Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ok.

 

Samo se nadam da kad se sutra, hipotetički, desi da prijavim kao predstavnik institucije nešto po moralu i po zakonu, a to rezultira krivičnom prijavom protiv roditelja, aktivacijom centra....pa onda oni pozovu Borojevića i lokalne batinaše da prave haos ispred radnog mesta, da se nećete ovde pridružiti rulji za linč poput komentatora na strani Kurira. 

Dok je recimo sve to što bih uradila podržano na drugom topiku, u drugom kontekstu. 

 

 

Toliko od mene, poz

 

Ti bukvalno povezujesh ovaj sluchaj sa nekim drugim hipotetichkim sutra koji ce mozda biti ispravan.

To po meni nije Ok.

Ovde su na nekoliko nachina povredjena prava i dece i majke po ekspilicitnom priznanju samog SZRa. Imamo sluchaj pogubljene dece koja imaju totalnu zabranu vidjanja majke makar i u kontrolisanim uslovima. Bez ichega shto bi opravdalo tako drakonsku meru. To da je uradio neko sa ulice, i shikanitrao ih u zatochenishtvu kao shto vrlo verovatno shikanitraju ovu decu, gulio bi dobru robiju bez da se iko zapita kakva je majka.

 

Takodje ta majka bez tog ludog Borojevica bi mogla da sedi i vrti palcheve narednih 5 godina chekajuci poneko rochishte. I sa ludim Borojevicem je pitanje hoce li ishta postici da se otkloni ovo teshko krshenje prava. Gde su bile grupe nas neludih da joj pomognu i koju pomoc ona uopshte moze da ochekuje od nekog regularnijeg (ne znam, mozda bi neshto i moglo, mada po onom shto pishe uskebasi deluje da bi mogli da joj pishu lepo srochene dopise i zalbe koje bi SZR stavljao na gomilu).

 

Ti se sad ovde ponashash kao oni lekari koji, kad je ludak iz Sremske Mitrovice uhvacen u ubistvu deteta, nekako iz toga zakljuchuju da su i oni nekako napadnuti iako sami na normalan nachin obavljaju svoj posao, i da sutra niko nece hteti da bude ginekolog. (sluchaj koji je inache preko noci dekretom potpuno nestao iz javnosti)

Link to comment

Tako je, ja radim u državnoj službi. A vi ste rekli o tome šta imate. 

Kažem, nemate sve informacije.

 

Teško onome koga Borojević brani. 

 

  • +1 3
Link to comment
7 hours ago, Mel said:

 

Zar nije pravilo da deca ne mogu da se oduzmu samo zbog siromashtva?

 

35 minutes ago, Svemir Zeka said:

Zbog siromaštva ne, zbog uslovnosti života da. Dodaje se adekvatnost roditeljstva. Koliko sam skapirala tu priču, majka je bila spremna da radi za nadnicu, nije neadekvatna kao roditelj, a deca žele s njom. 

Ovako kad čitam, ne bih se složila s tom odlukom. 

Ali nisam bila tamo, nisam videla, ne znam sve detalje. 

Zato i za Mihaljicu....ne trčite da procenjujete. 

 

Ne sećam se baš svakog detalja, prošlo je više od 20 godina, ali u tom slučaju nije bio problem siromaštvo kao takvo, već celokupni ambijent u kome su ona deca živeli/trebali da žive. Ona nije imala baš nikoga da joj pomogne na bilo koji način - ni partnera, ni svoju primarnu porodicu, ta kuća u kojoj su živeli je bila neka napuštena poluruševina na kraj sela koja pitanje da li bi bila uslovna i za držanje stoke, pri čemu oni valjda i nisu bili iz tog sela, već su došli sa strane. Ona je išla da radi po 10-12 sati dnevno, i za to vreme su deca u principu bila bez ikakvog nadzora, koliko se sećam inicijalno su i bila oduzeta zato što je neko prijavio policiji da se mala deca bez ikakvog nadzora šetaju po selu. Sudija se baš zbog njene ukupne motivacije neko vreme lomila šta da radi, ali osim te motivacije nije bilo ništa drugo što bi potpomoglo njen slučaj, jer niti je materijalne uslove popravila na bilo koji način, niti je mogla da učini verovatnim da će se neko o deci adekvatno brinuti kada ona nije u njihovoj blizini, a ta deca su u tom trenutku još uvek bila suviše mala da bi bila bez nadzora (neki mlađi razredi osnovne škole, koliko se sećam). Sa druge strane, mislim da nije imala neka posebna ograničenja u pogledu viđanja dece.

 

Teška priča, često sam se posle pitao kako se sve to završilo...

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Tako je, ja radim u državnoj službi. A vi ste rekli o tome šta imate. 

Kažem, nemate sve informacije.

 

Teško onome koga Borojević brani. 

 

 

Medjutim ja se slazem i da nemamo sve informacije i da je teshko onome koga Borojevic brani. Poenta je da je postupak kriminalno protivpravan, i da SZR i sam vrlo bahato o tome pricha.

Edited by Mel
Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

 

 

Ne sećam se baš svakog detalja, prošlo je više od 20 godina, ali u tom slučaju nije bio problem siromaštvo kao takvo, već celokupni ambijent u kome su ona deca živeli/trebali da žive. Ona nije imala baš nikoga da joj pomogne na bilo koji način - ni partnera, ni svoju primarnu porodicu, ta kuća u kojoj su živeli je bila neka napuštena poluruševina na kraj sela koja pitanje da li bi bila uslovna i za držanje stoke, pri čemu oni valjda i nisu bili iz tog sela, već su došli sa strane. Ona je išla da radi po 10-12 sati dnevno, i za to vreme su deca u principu bila bez ikakvog nadzora, koliko se sećam inicijalno su i bila oduzeta zato što je neko prijavio policiji da se mala deca bez ikakvog nadzora šetaju po selu. Sudija se baš zbog njene ukupne motivacije neko vreme lomila šta da radi, ali osim te motivacije nije bilo ništa drugo što bi potpomoglo njen slučaj, jer niti je materijalne uslove popravila na bilo koji način, niti je mogla da učini verovatnim da će se neko o deci adekvatno brinuti kada ona nije u njihovoj blizini, a ta deca su u tom trenutku još uvek bila suviše mala da bi bila bez nadzora (neki mlađi razredi osnovne škole, koliko se sećam). Sa druge strane, mislim da nije imala neka posebna ograničenja u pogledu viđanja dece.

 

Teška priča, često sam se posle pitao kako se sve to završilo...

 

To i jeste problem, kad samohrana majka radi, nema te organizacije koja bi chuvala decu. Kad ne radi, nema prihode i odmah se pitamo aha ona radja a ne radi. Ja opet ne vidim ako zena nije pobudila nikakvu sumnju da ih maltretira, ako su deca sam azelela kod nje, ako su i pored svega ishla u shkolu, ne shvatam logiku oduzimanja dece i davanja hraniteljskoj porodici koja ce biti debelo isfinansirana da chuva tu decu.

Link to comment
6 minutes ago, Mel said:

 

To i jeste problem, kad samohrana majka radi, nema te organizacije koja bi chuvala decu. Kad ne radi, nema prihode i odmah se pitamo aha ona radja a ne radi. Ja opet ne vidim ako zena nije pobudila nikakvu sumnju da ih maltretira, ako su deca sam azelela kod nje, ako su i pored svega ishla u shkolu, ne shvatam logiku oduzimanja dece i davanja hraniteljskoj porodici koja ce biti debelo isfinansirana da chuva tu decu.

 

Logika je u tome da je u pitanju bila kuća bez struje, vode, grejanja i kanalizacije, sa zemljanim podom, a bez frižidera, šporeta, kupatila i slično, gde bi majka bila odsutna od 6 ujutro do 6 uveče svaki dan, pa bi deca bila ostavljena sama sebi u neuslovnim okolnostima. Koliko se sećam, ni škola valjda nije bila u tom selu, već u susednom, pa bi klinci od 8-9 godina morali da idu sami peške od/do škole po par kilometara svaki dan, a kad dođu kući da lože smederevac, pale petrolejku i idu na bunar da donesu vodu, ako bi uopšte imali spremljena drva i neku hranu tog dana. Nadam se da se slažemo oko toga da dete od 8 godina ne treba da vuče vodu sa bunara i sedi samo u prostoriji bez struje.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

 

Logika je u tome da je u pitanju bila kuća bez struje, vode, grejanja i kanalizacije, sa zemljanim podom, a bez frižidera, šporeta, kupatila i slično, gde bi majka bila odsutna od 6 ujutro do 6 uveče svaki dan, pa bi deca bila ostavljena sama sebi u neuslovnim okolnostima. Koliko se sećam, ni škola valjda nije bila u tom selu, već u susednom, pa bi klinci od 8-9 godina morali da idu sami peške od/do škole po par kilometara svaki dan, a kad dođu kući da lože smederevac, pale petrolejku i idu na bunar da donesu vodu, ako bi uopšte imali spremljena drva i neku hranu tog dana. Nadam se da se slažemo oko toga da dete od 8 godina ne treba da vuče vodu sa bunara i sedi samo u prostoriji bez struje.

 

Da, samo u teoriji makar ako vec drzava odluchi da je ovoj deci neuslovno, onda bi trebalo majka da dobije sredstva i neki socijalni stan.

Ja kapiram da je vama bila odluka ili hraniteljstvo ili da ostane kako je. To je bolesno zadat okvor, ali tako je kako je.

 

Takodje malo mi je ne-Ok ovaj komentar da se deca ne oduzimaju zbog siromashtva ali zbog neuslovnosti zivota da, mislim ali stvarno nije shija nego vrat. Nije zato shto nema pare, nego shto nema uslove da iznajmi neshto pristojno za zivot... Znachi ne oduzimaju se zbog svakog siromashtva, ali zbog totalnog siromashtva da.

  • +1 2
Link to comment

Protest u NSu počinje, Srbin info prenosi.

 

edit: ima i ovde:

 

Edited by ragasto
  • Hvala 1
Link to comment

Jebo Wagner, malopre je neka žena rekla da je, baveći se istraživačkim radom, došla do saznanja da 17000 dece iz Srbije treba da se proda u inostranstvu preko Unicefa koji dobija novac od Šveđana, Norvežana, i ne zna ni ona od koga sve dobijaju novac...:huh:

  • +1 1
  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment

Do koje godine racunaju ti skandinavci da su deca deca? 

 

Jbg mozda mogu da prodjem kod nekog slepog/slabovidog... 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Mene licno uopste ne bi zacudilo da postoje razradjene sheme za trpanje para u dzepove posrednika u usvajanju dece iz Srbije u inostranstvo, i da tu sve prsti od korupcije i neregularnosti.
Naravno zvuci bizarno kad o tome prica neka zamlata koja vitla ikonama i da takvi ne bi smeli time da se bave ni u ludilu, ali kad se ne bavi onaj ko bi trebao ljudi se u ocaju obracaju bilo kome i ne pitaju za agendu

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...