Jump to content
IGNORED

AI generated music


Ras

Recommended Posts

4 hours ago, April said:

AI će postati alat kao i sve pre njega. 

 

Međutim, final cut će uvek i samo zavisiti od talenta i inspiracije umetnika. Kad sam prvi put slušao kako su pravili baš linije za Elektro pionir, bio sam mnogo više zatečen. Posle 25 godina to i dalje zvuči odlično. 

 

Open your mind 

Gde mogu pogledati/poslušati to?

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Pismo Nika Kejva fanovima na temu AI, odnosno Chat GPT-ja od ranije mi je poznato, a bio sam ubeđen sa ovog foruma. Ovlaš sam pregledao Kejvovu temu, ali nisam našao da je tamo preneto.

 

Samo pismo je vredno čitanja, a Kejv poetski nadahnut. Međutim, još je bolje kada to pismo izgovara Stiven Fraj:

 

 

  

Link to comment
  • 1 month later...

Imamo pobednika

Beli, Crno dete :cryhappy:

 

https://iframes.bandcamp.com/album/hairballs

 

Napisao sam tekstove za pesme i dao veštačkoj inteligenciji da komponuje, svira i peva u raznim žanrovima: metal, rep, trep, džez... Rezultat je predivan i poremećen - ne samo zbog moijh tekstova nego i zbog gličeva, halucinacija i čudesnih rešenja koje AI pronalazi kada generiše muziku.

Ovim projektom želim da pozdravim naše nove AI gospodare i izrazim nadu u skoru propast muzičke industrije.

Sav prihod od prodaje albuma biće prosleđen muzičarima koji će uskoro ostati bez posla.

iframes.jpg

Link to comment
On 23. 1. 2024. at 13:23, palfoot said:

Ovim projektom želim da pozdravim naše nove AI gospodare

A jel postoji AI muzički kritičar da napiše stručnu i objektivnu AI recenziju, da budemo sigurni dal je nešto dobro ili nije?

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Ne znam pouzdano za AI muzičkog kritičara, ali ima jedan sumnjivi filmski, koji je dosta popularan na FBu.

Nigde slike čoveka, generično srb ime i prezime, piše za sve i svja.  :busted_cop:

 

Realno, da sam AI i da hoću da se infiltriram među ljude, i ja bih ovako komunicirao, da otklonim svaku sumnju. :cryhappy:

 

Upravo je izašao moj novi tekst o filmu „Mxxxxxxxx bx txx Sxx“, koji govori o tako životnim, ljudskim stvarima.

Nekad će biti manje tekstova, nekad više... Zavisi, jer ipak imam i ja dušu. 

Moj novi tekst o filmu „12xx Mxx“, a ova istinita priča je potpuno neverovatna.

 

:busted_cop: 

Edited by palfoot
Link to comment
5 hours ago, palfoot said:

Ne znam pouzdano za AI muzičkog kritičara, ali ima jedan sumnjivi filmski, koji je dosta popularan na FBu.

 

Upravo je izašao moj novi tekst o filmu „Mxxxxxxxx bx txx Sxx“, koji govori o tako životnim, ljudskim stvarima.

Ne znam za tog, al znam za ovog, koji me pre neki dan pošteno iznerviro, crče za Džejom i baba-Svetlanom.

A predstavlja se kao "one-man-popkulturni vodič", pa kaže:

"Tih devedesetih, Džej i Ceca (da pomenem samo neke) bili su “državni neprijatelji” mog identiteta i mog uobraženog B92/popkulturnog ukusa, usput reprezentujući i mnogo toga što je pogrešno sa zemljom u kojoj živim. I dok me je Ceca privukla sebi početkom milenijuma što hitovima, što činjenicom koja se više nije mogla zanemarivati – a to je da je regionalna megadiva i kulturni fenomen, sa Džejom su mi se putevi skoro sasvim razišli. On je postao nepouzdano sećanje, neko koga sam markirao kao preteču turbo-folka i o čijem sam životu znao više iz tabloida nego iz njegovih pesama."

Ovde:

https://velikeprice.com/kultura/nedelja-vreme-je-da-se-okupimo/

(Grešna mi duša, naslov sam pročitao kao "Vreme je da se okupamo".)

 

Stidi se svog "uobraženog B92/popkulturnog ukusa", Ceca ga privukla hitovima sebi, prava mega-giga-tera diva, Džej mu "preteča turbo-folka"?! Alo brate, kakva preteča, turban-folk u to vreme uveliko jaše.

Pa još mu "Nedelja" maltene remek-delo, paz da ti ne poverujem.

 

Izvinjavam se za skretanje sa teme.

Link to comment
Quote

Negde po Džejevoj smrti pročitao sam tekst “Svi smo tu“, više od eulogije mog prijatelja Ognjena Lopušine

 

Ovde sam već prestao da čitam. Radije bih da me Rastko Pocesta uči kulturmarksizmu dok spravlja hilerijs memove po opskurnim fb stranama.  :busted_cop:

ed : izvin za još jedan off

Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...