Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Mislim da je ta priča o MPJu i trejdu prošlost. Ja sam mislio da će morati kad tad da ga utope negde jer on hoće da bude glavni igrač i preskup je za to što igra u Denveru. Ali mislim da danas vredi te pare kako igra i da je idealan igrač za Denver. I pritom danas bolje prihvata svoju ulogu.

 

Denver radi logično sa mlađim igračima na klupi jer im je startna petorka preskupa. Mislio sam isto da će morati to da razbiju kad tad zbog salary capa, plus novi ugovori za Jamala i Gordona, ali za dve godine dolazi novi TV ugovor i opet će biti značajan skok. Iz istog razloga možda KCP ne iskoristi svoj player option ovog leta, mogao bi da odradi još narednu godinu i onda bude FA kad gomila timova bude imala puno prostora u capu. Ali mislim da će onda definitivno da ide. Ova top 4 igrača bi ipak mogla biti tu dosta dugo.

 

Jedini zajeb u poslednje vreme je Zeka, mada ni Reggie nije igrao prošle godine pa su ga vratili i sad igra.

Link to comment
39 minutes ago, johan nagel said:


Ок могуће да се лоше сећам а и вероватно спрдао није баш идеалан израз. Хајде рецимо потцењивао.

Ja se secam dve stvari:

 

- radosti kad je rekao na paradi da ce ostati i sledece sezone, sto pokazuje koliko je navijacima to bilo bitno

 

- razumevanja kad je otisao. Pomogao im je da dodju do titule i onda jbg otisao za znacajno vise para. I zbog toga nije bilo pljuvanja, a euforija zbog titule je jos trajala, tako da nije bilo mesta da se pravi tragedija zbog bilo cega.

 

To su neke dve stvari koje bih rekao da su glavne, a ne da je bilo potcenjivanja njegovog znacaja. Bilo je ljudima zao jer ide, ali mu se nije moglo zameriti, a zadovoljstvo zbog titule je ipak nadjacavalo sve osecaje tuge, straha kako ce se dalje bez njega...

 

Otisao je u trenutku kada je navijace Denvera to moglo najmanje da zaboli pa se zbog toga nije pravila neka preterana frka sto je otisao, sto ne umanjuje koliki je to gubitak.

Edited by Hele
Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Big deal je to što su na poziciji BBa i deda Džefa (6. i 7. Ili 8. igrača doveli moćnog Holideja i rešili da guraju PWa).

Pitaj boga šta će biti sad kad im cap poraste za još nekih 15m na važeće ugovore.

 

Da zanemarimo da je BB bar u 1 seriji bio bitniji i od MPJa.

 

Neko je na reditu stavio delove članka iz WSJ-a o pregovorima za prenose.

 

Quote

Comcast’s NBCUniversal is prepared to pay an average of about $2.5 billion a year to air a package of National Basketball Association games, as rival Warner Bros. Discovery WBD makes last-ditch efforts to keep those rights, say people familiar with the situation.

  • Disney (ESPN/ABC) and Warner (TNT) currently pay $1.5 and $1.2 billion to air games. Disney 'is expected' to pay $2.6 billion in the new TV deal with the NBA, while Warner has not reached a deal with the NBA and is still in the bidding.

  • Warner's TNT has the ability to match rival offers

  • the Comcast package would include playoff and regular season games on both NBC and Peacock. NBC has discussed carrying 2 primetime games a week.

  • Amazon is likely to get a share of the Conference Finals and ABC is likely to retain the NBA Finals, although 'the parties are still haggling' over who gets to air the most high-profile games and series.

 

1 hour ago, Amos said:


I Redži je rodjen u Koloradu, zato je došao da igra za samo 5 miliona. :fantom:
 

Nego, mic po mic, dodjosmo do toga da je MPJov ugovor bio 4-5 miliona manji - bilo bi za kvalitetnog 6. igrača od 10 meleona. Šta ti je racio kad se smire tenzije. :D
 

Edit: Nećemo još jedan krug, ko je napisao da Koneli nije mogao znati tada za second apron je potpuno u pravu i zato moja teorija pada u vodu koliko god je voleo. Samo nek je živ i zdrav Isusov pulen. 
 

 

 

Denver je imao MLE i mislim mogao da plati 10 miliona. Nije me mrzelo da nađem članak o kome sam pričao, iz oktobra prošle godine. But je doneo odluku da ne pojača klupu veteranima kako bi mlađi igrači imali prostora, a ako se lepo razviju igraju za smešne pare sledeće 2-3 godine.


 

Quote

 

“That blow (odlazak Brusa) was big,” Booth admitted. The Nuggets dabbled in pursuing veteran free agents, but Booth decided against it to avoid taking minutes away from young players. That decision may make Malone’s job harder in the short term, but it could lead to greater returns down the line.

 

“Some of these teams were trying to get Bruce, trying to make it worth it; it’s like, just be careful what you wish for,” Booth said about the rivals that pursued Brown. “Peyton’s bigger. He’s longer. He’s more athletic. He guards better. He passes better. He doesn’t have the experience, and he’s not as good offensively yet, but we need defense more than we need offense on our team.”

 

One of Booth’s biggest fears is becoming a team with “no outs,” made up entirely of mercenary vets. Then the vets leave and the team has to go find replacements. “That’s another reason why we got three rookies,” Booth explained. “To get some guys that know how to play, and they’re under control.”

 

The Nuggets are making a calculated gamble of their own that hinges on the development of their young talent; they need them to help in the short term and hopefully become fixtures in the future. Booth’s philosophy is clear: It’s better to invest in the future, even if it comes at the expense of immediate glory. “I just want dudes that we try to develop, and it’s sustainable,” Booth said. “If it costs us the chance to win a championship this year, so be it. It’s worth the investment. It’s more about winning three out of six, three out of seven, four out of eight than it is about trying to go back-to-back.”

 

 

Čovek se kocka back2backom i našim živcima da bi imao bolje ugovore i dinastiju u budućnosti, a cap će skočiti kada se potpišu novi ugovori sa televizijama/Amazonom tako da će tada biti stavljena tačka na ugovor MPJ-a, osim ako za dve godine ne bude među najpovoljnijima pa počnemo da hvalimo viziju Tima Konelija.

 

 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Djuro said:

Ne postoje BBrauni za 10M, nazalost.

 

odnosno, svi postoje ispod cene u nekom kratkom trenutku, onda dodju na svoje

 

naravno da 10-15 milki u nba danas nije nista narocito.

Link to comment
9 minutes ago, Djuro said:

Ne postoje BBrauni za 10M, nazalost.

 

Baš da vidimo koliko će da dobije kad ga oslobodi Toronto za koji mesec.

Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Kladio se pre svega na rukije, Reži je bio tu i sumnjam da su očekivali neku značajno veću ulogu.

bio je onaj veliki intervju sa boothom letos gde je zvucalo da mnogo ocekuje, u stilu "redzi se uvek vraca kad je otpisan, kao pre par sezona kad je niotkuda imao prosek 18ppg" (u stvari se bio zajebao i imao je 16ppg :) ) sad bemliga da l je samo pokusavao ovome da nabudzi samopouzdanje ili je stvarno verovao, svejedno, u short termu se zajebo svakako

Link to comment
2 hours ago, Amos said:

Nego, mic po mic, dodjosmo do toga da je MPJov ugovor bio 4-5 miliona manji - bilo bi za kvalitetnog 6. igrača od 10 meleona. Šta ti je racio kad se smire tenzije. :D

 

ne bi, jer i dalje ne bi bilo mesta u capu ;D

Link to comment

Koliko gotivan batica, ima to Dzordanovsko u sebi, ali opet deluje malo pristojnije.

 

Volim ja nasu, jugoslovensku kosarku, ali smaraju malo ili malo vise vec Doncic i Jokic.

 

Fali malo ove nabrijanosti.

 

Eno ga i Doncic pustio stomak i prosipa pricu da nece dugo igrati kosarku i da ce se vratiti u Sloveniji i ziveti na farmi.

 

Gotivim Nagece deset godina, ali razmisljam da li da promenim tabor za polufinale. Iako ne navijam za njih vise zbog radikala, ali eto, nisam navijao ni protiv njih, a ipak mi bilo nekako drago kad pobede.

 

A ovaj ludjak me bas mami da ga podrzavam. Malo je smorilo da neko uzme titulu, digne trofej 3 cm u vazduh i kaze, odoh kuci.

 

Mada je bar brat Meloun posteno proslavio i nadoknadio sve, ali mogao bi Ant da bude jos ludji 😎

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, 1n54jd3r said:

Verujem da ce KCP-a lakse da okrpe do subote nego li Jamal-ov list. Ali sta je tu je, makar imaju nekoliko dana da pokusaju da zalece sto se zaleciti moze. Prva tekma u Denveru je neverovatno bitna. Denver mora nekako da zatre samopouzdanje i kurcevitost koju Minesocani imaju na celu sa Ant-om.

iz tvojih usta u bozje usi, ali realnost je malko drugacija...

 

povreda lista iziskuje hladne obloge i oko nedelju dana oporavka. izuzetno je bolna, ali relativno brzo se zalecuje. ako je samo list, bice on OK. ali imao je nekoliko povreda na nogama ove sezone, sto znaci da nije dosao do 100% spreme, jer sve je pocelo da se desava kada su Nuggetsi "pojacali" ritam. to je njemu vec redovno, svaku sezonu udje sa 50-60% i onda pokusava tokom sezone da udje u formu... jedine razlike su bile bubble kada je imao par meseci odmora unutar sezone i prosla sezona kada je usao maximalno spreman jer je punu godinu radio na oporavku od povrede. 

sto se tice ligamenata zgloba, ako se desi kidanje, to ti je 2 meseca. obzirom da se KCP vratio u tekmu, nadam se da je u svlacionici uradjen brzi snimak i videlo se da nema trajnog ostecenja, ali obzirom da mu je vidno falilo podizanje u sutu, definitivno je ozbiljnija povreda, tako da ce trebati oko 3 nedelje da se vrati u normalu... znaci, on ce celu seriju protiv Minnesote igrati sa jakim bandazama a usput ce morati da juri Anta. ne znam kako ce to da iskombinuju... jedino da stave Gordona na Anta a da se MPJ bori sa KATom. 

  • +1 3
Link to comment

List može da bude sve od 2-3 dana do višemesečnog ili čak doživotnog mučenja i čak ni eksperti nekad ne mogu da procene šta će biti.
 

 

Link to comment
On 29. 4. 2024. at 6:53, Amos said:

Da napišem ovo i neću se više javljati na topiku. Ako Denver ispadne od Minesote, glavni i odgovorni krivac će biti Tim Koneli i suludi ugovor MPJa koji ih je sprečio da prošlo leto imaju para za pristojnog igrača na poziciji Redži Džeksona (tj. za Brusa Browna).

 

Nesvesno je lik postavio Death Star killswitch u tim protiv koga će igrati 3 godine kasnije. 

 

Edited by Johnny
Denveru fali Doncic. Sa njim bi uzeli jos 5 titula.
Link to comment

jedno sam siguran, doncic nece nikad uzeti titulu u nba. 

no gledam rivsa iz lejkersa. ono solidan, nije ni glup imace mozda i dobar ugovor ako vec nema. i gledam bogdana, bogdan mi izgleda kao da nikad nije prevazisao neki strah od nba igraca. rivs ulazi pod kos hrabrije, dribla hrabrije. bogdan u fiba takmicenjima je jedno a u nba drugo.

mozda bih pre uzeo rivsa nego bogdana

edvards zverka i to prvoklasna minesota atleticnija, krupniji su od denvera.tesko ce ih proci no bumo videli. mora jokic mnogo bolje. gober mu je stara zrtva. 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...