Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Ako ne grešim 

31.marta u Domu Omladine, prikazivaće se film "Magična sedmica"

Jasno se o kome se radi :)

 

Pa eto, koga zanima može pogledati, a ja se nadam da ću nekada imati prilike za to :)

  • Wub 1
Link to comment
On 24. 3. 2024. at 19:51, Have_Fun said:

Ako ne grešim 

31.marta u Domu Omladine, prikazivaće se film "Magična sedmica"

Jasno se o kome se radi :)

 

Pa eto, koga zanima može pogledati, a ja se nadam da ću nekada imati prilike za to :)

Ma jebes Ronalda

Link to comment

retko viđena dominacija u evropskoj košarci. do tada sigurno ne, a nešto ne mogu da se prisetim da su španci imali takvu nadmoć u finalnim utakmicama u svom peaku

  • +1 5
Link to comment

Meni je što se dominacije tiče skroz uporedivo evropsko 2001. u Turskoj. Ono je bila najlepša naša reprezentativna košarka koju sam video.

Link to comment

2001 je ispalo ubedljivo ali nije se znalo šta će biti, Turska je bila nezgoda domaćin itd bilo je neke neizvesnosti

 

ono od 89 do 91 nije bilo otpora, znalo se da će dobiti sve dvocifrenom razlikom

  • +1 2
Link to comment

Mislim da je ‘89 bez premca, odmah iza bi mogla biti ‘91. ‘01 je bila tesna u polufinalu i finalu, jesmo mi bili bolji ali trebalo je to izgurati na terenu.

 

Španci, iako najdominantija generacija u XXI veku, mislim da nisu nikada bili toliko superiorni na nekom takmičenju, prosto jer je evropska košarka značajno avanzovala u odnosu na 80te, uvek bude po 5-6 jakih kandidata za medalje, a i ovi slabiji više nisu čista boranija, pa nije bilo toliko rastavljanja stoka razlike.

  • +1 1
Link to comment

u toj nekadašnjoj košarci si uvek imao italiju, španiju, sssr i jugoslaviju(grcite su se pridružili toj četvorci tek sa galis janakis generacijom) i ta četvorka je uvek bila na nož

u novijoj se pojavi luka, dirk, toni parker u nekoj od reprezentacija koje jašu na tom talasu

 

koncentrisani kvaitet vs. sad svi igraju fudbal

 

pa nek bira kome je šta draže

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, levi said:

2001 je ispalo ubedljivo ali nije se znalo šta će biti, Turska je bila nezgoda domaćin itd bilo je neke neizvesnosti

 

Šta znam, ja se ne sećam da je ijednog trenutka bilo pitanje pobednika. Imenima i onome što su pojedinačno donosili to svakako nije bilo na nivou 89-91, ali igrom i lakoćom kontrole, da. Užasno potcenjen tim.

Link to comment
7 minutes ago, zorglub said:

 

Šta znam, ja se ne sećam da je ijednog trenutka bilo pitanje pobednika. Imenima i onome što su pojedinačno donosili to svakako nije bilo na nivou 89-91, ali igrom i lakoćom kontrole, da. Užasno potcenjen tim.

 

kako nije bilo pitanje, nismo uopšte bili izraziti favoriti na tom prvenstvu, malo smo čak i sami sebe iznenadili, niko nije očekivao da se prošetamo

 

a od 89 do 91 se znalo unapred da ćemo da se prošetamo, ustaneš ujutru i znaš da će reprezentacije uveče da dobije Italiju u finalu na njenim terenu, pitanje je samo da li će biti 15 ili 25 razlike

Link to comment

U to vreme 89-91 skoro da se nisu ni pratile utakmice u grupama, bilo je too easy, prvenstva su pocinjala sa 1/4-finalom

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, levi said:

kako nije bilo pitanje, nismo uopšte bili izraziti favoriti na tom prvenstvu, malo smo čak i sami sebe iznenadili, niko nije očekivao da se prošetamo

mislim da nam je najteža utakmica bila u polufinalu protiv španaca iako rezultat ne pokazuje tako, vodili su maltene 3 četvrtine i imali kontrolu, tek smo ih u četvrtoj prelomili

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...