Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

SP 06 i EP 07 - ako se secate onog Sporcle kviza sto smo igrali pre godinu-dve ovde, vecina se ne seca ni za zivu glavu nekih igraca s tih natjecanja, sumrak :laugh:

Link to comment

Juce sam nesto istrazivao onu sezonu 1992 kad je Partizan postao prvak Evrope. Ucestvovali su te sezone i Split (tad su se zvali Slobodna Dalmacija) i Cibona. Uglavanom, ono sto nisam znao, zbog rata ni njima nije bilo dozvoljeno da budu domacini u Hrvatskoj, pa su sto je zanimljivo izabrali isto kao Partizan gradove u Spaniji za domaci teren. Cibona Korunju na severu, a Split je igrao u Puerto Realu na jugu.

Cibona je imala skor u grupi kao Partizan 9:5, a Split 7:7.

  • +1 4
Link to comment

U poslednjem kolu njihove grupe Slobodna Dalmacija (Split) je pobedila Cibonu u produžetku, u meču koji Slobodnoj Dalmaciji nije ništa donosio. Da je pobedila Cibona, bila bi prva u grupi i mi bismo u četvrtfinalu igrali sa njima, a ne sa Knorom. Cibona je porazom završila četvrta u grupi i ispala je u četvrtfinalu od Hiventuda (0-2).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Do skoro sam mislio da je blazenopocivsi KRK bio 2-tier, a ne 3-tier natjecanje :huh: 

A takmicenja (KRK i KPK/Saporta) dok su samo prvaci igrali KES su isto bila jaka k'o zemlja

 

Link to comment
On 14.4.2023. at 17:09, bradilko said:

 

 

sta li je posle bilo sa fincem?

cini mi se da je trenirao suboticki spartak neko vreme.

 


posle spartaka je bio 15 godina u Madjarskoj, razni klubovi i reprezentacija, malo Rusija, Češka.

 

kk spartak, u vreme Finca:

 

image.jpeg.e0e4792ac7079e8c5f2e6f485087336c.jpeg

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Umro Damir Solman, velika legenda nase kosarke. ( mislim jugoslovenske, hrvatske, splitske)

PUM

 

Edited by bradilko
  • Tužno 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

bile su na kartoncicima fotografije sa raznim sportistima. svijet sporta.

na poledjini su bile kratke biografije.

bio sam zadivljen brojkama Kareema. 

tad sam prvi put video kako izgleda Kareem i postao die hard navijac lejkersa 🤣.

posle sam u nekom casopisu koji je izdavao ksj video Magica i Steve Stepanovicha, Gluckova i jos jednog brke belca, mislim da je bio Hanzlik iz denvera ali nisam siguran. tad ih je valda trenirao Dag Moe neki run and gun lik.

e tek kasnije rtz prikazuje finale lakers vs pistons.

 

 

FB_IMG_1684081166571.jpg

Link to comment

onda je za tebe serija winning time: the rise of the lakers dynasty, bilo je hbo max

a verujem da je ima i na torentima

 

sjajna zabava

 

Link to comment
18 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

onda je za tebe serija winning time: the rise of the lakers dynasty, bilo je hbo max

a verujem da je ima i na torentima

 

sjajna zabava

 

+1

gledao samo prvih par epizoda

no bio je i larry bird tu..

a onda thomas i ekipa.

i sad kad sam prezreo mislim da to sto je napravio detroit mozda najveci uspeh.

cak su mogli da uzmu jos jednu titulu, 3 za redom.

sve vise stujem taj tim, da uzmes dve. titule pored lejkersa, seltiksa i bulsa, to je ludilo.

obozavao sam i ajzeju. kakva tekma sa sjebanim skocnim zglobom. gledao na tiviju, srce za medzika i dzabara ali tomas heroj.

jos posle kad ode divac u lejkerse sa klejovim ocem delio minutazu.

secam se tadasnjih novina, ode divac i kraj mog najomiljenijeg partizana ( samo njih sam drzao na posteru i anu sasso) ali toliko srecan sto je posao ni manje ni vise u lejkerse a ne u neke kliperse.

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
2 hours ago, trust said:

Može mala pomoć...Da li neko zna koliko je utakmica za reprezentaciju Yugoslavije odigrao Dragutin miško Čermak?

u "60 godina zlatnih godina" pise 167

14 EP, 6 SP, 18 OI, 5 MI, 23 BI

pretpostavljam da su ostalo kvalifikacije i prijateljske

Edited by pbg12345
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...