, ovaj uzduž pored Dunava, a ambasada preko široke ulice, Kakva ceca i Arkan, monogi pogoci bili su simboli i poruke, obznana šta se može.
Naravno na to sam mislio mada je tamo (ono kod maksima gorkog pa niz ulicu) imalo svasta mada nije za onoliki lom.Ali jebuckanje, kao sve sto se gadjalo po gradu....
Link to comment

Da ostane zabeleženo i ovde...Nikolić posthumno odlikovao pilota Savića

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić je Zlatnom medaljom za hrabrost "Miloš Obilić" posthumno odlikovao pilota majora Gorana Savića, saopšteno je u sredu.U obrazloženju odlikovanja predsednik je naveo da je Savić (39) žrtvovao svoj život da bi sačuvao druge.Savić je 26. septembra upravljao školskim avionom "Lasta V-54" kojem su otkazale kontrole. Avion je pao u dvorište fabrike boja i lakova "Viteks" u Novoj Pazovi, a Savić je poginuo.Zahvaljujući odluci Savića da, tražeći najbezbednije mesto za sletanje, do poslednjeg momenta ostane u avionu i prekasno se katapultira, nije povredjen niko od meštana Nove Pazove, te ni deca iz obližnje škole i vrtića, navodi se u saopštenju.Nikolić je Ukaz o dodeli odlikovanja doneo 28. septembra, saopštila je pres služba Predsednika Srbije
Link to comment

Zato sto svaka zemlja mora da ima mogucnost da kontrolise i zastiti svoj vazdusni prostor ako zeli da ima civilni vazduhoplovni saobracaj, a ako to ne moze sama, onda mora nekome da plati za tu uslugu. Pricalo se par godina da ukoliko ostanemo bez sopstvenih aviona za tu svrhu da bi morali da placamo Madjarima ili Bugarima da nam nebom patroliraju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...