Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Sta znam, meni nije izazvao nelagodu, doduse samo me(nas) je preletio i otisao ka severu... Verujem da je tamo bilo drugacije. :(Pred kraj nam je tako iznad glava preletila para tornada, kao na aeromitingu, sporo, nisko... Zestoko kurcenje, valjda znali da vremenski uslovi onemogucavaju obliznje strele da ih uhvate u zahvat... Ili nas folirao kapetan pvo-a.

Edited by wall
Link to comment
  • 2 weeks later...
Nije avion, ali kome iznad glave nije preleteo BGM-109 ("vrištavac") taj ne zna šta je neprijatnost :fantom:
Meni BGM-109 proleteo tik iznad zgrade, kad je greškom sravnio onu zgradu u Južnom bulevaru. Jako nisko je preleteo preko moje zgrade blizu hrama. Tek kasnije sam saznao da je zveknuo u onu zgradu u Južnom bulevaru. A mislili smo da smo gotovi kad smo čuli zvuk.
Link to comment
Nije avion, ali kome iznad glave nije preleteo BGM-109 ("vrištavac") taj ne zna šta je neprijatnost :fantom:
2 puta za vreme bombardovanja. Koliko se secam prvo i nije toliko glasno ali kad pridje...Prvi put smo se usrali zivi a drugi nismo ni prekidali partiju karata kod komsije na terasi.
Link to comment
Nova Pazova -- Pilot Vojske Srbije koji je upravljao avionom "V-54 Lasta" koji se srušio u naseljenom delu Nove Pazove, podlegao je povredama na VMA.Kako javlja reporter B92 sa lica mesta, teško povređeni pilot je ostao u avionu do poslednjeg trenutka, kako bi usmerio letelicu između dva objekta i tako sprečio veću tragediju.
Link to comment
Major Goran Savić sa jednog mnogo ozbiljnijeg foruma od ovog. Odnese i ova Lasta prvu zrtvu.
Goran je, sem što je bio odličan nastavnik letenja, i kao radio-amater bio svetski kalibar. Slava mu!
Link to comment
Nesreca. :(I sto svi pricaju o katapultiranju... Kamo srece da ga je bilo, onda mala visina napustanja letilice ne bi bila pogubna.
Ma niko nije imao pojma koji je avion pao, jedan je uspesno iskocio sta ljudi znaju da Lasta nema sedista za izbacivanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...