Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

Mora da bude, ali nije tolika razlika između ekipa i ne bi bio presedan da dobije. Jokićev drugi MVP, Denver je bio 6. doduše sa 48 pobeda. Dallas može i do 50+. Dončić je objektivno imao najbolju sezonu.

Edited by Venom
Link to comment
  • Replies 6.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kralj

    556

  • 1n54jd3r

    512

  • uini

    500

  • Micko8

    453

nije isto biti najbolji igrač lige i imati najbolju sezonu

 

nikola ima 26.1pts, 12.3rebs, 9ast, 1.3stl, 0.9blk / efg 61%

luka ima 34pts, 9rebs, 9.9ast, 1.5stl, 0.5blk / efg 56.8%

 

kada se uzmu u obzir pozicije na kojima igraju, mislim da ovaj efg% nije toliko veliki u korist jokića, dok je 8pts više u proseku, rekao bih, značajno.

luka je izuzetno efikasan ove sezone, što je za jokića još jedan dan u ofisu i zato je najbolji na svetu ali nije mvp ove sezone.

 

@kralj

 

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, kralj said:

 

Nevezano za to, mora plasman ekipe da bude kriterijum. 

 

 

meni lično bi to bio kriterijum samo ako nemaš kud u odluci koji igrač je imao bolju sezonu. pa onda plasman ekipe bude tie-breaker

 

edit ode mi na engleski tastatura

Edited by uini
Link to comment
6 minutes ago, Venom said:

Jokićev drugi MVP, Denver je bio 6. doduše sa 48 pobeda.

 

a pa to je bila pravda, vuče sam ekipu

sad je to nedostatak :mellow:

Link to comment
19 minutes ago, uini said:

 

a pa to je bila pravda, vuče sam ekipu

sad je to nedostatak :mellow:

 

Ruku na srce, to je verovatno najgora ekipa sa 48 pobeda u istoriji. Petorka Monte Morris, Will Barton i Jeff Green od tisuću ljeta. Austin Rivers, Bones Hyland, Faccundo Campazzo i Jamychal Green. Njima je i PJ Dozier bio važan u ekipi, pa se i on povredio.

  • +1 7
Link to comment

paradoksalno, mislim da je bas taj jad od ekipe (i indirektno povrede mareja i mpj koje su dovele do toga) u velikoj meri i pomogle da jokic napravi onaj iskorak i bude ovo sto je danas

 

ako se nesto drasticno ne promeni u ovih 10ak utakmica po ekipi, dobice jokic, zbog prosle sezone

mada nece pogresiti ako daju luki, pa i shai-u

Link to comment

Ne verujem da će Mavsi imati više od 50 pobeda, pući će od Dubsa barem jednom i od OKC, a biće tu još neki neplaniran poraz.

  • +1 2
Link to comment

Igraju tri protiv Hornetsa, Pistonsa i Hawksa (kod kuće). To čisto sumnjam da će izgubiti. S tim su na 46. I treba da dobiju 4 od 7 od preostalih. Kingsi (upravo dobili 30 razlike), Rockets x2, Warriors x2, Heat, OKC. Nije sigurno, ali nije ni nerealno. OKC će možda da osigura prvo mesto do tada već.

Link to comment

Ma kakva prošla sezona. 

 

Jedino što se slažem je da Jokić može da ima veći usage i tu ga Dončić svakako šije (zapravo kada sam poslednji put gledao, Jokić nije bio ni u 20, a Luka i SGA prva 2).

 

Samim time je Jokićeva dominacija spaktakularnija. Dalas bez Luke ima značajno bolje rejtinge, nego Denver bez Jokića. 

Evo sad sam proverio: 

https://www.pbpstats.com/season-stats/nba?EntityType=Player&EntityId=1629029

https://www.pbpstats.com/season-stats/nba?EntityType=Player&EntityId=203999

(umesto scoring u table data on/off)

 

Ogromne su to razlike, mada nisu ni toliko neočekivane. Dalas je u odnosu na finale konferencije pre dve godine doveo gomilu dobrih igrača na čelu sa 1 hall of famerom, a Jokiću idu 6. i 7. igrači skraćene plejof rotacije, a u timskoj hijerarhiji ih menja igrač koji je u Dalasu  ispao iz rotacije čak i dok je imao kakav takav status. 

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment

Inače, ako se pozivamo na Jokićev prvi MVP, realno ga ne bi dobio da je imao ovakvu konkurenciju.

Link to comment
26 minutes ago, Venom said:

Igraju tri protiv Hornetsa, Pistonsa i Hawksa (kod kuće). To čisto sumnjam da će izgubiti. S tim su na 46. I treba da dobiju 4 od 7 od preostalih. Kingsi (upravo dobili 30 razlike), Rockets x2, Warriors x2, Heat, OKC. Nije sigurno, ali nije ni nerealno. OKC će možda da osigura prvo mesto do tada već.

 

Jel si gledao raspored?

Denver će gotvo izvesno da bude 1.

Link to comment

To da, ali pitanje je i da li će da bude bitna za Dalas. 

Neće je Luka igrati da bi navukao 50 timskih pobeda.

 

Link to comment

Pa dobro, ne mora to baš bukvalno da se gleda. Samo sam rekao da je Jokić bio MVP kad je Denver bio 6. sa 48 pobeda, a da za Dallas nije nerealno da uzme 50 ove godine. 

Link to comment

Ok, nego nije baš primenljiv primer. Tada je i prvi konkurent imao negde 50ak pobeda. Fila je bila 4. na zapadu. Treći je valjda bio Janis. Svi su bili u nekoliko pobeda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...