Jump to content
IGNORED

Beč


bags

Recommended Posts

  • Dresdnerstrasse - avanistanci i ceceni valjaju dop, a imaju i one svoje verske policije koje patroliraju
  • Spittelau - samo po noci za izbegavanje
  • Josefstädter Straße - beskucnici i dileri

  • Thaliastraße - dileri, ai generalno "opasni" i "sumnjivi likovi sa nozevima i sl.

  • Gumpendorfer Straße - nema dilera zbog puno policije ali zato puno narkomana jer je tu i glavni AIDS centar

  • Niederhofstraße - dileri, uglavnom afrikanci

  • Am Schöpfwerk - dileri, uglavnom afrikanci

 

 

  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment

Da, dosta velika promena. Thaliastr. i neka druga mesta me ne cude, ali Josefstädter i Gumpendorferstr. bogami da. To je ipak onaj kao fini Bec, u ovoj drugoj je i Cafe Sperl. Nema vise staaaaarog Beca :(

  • +1 1
Link to comment

Te tri stanice su pa barem 10ak godina hotspotovi. Policija kao nesto to misli da drzi pod kontrolom scenu. Recimo jednom su skoro pohapsili nekoliko desetina dilera na Thaliji. Sve afrikanci i svi sa urednim azilantskim papirima. Za 48 sati novi su bili tu...

 

Problem je sto se sad zbog crystal metha i sl sranja puno lakse nastrada. Nema dana da nekoj od te tri stranice ne nadju nekog predoziranog.

 

  • Tužno 1
Link to comment
25 minutes ago, papapavle said:

:blink: može još neki detalj, šta rade usred Beča??

 

Pa nije to klasicna policija nego vise kao nekakvi samoproglaseni cuvari tradicionalnih vrednosti. Na nemackom se zovu "Sittenwächter" - cuvari obicaja.

Koliko sam ja ispratio najvise je izrazeno kod Cecena ali ima sigurno i kod drugih muslimana.

Uglavnom to su ljudi koji prate druge pripadnike svoje grupe da se ponasaju  u skladu sa svojim vidjenjem islama i ne ponasaju previse zapadnjacki.

U pocetku su to bile grupice od 5,6 ljudi koje patroliraju gradom, snimaju ponasanje, pridju zrtvi i objasnjavaju gde gresi a kasnije i na njihovim skupovima u dzamiji skrecu paznju.

Naravno oni izgledaju maksimalno upadljivo i uopste ne prave neki problem tako da ne moze policija da se umesa.

Tako je bilo do 2015. Posle toga sledi velika radikalizacija. Vece su grupe naoruzane hladnim oruzjem (cakije i bokseri) a sve cesce imaju i vazdusne pistolje i ovakva oruzja  https://de.wikipedia.org/wiki/Schreckschusswaffe , nanose povrede, maltretiraju (tipicno je da otmu recimo mobilni )  i ucenjuju (objavljuju sadrzaje sa telfona u dzamijama i sl) one koji se ne ponasaju kako treba. Cesto i familija ispasta ako recimo devojcica nosi farmerke i sl. :isuse: Policija ne moze puno  jer se 90% tih zlocina ne prijavljuje. Dodatni je problem kao i kod dilera pohvatas jednu grupu odmah se formira nova.

 

 

Ovo je recimo zapljenjeno kod sestorice 2020. god.

 

sechs-sittenwaechter-in-wien-und-linz-festgenommen-41-89555803.jpg

 

  • Hvala 2
  • Tužno 2
Link to comment

Ako me išta nervira, to je ta pomirenost sa situacijom, prihvatanje neuspeha unapred od strane pravosudnog sistema. Može itekako sve da se reši, može, i potrebna je samo volja - ali onda se rizikuje slika demokratije, oh ne.

 

Jbt kako sam star i ogorčen postao, sve više naginjem singapurskom pristupu i filozofiji da demokratiju ne treba trošiti na kriminalce.

Edited by zorglub
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pricao sa dva para preko vikenda oko trenutnog stanja za iznajmljivanje stanova u Becu.

 

Ukratko:

- stigao je sistem kao u Nemackoj sa apliciranjem svih dokumenata kao za posao da bi se uopste dobio poziv za pregled stana

- bilo kakav stan sa realnom cenom nestaje u roku 2h sa portala (postoje desetine botova koje ljudi koriste za brzu aplikaciju)

- bilo kakav stan koji je duze od dan na portalima je precenjen barem 30%

- izdavaci imaju preferencu za DINK parove gde zena ima preko 45 god. (oni najcesce i uzimaju trosobne stanove)

- cekanje na genossenschaft je isto barem 2 god i uglavnom su projekti sa trosobnim stanovima uzasno daleko

- cekanje na gemeundewohnung je tek dobar od 10 god za trosobne stanove

- ako si na razgledanju stana nemas puno vremena detaljno pogledati nego se vise boris da odmah potvrdis

- ako nemas 3 plate u Becu tek si onda u problemu, a da ne ulazim u situaciju ako si malo tamniji ili ne pricas nemacki

 

 

Link to comment
1 minute ago, makondo said:

Šta su DINK parovi, mislim, nije da ću da tražim u Beču stanu, al me interesuje fenomenološki?

@bags

Dual income no kids

  • Hvala 1
Link to comment
On 26. 2. 2024. at 13:36, bags said:

ako nemas 3 plate u Becu tek si onda u problemu

 

Jel' može primer porodice s tri plate, a da nije s odraslom decom, ili roditeljima (baba, deda)?

Link to comment
12 minutes ago, zorglub said:

 

Jel' može primer porodice s tri plate, a da nije s odraslom decom, ili roditeljima (baba, deda)?

 

Mislim da se radi o tri zadnje platne liste kao garanciji da je taj ko rentira/kupuje stan zaposlen i da ima prihod. Ne tri zaposlena clana porodice.

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment

To ti je manje vise standard u ma kojoj zemlji EU za slicne stvari, kao i za razne dozvole kod imigracionog (ako nisu poostrili). Tri zadnja platna isecka.

Link to comment
  • 3 weeks later...

https://kroativ.at/bec-muskarac-htio-pomoci-zenama-pa-potom-izboden-nekoliko-puta/

 

Već neko vreme mi ide na živce sve što se dešava u ovom kraju.

A nešto se desi svakih 10ak dana.

I nije mi jasno kako niko ne interveniše?!

Ceo Beč zna gde se dešavaju sranja, zašto ne instaliraju maricu da sedi i bleji na tih par kriznih tačaka i gotovo?

Plus je policijska stanica 10og okruga zaista ne tako daleko od ovog mesta.

Ne razumem...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...