Jump to content
IGNORED

Afrika - novo krizno žarište


apostata

Recommended Posts

12 minutes ago, dragance said:

Evakuišu svoje gradjane i dip osoblje. Neće intervenisati onako kako bi ti hteo.

Kako bih ja to htio?

Molim za pristojan odgovor.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, BWA said:

Kako bih ja to htio?

Molim za pristojan odgovor.


Pretpostavljam da bi ti leglo da potvrdiš svoju teoriju o zlim kolonijalistima/zapadom/Francuskom i napraviš paralele sa Ukrajinom i Rusijom. 
Jesam li u pravu?

Link to comment
46 minutes ago, dragance said:
52 minutes ago, BWA said:

Jel ovo Francuska planira "intervenisati" u Nigeru?

Neće intervenisati onako kako bi ti hteo.

 

Imputirati sagovorniku da bi želeo da vidi da Francuska uneredi Niger kao što je Rusija Ukrajinu = odvratna kompleksaška patologija dijaloga.

 

  • +1 2
Link to comment

Malo je i suvise dima da ne bi bilo i vatre...mnogo su se nesto okolne zemlje uzmuvale da se nesto ozbiljnije ne kuva...sta stoji iza svega videcemo

Link to comment
6 minutes ago, dragance said:


Pretpostavljam da bi ti leglo da potvrdiš svoju teoriju o zlim kolonijalistima/zapadom/Francuskom i napraviš paralele sa Ukrajinom i Rusijom. 
Jesam li u pravu?

Nemaš ti šta da pretpostavljaš.

Kad ti, ili bilo ko drugi, mene nešto pita ja odgovorim ako znam odgovor na pitanje. Ako ne znam, ne javljam se i ništa ne pretpostavljam.

Na stranu što ti nisi pretpostavljao nego si ustvrdio da bih ja nešto htio.

 

Sam procijeni koliko je to korektno.

 

 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Tutankamon said:

Malo je i suvise dima da ne bi bilo i vatre...mnogo su se nesto okolne zemlje uzmuvale da se nesto ozbiljnije ne kuva...sta stoji iza svega videcemo

Ako su okolne zemlje Mali i Burkina Faso, tamo je takođe vojska preuzela vlast. Za sada jedino oni priznaju ovo što se desilo.

Link to comment
9 minutes ago, BWA said:

Nemaš ti šta da pretpostavljaš.

Kad ti, ili bilo ko drugi, mene nešto pita ja odgovorim ako znam odgovor na pitanje. Ako ne znam, ne javljam se i ništa ne pretpostavljam.

Na stranu što ti nisi pretpostavljao nego si ustvrdio da bih ja nešto htio.

 

Sam procijeni koliko je to korektno.

 

 

 

 


Pa evo, pitam da li sam u pravu oko moje procene šta ti je na umu?

  • -1 1
Link to comment
8 minutes ago, Bojan said:

Ako su okolne zemlje Mali i Burkina Faso, tamo je takođe vojska preuzela vlast. Za sada jedino oni priznaju ovo što se desilo.

The warning from Niger's military-ruled neighbours came a day after West African leaders, supported by their Western partners, threatened to use "force" to reinstate the democratically elected Bazoum and slapped financial sanctions on the putschists.

In a joint statement, the governments of Burkina Faso and Mali warned that "any military intervention against Niger would be tantamount to a declaration of war against Burkina Faso and Mali".

They said the "disastrous consequences of a military intervention in Niger ... could destabilise the entire region".

The two also said they "refuse to apply" the "illegal, illegitimate and inhumane sanctions against the people and authorities of Niger".

At an emergency summit on Sunday, the Economic Community of West African States (ECOWAS) demanded that Bazoum be reinstated within a week, failing which it would take "all measures" to restore constitutional order.

"Such measures may include the use of force for this effect," it said in a statement.

https://www.france24.com/en/africa/20230801-burkina-faso-and-mali-say-intervention-in-niger-would-be-declaration-of-war

Edited by Tutankamon
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, dragance said:


Pa evo, pitam da li sam u pravu oko moje procene šta ti je na umu?

Da li ti stvarno misliš da zaslužuješ bilo kakav odgovor, nakon što si već odgovorio umjesto mene?

Laku noć Dragance 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Imputirati sagovorniku da bi želeo da vidi da Francuska uneredi Niger kao što je Rusija Ukrajinu = odvratna kompleksaška patologija dijaloga.

 

Makar si potvrdio da je Rusija uneredila Ukrajinu bez da si dodao besmisleni kontekst. Samo jos jedna stvar, kako se zove imputiranje motiva i cilja sagovorniku? Odvratna kompleksaška patologija dijaloga? Eto kreni od sebe.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, dragance said:

Neće intervenisati onako kako bi ti hteo.

 

To pouzdano znaš iz iskustva i jedne tradicije francuskog nemešanja u postkolonijalnoj Africi, ili...?

Link to comment
9 hours ago, Tutankamon said:

Malo je i suvise dima da ne bi bilo i vatre...mnogo su se nesto okolne zemlje uzmuvale da se nesto ozbiljnije ne kuva...sta stoji iza svega videcemo

Svrgnuli su predsjednika koji je bio izabran na izborima prosle ili predprosle godine. Zadnjih godina, islamista je bilo sve manje (barem po statistikama). Mislim da su se okolne zemlje sa razlogom uzmuvale. 

Slusam sada onog wanabe Sankhare-a iz Burkine Faso, kaze da njihov Uranium vise nece ici u fr ili SAD. Burkina Faso nema nijedan rudnik Uraniuma.

Sto se tice fr, Niger je 3. dostavljac uraniuma fr iza Kazakstana i Australije sa tendecijom pada (fr je diversikovala dobavljace zadnjih 10 godina). 

 

Uostalom evo sta kazu na Obali Slonovace (da cujemo malo i drugacije stavove):

 

  • +1 1
Link to comment
  • aram changed the title to Afrika - novo krizno žarište
×
×
  • Create New...