Jump to content
IGNORED

Egipat


adasevic

Recommended Posts

Ispašće da reklamiram ekipu iz Kon Tikija, ali: u pitanju je bio teroristički napad na Dahab maja 2006. godine. Kon Tiki je momentalno ponudio našima u šarm el šeiku, 100 km južnije, povratak u Srbiju, i preduzete su sve ostale mere zaštite interesa putnika koje se mogu zamisliti. Kako rade razni kontei, odeoni i tako dalje, druga je priča. Pri tome Kon Tiki nije drastično skuplji od drugih. Međunarodno zdravstveno osiguranje može da se kupi gde 'oćeš, ne mora se to ugrađivati u cenu aranžmana.E sad, zašto je paket aranžman koji se kupuje u Londonu skuplji nego u Beogradu:Plata za predstavnika plus plata zaposlenih u filijali na Pikadiliju plus zakup prostorija plus veća kupovna moć. Cela priča. Osiguranje je tu najmanja stavka. Osnovno barebone krstarenje košta isto za sve.Uostalom, ja sam fatalista, vodim se statistikama: manja je šansa da mi se nešto dogodi na letovanju nego kod kuće. Ne pada mi na pamet da poklanjam svoj novac nekome da me dodatno osigurava dok putujem na mesto koje je statistički bezbednije od grada u kome živim. Que sera, seta ^_^

Link to comment
  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    37

  • žaro

    12

  • Kudravi Gaucos

    12

  • Musharaf

    8

u pitanju je bio teroristički napad na Dahab maja 2006. godine. Kon Tiki je momentalno ponudio našima u šarm el šeiku, 100 km južnije, povratak u Srbiju, i preduzete su sve ostale mere zaštite interesa putnika koje se mogu zamisliti. Kako rade razni kontei, odeoni i tako dalje, druga je priča. Pri tome Kon Tiki nije drastično skuplji od drugih.
Kako ih je Kon-Tiki izvukao pre nego ostale koji su dosli istim avionom?Onda su njihovi putnici mahali onima (koji su u istom paketu bili u istom avionu i u istoj frci) koji su ostali nespaseni?
Link to comment

Ko je rekao da ih je Kon Tiki izvlačio pre drugih?! Sećam se da je reakcija Kon Tikija i diplomatskog predstavništva u Kairu bila adekvatna i brza, to je sve. Pri tome uopšte ne isključujem mogućnost da su se neki putnici žalili u novine zbog toga što ih predstavnik nije uputio ka najbližem teleportu, koji u slučaju frke šalje putnike na zlatne eterične plaže Proksime Kentauri.

Link to comment
Uostalom, ja sam fatalista, vodim se statistikama: manja je šansa da mi se nešto dogodi na letovanju nego kod kuće. Ne pada mi na pamet da poklanjam svoj novac nekome da me dodatno osigurava dok putujem na mesto koje je statistički bezbednije od grada u kome živim. Que sera, seta ^_^
Ja iz istog tog razloga izbegavam kupatilo, jerbo je to najopasnije mesto na svetu. Ponekad se plahnem nad sudoperom u kuhinji, ali u kupatilo ne ulazim ni mrtav. cool.gif
Link to comment
Ko je rekao da ih je Kon Tiki izvlačio pre drugih?! Sećam se da je reakcija Kon Tikija i diplomatskog predstavništva u Kairu bila adekvatna i brza, to je sve.
Vasudevo, bogoradjenje po diplomatskim predstavnistvima nije osiguranje. Airlifting jeste. Da, da iznajme avion, helikoptere, sta god treba i da izvuku ljude na sigurno.
Link to comment
Krstarenje deltom Nila? Nisam siguran da su rečice koje čine deltu, Rozeta i Damijeta uopšte plovne od Aleksandrije, a kamoli za velike kruzere. Potom, nema sightseeinga, običan ruralni predeo nezanimljiv prosečnom turisti. Vidiš jedan konusni golubarnik, video si ih sve. Potom, Nil postaje slikovit tek negde pre Luksora, kada se dobije efekat koji svi koji su išli tom trasom znaju: zelena i bogata, prava afrička, obala, a pozadi beskrajan niz kamenitih planina koje kriju grobove faraona.Nemoj se zajebavati sa stranim agencijama, i one i domaći nude iste pakete, a strane su mnogo skuplje. Kon Tiki će te voditi na isti brod kao i bilo koja strana agencija, a rečni kruzeri na Nilu su svi na istu foru, 4 ili 5 zvezdica, bazen na krovu, animatori uveče, i de-egiptizirana "beduinska" hrana.Ako ti se baš ide na krstarenje, biraj Kon Tiki. Međutim, ima i drugih načina da se vide svi ti predeli i prizori, bez da ti neko drugi diktira tempo, i bez boravka u grupi turista koju će smesta u luci markirati svaki lokalni ološ, licimur i baraba. Kretanje bez grupe omogućava susrete sa normalnim žiteljima zemlje, i mnoga super iznenađenja nepredviđena itinererom.
pitala sam za krstarenje celom duzinom reke samo zato sto mi se ne smara po busevima i vozovima.ove strane agencije, to jest njihovi itinereri, su mi zanimljivi jer imaju varijantu avion+brod. pored toga, neke imaju de lux i 1st class verzije, na primer hotela (cena). jasno je da su svi brodovi manje-vise isti, samo je razlika u vremenu provedenom na brodu. na primer, ima jedna varijantu da se od asuana plovi kroz jezero do abu simbela sto je sigurno mnogo prijatnije nego beskonacno busiranje tur/retur.u stvari, najvise me zanima da li neko ima iskustva sa njima jer ne znam da li isto tretiraju putnike-zemljake i one iz drugih zemalja, na primer ove nase, nadasve ugledne i postovane.drugi nacini... putovanja u svojoj reziji su mi bila omiljena u nekom ranijem, globtroterskom periodu. sada imam sitnu djecu, pa ne mogu mnogo da improvizujem. da li je uopste pametno voditi na takvo putovanje 2 daltona koji izgibose za egiptom?poz Edited by le petit nicolas
Link to comment
da li je uopste pametno voditi na takvo putovanje 2 daltona koji izgibose za egiptom?
Jeste, pod uslovom da se bira godišnje doba. Ići što kasnije, u novembru na primer, pa i u decembru, ili u vrlo rano proleće - februar, mart...U Luksoru, tačnije na lokalitetima Doline kraljeva, oko 1. oktobra temperatura je danju oko 40-42 stepena, te to treba imati u vidu jer obilasci traju dugo, nema hlada i teško je deci i starijima. Brodovi se uglavnom iskrcavaju na lokalitetima rano ujutru, da bi se izbegla najgora žega. Ne znam šta bi drugo dečurliji moglo da smeta u Egiptu, ako već imaju želju da vide faraone siguran sam da će im piramide, arheološki muzej u Kairu, Dolina kraljeva i Abu Simbel kompenzovati malo cimanja i vrućine. Voleo bih da je mene neko vodio u Egipat kada sam bio mali.
Link to comment
Voleo bih da je mene neko vodio u Egipat kada sam bio mali.
:) da, i mislila sam na novembar. mozda i decembar, uz izbegavanje bozicno-novogodisnje guzve i deracine.poz
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel bi mogao neko da me prosvetli: Isplati li se ici krajem jula u Hurghadu? Cula sam sve, od toga da je prijatno, preko toga da su ljudi padali u nesvest od vrucine i nijednom usli u vodu koliko je vruce. Neki su rekli da na piramide i slicne izlete ni ne pomisljam u to vreme. Jel ima neko iskustva iz prve ruke? :) :unsure:

Link to comment

Ja sam bio u periodu 5-17 juli pre nekoliko godina, pa ako mogu biti od pomoći...U tom periodu temperature su zaista visoke - u Hurgadi se nije spuštalo ispod 40 stepeni. Ceo dan smo provodili na plaži (hotelskoj) ili u hotelu, pošto je bilo kakav boravak u gradu bio neizdrživ. Za divno čudo - osećaj na samoj plaži tj. pored mora je bio sasma normalan, kao da nema više od 30 stupnjeva. Ovo za neulaženje u vodu prvi put čujem.što se tiče Piramida i Luksora - u vreme kad smo tamo boravili bilo je 52 i 50 stepeni respektivno. Međutim, zbog suvljeg vazduha, subjektivni osećaj toplote nije tako dramatičan kako bi izgledalo pri samoj pomisli na ovolike temperature. Ja lično zaista nisam imao većih problema, iako sam čak bio u duksu, zbog sunca, ali verovatno da nisam merodavan, kako po pitanju osetljivosti na temperature, tako ni po pitanju mazohizma - bilo je ljudi (uključujući i moju devojku) kojima je vrućina zaista smetala, najblaže rečeno. Koliko god bilo vruće - u samoj Mikerinovoj piramidi je bilo još nekih 10 stepeni više i 10 % kiseonika u vazduhu manje. :) U principu, meni je kompletan taj put, sa sve temperaturama od 50ak stepeni bio jedno fantastično iskustvo, ali cenim da će ti bar 90% populacije savetovati da izabereš neki drugi termin.

Link to comment
  • 2 months later...

Treba da idem u Hurgadu 7. septembra, hotel Meriott (tako nas ubedise). Manje - vise sam sve pohvatala od ljudi koji su vec bili, ali se jutros nametnulo sledece pitanje. Naime, idem(o) sa krajnje ogranicenim finansijskim sredstvima (tako to biva kad letovanju prethode svadbe, rodjenja, krstenja) i pitam se koliko je para dovoljno trima devojkama (nismo mnogo jesne) za hranu i pice. Imamo polupansion, dakle, treba nesto izesti za rucak i popiti koju kafu, sok... Recimo da nismo mislile da izdvojimo vise od 20 evra na dnevne potrebe (ne racunam eventualne izlaske i izlete vec samo rucak i kafenisanje). Je l to dovoljno? I gde da jedemo, u nekom od hotelskih restorana il' da idemo u grad? Drugo pitanje, vidim da se to provlaci po putovanja.info. Koju valutu da ponesemo, evro ili dolar?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pricaju mi sad u firmi o nekakvom navodnom baksisu za osoblje hotela koji se daje nasim vodicima po sletanju aviona? wtf? Kamo ostavljanje para ispod jastuka?

Edited by apotekarica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...