Jump to content
IGNORED

Beč


bags

Recommended Posts

Kontam da će ova vest o otkazivanju koncerata (diskutabilno) najpopularnije muzicke zvezde na planeti u (po nekim listama) "najbezbednijem" gradu, baš ozbiljno odjeknuti po svetu te se nadam da će neko u Austriji staviti prst na čelo i napraviti neki plan za rešavanje problema tipa, obračuni bandi, napadi noževima, bodežima, boksovima, napadi na radnike/kontrolore gradskih prevoza, napadi na ljude u ugostiteljskim objektima i slično.

A sve ovo se sve češće dešava ili ja češće vidim u medijima.

  • +1 2
Link to comment

Svaki dan ima onako 7,8 situacija u gradu koje deluju da su mogle eskalirati puno vise. Prekjuce isto Slovenac se obznanio od alkohola i valjda pucao po ulazu. Odokativno ima puno vise i ubistava. Malo malo nadju tela u hotel/stanu. Svako leto je par silovanja po koncertima. Meni se priznajem isto cinilo da je to agenda ÖVP medija da malo vise izvestavaju ali nema vise govora o tome. Dovoljno je pratiti https://www.polizei.gv.at/wien/presse/aussendungen/presse.aspx i videti koliko se situacija pogorsala. Naravno u tradicionalnom Beckom maniru odgovaranja na svaku kritiku da je u drugim gradovima od 2 mil puno gore ne ocekujem da ce se stvari uskoro popraviti.

 

Kolegi na poslu su upali preko noci u dvoriste kuce i ispraznili hobby radionicu.

Link to comment

Kapiram da je iz vaše perspektive tako jer živite na licu mesta, ali da se ne zajebavamo, Beč je daleko sigurniji od velike većine evropskih gradova. Mala noćna šetnja po Parizu leči sve strahove po drugim gradovima. Vuče sve to na migrantsku paniku i sredovečje. 

 

 

Edited by Amos
Link to comment

Dobro Pariz je bas ekstreman primer i sigurno nismo na tom nivou ali je sigurnosna situacija rapidno pogorsana koji god aspekat da pogledas. A subjektvni osecaj je nekoliko puta gori. I u otprilike 80% slucajeva su ceceni i avganistanci a jos 10% otpada na turke i exYu tako da nije migrantska panika nego dokazano vec 10ak godina ljudi koji se jako tesko integrisu na bilo koji nacin.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, x500 said:

Izgleda da je Makedonac planirao napad na koncertu - vest na nova.rs.

 

Piše da je poreklom iz Makedonije, ne onda je Makedonac. :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Pa ništa, da se organizuju neki kampovi™ za Čečene i Avganistance a nas i Turke nazad u heimat zemlje. Mora se održati Beč na onoj listi najboljih gradova. :) 

Link to comment

U stvari, mogu ti Čečeni i Afganistanci malo na front u Ukrajinu, šta oni misle tu da se bodu po Burggasse dok na frontu nestaje mesa. Je l' tako @x500

  • -1 1
Link to comment
27 minutes ago, bags said:

Dobro Pariz je bas ekstreman primer i sigurno nismo na tom nivou ali je sigurnosna situacija rapidno pogorsana koji god aspekat da pogledas. A subjektvni osecaj je nekoliko puta gori. I u otprilike 80% slucajeva su ceceni i avganistanci a jos 10% otpada na turke i exYu tako da nije migrantska panika nego dokazano vec 10ak godina ljudi koji se jako tesko integrisu na bilo koji nacin.

 

 

 

Idem u Beč u proseku na svake dve godine, i sličan mi je subjektivni osećaj kao za Malme - svaki put kad odem, deluje prljavije, lošije organizovano i nebezbednije. Ništa dramatično, ali primetna je entropija.

  • +1 1
Link to comment

Za ovo prvo znas vec sta bi stari dobri Eric Cartman rekao. :) 

 

Mi i Turci znamo biti problematicni ali ipak na daleko manje opasan nacin po celu zajednicu. Plus i jedni i drugi se opet relativno dobro integrisemo.

 

Ova ekipa iz Cecenije i Avganistana je imala inicijalno sasvim solidne uslove da pokrenu neki zivot ovde ali su mahom birali put bandi i kriminala.

 

Ima doduse i pozitivnih primera koji su se uspeli iscupati iz tog miljea. Potrazite Che&cop na TikToku. Cecen je bivsi problemtican lik a Uwe je policajac. Mislim nije najsjajniji primer ali potvrdjuje da se ne moze sve generalizovati.

 

I da niko se vise ne zajebava na tu glupost da je Bec najbolji grad na svetu nego sami mi Becani . :) 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Mel said:

 

Kakva je to eksplozija. Bez konteksta lichi na gas?

srbin tj. srpsi drzavljanin bacao stvari kroz prozor i pucao. doslli specijalci, pokusali da pricaju sa njim kroz vrata, on nije hteo nego je pojacao televizor. zbog tih glasova sa tv-a policija nije znala koliko ih je unutra, ispostavilo se da je sam. na kraju razvalili vrata i nakon toga se desila eksplozija. on je napao policiju koja ga je ubila.

jos nema zvanicnog saopstenja sta je tacno izazvalo eksploziju. moze biti neka eksplozivna naprava, a moze biti i gas. ostavlja se za sada mogucnost da je on sam nekako prepravio instalacije da to dodje do eksplozije ako se provale vrate ili je manuelno pokrenuo eksploziju, a moze biti i da je od ispaljenih metaka policije. njemu su nasli pistolj, ali na corke.

 

edit: ne povezuje se sa teroristickim napadima u kontesktu koncerta tejlor svift. tu su uhapsili nekog klinca sa austrjiskim pasosem poreklom iz severne makedonije, kapiram albanac posto je bio povezan sa ID.

Edited by Heaviside
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

srbin tj. srpsi drzavljanin bacao stvari kroz prozor i pucao. doslli specijalci, pokusali da pricaju sa njim kroz vrata, on nije hteo nego je pojacao televizor. zbog tih glasova sa tv-a policija nije znala koliko ih je unutra, ispostavilo se da je sam. na kraju razvalili vrata i nakon toga se desila eksplozija. on je napao policiju koja ga je ubila.

jos nema zvanicnog saopstenja sta je tacno izazvalo eksploziju. moze biti neka eksplozivna naprava, a moze biti i gas. ostavlja se za sada mogucnost da je on sam nekako prepravio instalacije da to dodje do eksplozije ako se provale vrate ili je manuelno pokrenuo eksploziju, a moze biti i da je od ispaljenih metaka policije. njemu su nasli pistolj, ali na corke.

 

Kad sam videla deo o stvarima kroz prozor... to mi nikako ne lichi na klasichni terorizam nego vishe na bash klasichno mentalno pucanje.

Potpuno srnj. Dobro da neko nije stradao od te eksplozije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...