Jump to content
IGNORED

Српски фуд инфлуенсери


Eleniko

Recommended Posts

ja često pogledam ona 2 Hrvata, a oni dosta sarađuju sa srpskim youtuberima i zato znam tog Pakita i baš mi je loš. Čovek sedne u restoran i jede, a ne skine kačket. ili kapuljaču. Da ima 17 godina, pa i da razumem koncept. pogledao sam im 2 epizode sa pakitom i od tad kad ga vidim na thumbnailu taj video automatski preskačem.

saradjuju i sa onim debelim sremcom čiji kanal smo ovde jednom analizirali. taj lik se u hranu razume manje i od mene, a ja nemam pojma o hrani. možda sam ja naleteo na samo te 2-3 epizode kad je bio indisponiran, ali za sad mi je popularnost njegovog kanala baš misterija.

jednom su imali epizodu kad su bili u nekoj pečenjari na novom beogradu i tu im je gostovao neki lik, zaboravio sam kako se zove, ali to je bilo toliko očajno da posle te epizode nisam imao želju da ih pogledam nekoliko meseci. čova je otprilike parodija likova iz be-be šoa od pre 30 godina, a na neku foru ima uspešan kanal.

oni što kuvaju po šumama i gorama su ubedljivo najuspešniji od svih srpskih food blogera, ali izgleda je razlog za to samo zato što ćute sve vreme.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

ja često pogledam ona 2 Hrvata, a oni dosta sarađuju sa srpskim youtuberima i zato znam tog Pakita i baš mi je loš.

 

Ovako smo i mi saznali.

Sin mi reče da je Pakito možda pre toga bio aktivan na TikToku, ali ovo uzmite samo kao nagađanje.

Link to comment
16 minutes ago, Eleniko said:

zar to onaj baja izbosne

Izbosne je programer, on uglavnom snima kako sprema hranu, kao i dotpot. Retko idu po restoranima.

 

@Ras

 

Pakito je uporedo aktivan na tiktoku i instagramu, plus sada ovaj serijal.

 

Skoro sam gledao jednog od ta dva Hrvata. Jeo burger od 10k evra. I jednom su snimali sa Marka Žvaka u Uzelcu, plus sam gledao snimak kad su prvi put jeli repove i oduševili se, u Dagi plus u Nišu.

Edited by Milošica
Link to comment
3 minutes ago, Eleniko said:

zar to onaj baja izbosne

 

na koga misliš?

AlmazanKitchen? nemam pojma, moguće da su Bosanci, ali mislim da se predstavljaju kao Srbi. nisam se mnogo udubljivao jer mi ta "pucketanje vatre dok pada kišica usred stoletne šume" vrsta videa nije baš interesantna, ali oni su baš mnogo uspešni čak i na globalnom nivou.

Hrvati su Gastro Tražilica. Ništa specijalno, ali vidi se da se trude. Verovatno su te collabs epizode super način da dopreš do nove publike, ali oni baš ne biraju s kim će da sarađuju i to im je najveći minus u mojim ćitapima. Sad sam im pretražio kanal, taj lik što mi je negledljiv je Nolifer. Nisam se usudio da malo više istražim lik i delo. Lik je što bi klinci rekli težak krinđ.

Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

na koga misliš?

AlmazanKitchen? nemam pojma, moguće da su Bosanci, ali mislim da se predstavljaju kao Srbi. nisam se mnogo udubljivao jer mi ta "pucketanje vatre dok pada kišica usred stoletne šume" vrsta videa nije baš interesantna, ali oni su baš mnogo uspešni čak i na globalnom nivou.

 

 

mirza nišić

 

 

dobar je, pošten, autentičan, ume da sazida kada mu nešto treba za emisiju kao u ovoj epizodi. inače je vrlo antitelevizičan.

 

generalno rule of thumb je da likovi koji kuvaju na yt to rade mnogo bolje nego likovi koji komentarišu hranu

 

mislim jbte pakito živi od podgrejane pice, bukvalno ima isti kredibilitet za fajn dajning kao što vučić ima da vodi državu

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 29. 9. 2023. at 23:43, Eleniko said:

trenutno tj od trenutka kada sam ga prvi put gledao ne podnosim ovog lika koji se odaziva na paquito, iskače iz rerne svuda, youtube, instagram, facebook, kapiram da je i na tik toku.

 

kao retardirano dete koje ne ume da koristi nož, lik viljuškom mrljavi jelo po tanjiru i tupi naglas o tome kako je strava dok curi kajmak, meša se sa lukčinom i mesom. i tako bukvalno sa svakim jelom kog se dohvati. 

 

i uvek je sve strava.

 

jasno mi je da je ovo nacija degenerika ali ovde je baš sve po meri - kakva publika takav influenser. bukvalno gastro baka prase.

 

lik inače drži najgoru picu u gradu - nejjestivi pizzagram. pretpostavljam da kao stručnjak za podgrevanje pice odatle baštini svoj gastronomski autoritet.

 

lepo je jesti za džabe ali brate zadeni malo za pojas.

 

 

 

 

Nisam ga gledao (i generalno ne pratim food influencer-e), ali vrlo moguće da nisu u pitanju maniri, nego zna koja mu je ciljna grupa. Da je malo prefinjenijih manira, bilo bi - vidi onog pedera.

 

 

I naravno da je uvek sve strava kad je plaćen za reklamu, skoro svi oni i jesu, možda samo ne na samom početku.  :whistle:

Link to comment
3 minutes ago, Jeremija said:

I naravno da je uvek sve strava kad je plaćen za reklamu, skoro svi oni i jesu, možda samo ne na samom početku.  :whistle:


Ово је поента целе те приче, гомила ликова са притом минималним знањем о томе о чему причају, посећују локале/ресторане не би ли их рекламирали без икаквих критеријума да ли је храна ђубре или није. Ко то уопште може да прати.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, johan nagel said:


Ово је поента целе те приче, гомила ликова са притом минималним знањем о томе о чему причају, посећују локале/ресторане не би ли их рекламирали без икаквих критеријума да ли је храна ђубре или није. Ко то уопште може да прати.

 

 

Čak i da je scena mnogo ozbiljnija, uvek ostaju dva problema. Prvi, objektivnost influensera, i drugi, možda i još bitniji, ono s čim posluže njega, (kvalitativno) ne moraju ili neće da posluže i vas.

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Čak i da je scena mnogo ozbiljnija, uvek ostaju dva problema. Prvi, objektivnost influensera, i drugi, možda i još bitniji, ono s čim posluže njega, (kvalitativno) ne moraju ili neće da posluže i vas.

 

 

pa tu je najpošteniji hjudžstaf, na kraju epizode slika i komentariše račun, slika kako plaća

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...