Jump to content
IGNORED

Beč


bags

Recommended Posts

2 minutes ago, Mel said:

 

Kad sam videla deo o stvarima kroz prozor... to mi nikako ne lichi na klasichni terorizam nego vishe na bash klasichno mentalno pucanje.

Potpuno srnj. Dobro da neko nije stradao od te eksplozije.

ma prso lik, ne povezuje ga ni policija sa organizovanim terorizmom. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Amos said:

Pa ništa, da se organizuju neki kampovi™ za Čečene i Avganistance a nas i Turke nazad u heimat zemlje. Mora se održati Beč na onoj listi najboljih gradova. :) 

ne zajebavaj, nije niko ovde iz toga fazona.

sto se ocene situacije tice, ok je da ti neciji licni utisak bude smesan, ali statistike postoje, jednu ti je ostavio i bags i situacija je objektivno losija nego sto je bila.

i dalje je to dobar grad za zivot, ali jeste objektivno losiji nego sto je bio. a cene nekretnina su i dalje veoma, veoma visoke.

 

po meni je generalno malo milionskih gradova po evropi koji opravdavaju toliko visoke troskove zivota, pre svega nekretnina. moj Grac je mnogo bolji izbor po meni, osim za ljude koji svakodnevno konzumiraju kulturne sadrzaje jer tu je bec ipak mnogo bolji. ko bi dva-tri puta mesecno na vrhunski koncert, galeriju, muzej moze jeftino i brzo da dodje do beca, a ostalim danima ima i ovde sta da vidi.

  • +1 3
Link to comment
57 minutes ago, Heaviside said:

ne zajebavaj, nije niko ovde iz toga fazona.

sto se ocene situacije tice, ok je da ti neciji licni utisak bude smesan, ali statistike postoje, jednu ti je ostavio i bags i situacija je objektivno losija nego sto je bila.


Za mene situacija nikad nije bila dobra, ja sam morao iz Beča da odem kad sam konačno uspostavio kakav-takav život. Kamoli ikada da pomislim na nekretninu. Ono što meni diže tlak je ta pozicija u kojoj imaš sve sredjeno, ne brineš za papire, ne brineš za školovanje dece, ne brineš gde ćeš da živiš i sad opet ne valja jer Afganistanci i Čečeni pune demohrišćanske novine. U svetu gde samo skrolaš fotke dece bez ruku i nogu i glava. Kako kaže Lancia ono, ne može od migranata sa plaže da dodje do doktora. 
 

Naravno da ne mislim da bi bags slao u kampove, niti želim da se nadrka sad na mene, ali sam dovoljno puta bio na razgovorima za vizu i slušao o sobici za interni razgovor da bih verovao kako država Austrija ne može da reši problem ljudi koje ne želi u svojoj zemlji. Radi to kao satić.
 

Što se tiče smejanja Sammaelu, u Beču sam svaka tri meseca i ne vidim nikakvo očigledno propadanje ili entropiju. Dakle lični utisak protiv ličnog utiska. Samo što sam ja živeo na Josefstädter Strasse, prekoputa javne kuhinje, sa svakim poštenim narkomanom zapadno od Pratera, a Sammaelu se verovatno pojavio klošar ispred hotela 5 zvezdica jednom u 2 godine. 
 

Komšije, stan do našeg, dva brata bradata, su puštale svako jutro izmedju 7 i pola 8 hodžu sa razglasa, a pikavce su bacali, pazi ovo, ispred svojih vrata. Ne u piksle, ne kroz prozor, ne ispred naših vrata, nego ispred svojih vrata. Izadješ iz stana i kreneš ka ulazu a ispred tebe jedno 250 pikavaca od prethodne večeri. Posle toga smo se preselili u stan sa tuš kabinom u kuhinji i poljskim WCom, koji deliš sa Vlahom koji bije ženu žicom za čišćenje sudopere. 
 

Al' propao Beč 2024. godine. :D Kad si beda bez papira ne treba nikakva statistika da ti otvara oči. 
 

I opet bi dao da me jebe 7 crnaca u udarnom terminu na RTSu kad bi mi dali mogućnost da se vratim, toliko je na drugim mestima gore. 
 

 

Edited by Amos
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

ne povezuje se sa teroristickim napadima u kontesktu koncerta tejlor svift. tu su uhapsili nekog klinca sa austrjiskim pasosem poreklom iz severne makedonije, kapiram albanac posto je bio povezan sa ID.

 

Ono sto sam primetio je kada neki naš napravi neku glupost (što uopšte nije retko), poreklo i nacionalnost se obavezo ističu u vestima.

 

I onaj ludak što je ubijao po ulicama pre par godina i ovaj (najverovatnije) su Albanci ali ćete to teško saznati iz ovdašnjih medija.

 

Inaće, meni se čini da je cela reakcija sa otkazivanjima koncerata malo preterana, pogotovo ako se radi o dva slobodna strelca od 19 i 17 godina, kako to za sada izgleda. 

 

Link to comment
8 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

@Heaviside

 

mali off

 

da li si pratio legendarni pohod UBSC Graza do finala?

Jesam naravno, zaista legendardno :D imam dosta drugara u klubu, igram i protiv njihovog mladog tima u nižem rangu. sve je to baš, baš loše ako mene pitaš. jedino su uslovi za treniranje dobri, sve ostalo krš. ta liga u kojoj im igraju klinci je moguće i najnekvalitetnija evropska liga koja je u fibinom sistemu. 
 

ženska košarka je malo bolja, jedan tim igra aba ligu. 

Edited by Heaviside
Link to comment
1 hour ago, Amos said:

Naravno da ne mislim da bi bags slao u kampove

 

Za razliku od tebe:

3 hours ago, Amos said:

Pa ništa, da se organizuju neki kampovi™ za Čečene i Avganistance a nas i Turke nazad u heimat zemlje. Mora se održati Beč na onoj listi najboljih gradova. :) 

 

3 hours ago, Amos said:

U stvari, mogu ti Čečeni i Afganistanci malo na front u Ukrajinu, šta oni misle tu da se bodu po Burggasse dok na frontu nestaje mesa.

 

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Jesam naravno, zaista legendardno :D imam dosta drugara u klubu, igram i protiv njihovog mladog tima u nižem rangu. sve je to baš, baš loše ako mene pitaš. jedino su uslovi za treniranje dobri, sve ostalo krš. ta liga u kojoj im igraju klinci je moguće i najnekvalitetnija evropska liga koja je u fibinom sistemu. 
 

ženska košarka je malo bolja, jedan tim igra aba ligu. 

 

Ne pominji mi kosarku u Austriji molim te, odmah se iznerviram :( 

 

Moj sin (11 godina) trenira u jednom klubu u Becu.  Bez obzira sto je jedan od vlasnika nas covek i sto je igrao kosarku u Srbiji, ne mogu da se nacudim koliko su losi treninzi i koliko deca na kraju nemaju pojma.  Ne uci se kretanje, akcije su misaona imenica i samo se guraju klinci koji imaju malo bolju tehniku vodjenja lopte ali koji je nikome ne bi dodali pa makar im zivot od toga zavisi.

 

Prosle godine sam ga odveo na na Partizanov kamp na Zlatiboru. Bez obzira sto je bio najlosiji tamo, nije se obeshabrio i za tih sedam dana je napredovao vise nego za godinu i po dana treninga u Austriji.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Pretpostavka je majka svih zajeba. 

 

U Beč idem poslovno češće, ali to nisu bile te posete na svake 2 godine koje sam pomenuo. Tokom jedne od poslednjih poslovnih poseta bio sam frapiran padom kvaliteta u hotelu iz poznatog poslovnog lanca u 2. becirku (4 zvezdice, u 5 zvezdica ne idem nikad osim ako nije neka bagatelna ponuda, jer mi je bacanje para), ali to može biti i do samog hotela.

 

Privatno sam poslednji put bio u stanu u 20. becirku, i generalno gađam nešto što nije skroz u centru. Meidling, Favoriten, bio sam i u Penzingu. Imam prijatelje koji žive po celom Beču, od 1. do 22. becirka. 

 

Sve je stvar subjektivnog osećaja, ali ne pamtim da je Swedenplatz ranije bio toliko prljav, na primer. Nije mi se dešavalo da je toliko polazaka metroa otkazano (u Beču idem isključivo metroom). Ranije se oko Mitte i Westbahnhofa nisam osećao nebezbedno, sad su me saletali neki razni ljudi i nije mi bilo baš najprijatnije.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, IgaBiva said:

 

Ne pominji mi kosarku u Austriji molim te, odmah se iznerviram :( 

 

Moj sin (11 godina) trenira u jednom klubu u Becu.  Bez obzira sto je jedan od vlasnika nas covek i sto je igrao kosarku u Srbiji, ne mogu da se nacudim koliko su losi treninzi i koliko deca na kraju nemaju pojma.  Ne uci se kretanje, akcije su misaona imenica i samo se guraju klinci koji imaju malo bolju tehniku vodjenja lopte ali koji je nikome ne bi dodali pa makar im zivot od toga zavisi.

 

Prosle godine sam ga odveo na na Partizanov kamp na Zlatiboru. Bez obzira sto je bio najlosiji tamo, nije se obeshabrio i za tih sedam dana je napredovao vise nego za godinu i po dana treninga u Austriji.

 

 

:lol: da, u svakoj ekipi ima jedan kao plej, ostali se ne usudjuju da spuste loptu na parket, a taj jedan ne dodaje nikom osim centru ako bas mora posle pika. ti ostali ako nekad dobiju loptu naravno ne vracaju :D 

 

nema deteta koje zna da veze dve promene, cak i je pravilno dodavanje stvar koja se retko vidja. u sustini nemoguce da se nauci da se igra prava kosarka ako dete ostane tu posle recimo 14 godine...cak ni bolesni fizikalci nemaju sanse. ako mu je zabavno nek pika, ali treba mu odmah objasniti da je to cisto hobi pa i sve da i je najoblji u generaciji i da ga gurnu da igra neku seniorsku ligu kao tinejdzera opet nema sanse da uradi nesto znacajnije. ako ga zanima da trenira neki sport ozbiljnije, da nauci nesto dublje, onda treba da menja sport ili da se selite. rukomet i odbojka su na visem nivou, fudbal naravno, hokej...

 

Edited by Heaviside
Link to comment

Ma kakve akcije, to je misao na imenica., sve je cista improvizacija. Na svu srecu, to mu je samo razonoda a i ja ga podsticem da ne bi samo sedeo i buljio u telefon. Ko zna koliko ce ga drzati. 

 

Za odbojku se slazem, bolje se radi - nije bas kao u Srbiji ali dosta bolje od kosarke.

 

Sto se bezbednosti ili ne tice, imam utisak da su prilicno pasivni kod nekih desavanja. Za ovih 10 godina koliko sam ovde, msilim da se broj sumnjivih i mentalno bolesnih likova kao i beskucnika i ocigledno drogiranih na ulici prilicno povecao i da to doprinosi ocecaju nesigurnosti. 

 

U kraju gde sam do skoro ziveo se pojavila maloletnicka banda (Avganistanci, Ceceni itd koji su se tu skoro naselili) koja je maltretirala ceo kraj (ili to jos radi, ne znam) i policija je bila u fazonu - pa to su malolenici, nista ne mozemo. Veoma mi je tesko da u to poverujem.

 

Imam utisak da se vise trude da takve stvari zataskaju nego da ih resavaju. Na kraju ce ih neo nacisti (FPÖ i slicni) resavati a svi znamo gde to vodi.

  • +1 1
Link to comment

Imaju neki bug u sistemu što se tiče tog sitnog uličnog kriminala. Tipa ne uspevaju da očiste centralne parkove od dilera droge. Za to sam mislio da je politička odluka da se pusti dok nije došao ministar policije u park, obećao sve i svašta, stavili neke kamere i opet se ništa bitno nije promenilo. Ko nije bio, ne pričam o noćnim satima i nekoj konspiraciji nego u sred bela dana u parku u sred grada sa dečjim igralištem stoje grupe od po desetak njih i otvoreno nude prolaznicima travu, eksere, spid, belo…baš gadno i nezamislivo za Beograd recimo.

 

da ne bude zabune, naravno da su Beč i Graf pored toga vrhunski gradovi,  bolji od Beograda i novog sada

Edited by Heaviside
Link to comment

Ja sam bio u Becu posle neke cetiri godine, a pre toga sam isao otprilike jednom godisnje. Sta znam, nisam stekao utisak da se desilo neko veliko pogorsanje. Doduse, nisam se ni kretao duz linije U6. Kakogod, gradovi se menjaju, i to cesto na nacin da neki delovi izgledaju manje idilicno nego pre, ali da to ne vodi nuzno nekoj objektivnoj manjoj bezbednosti. Ja kad sam dosao u Pariz mnogi (uklj. i "nase ljude") su mi pricali kako "to vise nije onaj grad koji je nekad bio". Poruka, izgovorena direktno ili ne, je bila da je grad manje francuski i manje siguran nego pre. Ali, zvanicna statistika kaze da je broj ubistava 1994. bio tri puta veci nego dvadeset godina kasnije. Stopa ubistava u gradu Parizu je 2016. bila oko 1.0 (sto je dosta nisko), a u najproblematicnijem departmanu 93 (severna pregradja) oko 2.0. Dobro, stopa ubistava jeste ekstreman indikator, ima i drugih, ali dobro ilustruje poentu.

 

 

  • +1 1
Link to comment

U Bechu zadnji put 2009te.

Poshto mislim da se sve jako promenilo u ovih 10ak-15 zadnjih godina, sad me bash zanima kakav bi mi utisak bio da opet odem.

Samo kakav god da bude, sem ako su neke ekstremne razlike, moze da bude i do mene, Bech mi je bio first pik u Evropi kad sam htela da se odselim nekada davno, bio mi je nevidjen grad...

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...