Jump to content
IGNORED

Prava radnika, IT sektor a i sire


ragasto

Recommended Posts

39 minutes ago, napadaj said:

Trebalo bi da dobiju upozorenje o posledicama sporazumnog raskida ugovora pre potpisivanja sporazuma.

To je neki dokument po zakonu ili ... ?

Link to comment

Jeste. Zakon o radu propisuje da je poslodavac dužan da zaposlenog pre potpisivanja sporazuma pisanim putem obavesti o posledicama do kojih dolazi u ostvarivanju prava za slučaj nezaposlenosti.

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

Ovo u praksi zvuči kao papir koji HR umulja zajedno sa ostalim papirima.

 

"Samo mi sve potpiši, molim te", "Jeste, ima ih mnogo šta ćeš", "E, potrošili smo već celu kutiju dok smo sve odštampali i nemam više papira lol jbt".

Link to comment
Jeste. Zakon o radu propisuje da je poslodavac dužan da zaposlenog pre potpisivanja sporazuma pisanim putem obavesti o posledicama do kojih dolazi u ostvarivanju prava za slučaj nezaposlenosti.

A koje su sankcije, da ne kažem koristi za bivšeg zaposlenog ako poslodavac ne ispuni tu obavezu?





...shiit has hit the fan
Link to comment
8 hours ago, Frank Pembleton said:

A koje su sankcije, da ne kažem koristi za bivšeg zaposlenog ako poslodavac ne ispuni tu obavezu?

 

Sudska praksa to vidi kao osnov za naknadu štete zbog neostvarivanja prava za slučaj nezaposlenosti koja zaposleni ima u nekim slučajevima otkazivanja ugovora o radu od strane poslodavca, ali ne i kao razlog za ništavost sporazuma o raskidu ugovora o radu.

 

Ukratko - ugovor o radu ostaje raskinut, ali zaposleni eventualno može da traži od bivšeg poslodavca ono što bi ostvario na birou itd.

 

 

 

Link to comment
 
Sudska praksa to vidi kao osnov za naknadu štete zbog neostvarivanja prava za slučaj nezaposlenosti koja zaposleni ima u nekim slučajevima otkazivanja ugovora o radu od strane poslodavca, ali ne i kao razlog za ništavost sporazuma o raskidu ugovora o radu.
 
Ukratko - ugovor o radu ostaje raskinut, ali zaposleni eventualno može da traži od bivšeg poslodavca ono što bi ostvario na birou itd.
 
 
 

Tako sam nekako o mislio...





...shiit has hit the fan
Link to comment

Prošlo je skoro dvocifren broj godina od kako sam bio u NCRu, ali ovako laički moguće je da su one startne subvencije bile vremenski ograničene (beše priča da je 3-5k eura po zaposlenom) i da Vučić nije raspoložen da ih produži ili bar ne u tom obimu. Takođe ovo što kaže Noskich je već neko vreme aktuelno a to je da se deli firma na dva dela, tj na finansijski deo i retail. Moguće da će samo deo da prebace u Bosnu, a moguće i da blefiraju da bi nešto izboksovali. Generalno je dosta tu bilo mutljavina, otvaralo se bar dva puta (za svaku vlast po jednom) ljudi prebacivani sa agencije na NCR i onda predstavljani kao novozaposleni i svašta nešto još.

Link to comment
  • 4 weeks later...
Quote

Benefits:

 

  • Remote work with occasional office presence
  • 30 days annual vacation
  • 6 paid sick leave days
  • High-growth company in which you can find exciting and trend-setting challenges
  • Amazing product to work on

 

domaća kompanija, deo oglasa za posao za ERP konsultanta

 

šta im znači ovih 6 plaćenih dana bolovanja ? kao torbica što kaže da ima bolovanje od prošle godine neiskorišćeno :D 

 

  • Haha 1
Link to comment

Tako i ja čitam, bez doznaka, na 100%, znači na reč, običaj je 3 dana, 6 je prilično lepo, mada sam radio u firmi gde je moralo da se redukuje za neke timove... jer su gledali na to kao +x dana odmora :laugh:.

 

 

EDIT: zapravo napisao si :D

 

Edited by Vapad
slepilo
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Lezilebovich said:

 

domaća kompanija, deo oglasa za posao za ERP konsultanta

 

šta im znači ovih 6 plaćenih dana bolovanja ? kao torbica što kaže da ima bolovanje od prošle godine neiskorišćeno :D 

 


Mnoge firme imaju 10 dana, možda ne u Srbiji. Neki tretiraju to kao odmor, ja ne - jer nikad se ne zna kad može zaista zatrebati.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...