Jump to content
IGNORED

3 Body Problem (2024– )


igoraki

Recommended Posts

Pokušao da ofgledam i stao u pola prvre.

Po meni je odlično za ove predele.

Ja u kulturnoj rev. videh Jovu Bakića u budućnosti.

Link to comment

Odgledao sve. Nisam citao/znao za/gledao original i prethodne uratke. Nista znacajno u spojleru, al zbog onih koji hoce ful ugodjaj bez tudjih misljenja

Spoiler

Kilavo i mlako, u pocetku zanimljivo i nagovestava sve superkul, a onda opadanje ka kraju i suocavanje sa cinjenicom da nece bas ispricati nesto pregolemo i da ce ostati na nivou filozofsko moralne rasprave.

Smorio me malo hipster millenials physicists. Svi su jbni hedonisti, uzivaju u oslobodjenim taninima vina na zadnjem nepcu, vole da gledaju zamisljeno u pucinu. 
Pretenciozno. 
Smorili su.

Expanse je genijalstina za ovo, pogotovo prve dve sezone.

 

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

Dok je u PRC cetvoroclana banda, na celu sa suprugom njihovog Enver Hodze, ozracivala Sunce gigantskim morzeovim kodom i stvarala ideje za buduce tupave SF serije, preko puta, USA sonda Pioneer 10 vec je bila prosla Jupiter, poslala slike i polako se spremala napustiti solarni sistem.

 

Eto im ideje za nastavak.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
5 hours ago, warp said:

Ufffff...

 

U prvih 5 minuta odmah da nam se stavi do znanja: communism baaad ! democracy gooood ! Nemoj da se neko zajebo, jedini dobar Kinez je pro-zapadni Kinez :isuse:

 

 

 

 

Sve što se tiče Kineza u prošlosti je isto kao u knjizi. Ovo ostalo je malo izmenjeno. I da Evans je bio  u Kini 1977.g, neki projekat, tako su se i upoznali.
 Došla sam do 3.epizode, meni i dalje nije da odustanem. 

 

Btw, počela sam da gledam i kinesku seriju prošlog leta, ali je bila preterano razvučena, tako da sam tu odustala posle 5-6 epizida, a valjda ih ima 30.

Link to comment
9 minutes ago, Arkadija said:

Sve što se tiče Kineza u prošlosti je isto kao u knjizi. Ovo ostalo je malo izmenjeno. I da Evans je bio  u Kini 1977.g, neki projekat, tako su se i upoznali.
 Došla sam do 3.epizode, meni i dalje nije da odustanem. 

 

Btw, počela sam da gledam i kinesku seriju prošlog leta, ali je bila preterano razvučena, tako da sam tu odustala posle 5-6 epizida, a valjda ih ima 30.

 

Znači i knjiga boluje od istih gluposti :fantom:

 

Spoiler

Jeste kineska serija otegnuta kao gladna godina, ali meni je recimo odlično što ono odbrojavanje kreće od 1200 i nešto časova, dovoljno da se zajedno sa glavnim likom preispitujemo da li je skrenuo sa uma, ili se to stvarno dešava...

 

Takođe svidele su mi se one perspektive realnosti dvodimenzionalnih bića koja "žive" u meti za pucanje i gusaka na farmi, nije isključeno da ih i u Netflixovoj verziji bude, ali kod Kineza ih promptno dobijamo.

 

Bolje je kod Kineza prikazano i ono namigivanje svemira, uopšte nije bitno da taj fenomen vidi ceo svet...

 

Šta još ? Uverljivije izgleda ono društvo fizičara nego misteriozna cica koja se iznenada pojavljuje i rešava stvari...

 

Na sve to iritantno mi je i ponavljanje uloge Johna Bradleyja iz GOTa...

 

Kinez 6.5 zvezdica

 

Englez na osnovu 1.5 ep toliko i zvezdica :fantom:

 

  • +1 2
Link to comment

Kakva dvodimenzionalna bića i guske na farmi?! :gospode:
 

30 epizoda serije je 20+ sati materijala, knjiga se pročita za 5-6, nema tu dovoljno štiva za toliko puno.

Link to comment
Just now, goofs said:

Kakva dvodimenzionalna bića i guske na farmi?! :gospode:

Spoiler

Pa to neko društvo fizičara kao teoretiše zašto su odjednom zakoni fizike prestali da važe...onda uporede sebe i celu istoriju nauke sa guskama na farmi koje su provalile da ih farmer hrani tačno u 11 sati ujutru svaki dan i to proglase zakonom fizike, sve dok jednog dana ne dođe Thanksgiving i farmer počne da kolje jednu po jednu gusku (ili beše ćurka bila?)...

 

Koliko sam shvatio, poenta je da mi pravimo zakone fizike na osnovu onoga što nam je poznato (3 dimenzije=ambar u kome žive guske/ćurke) a da se to svakog trenutka može promeniti kada svane Thanksgiving day (farmer= bića iz neke druge dimenzije)...

 

Nešto slično je prikazano i sa tim 2d bićima...

 

Meni je to bilo interesantno u kineskoj seriji, ako toga nema u knjigama, još jedan razlog manje da ih čitam :fantom:

 

Link to comment

Kao i obicno, mazohista u meni odgledao je sve epizode :isuse:

 

Nesto sa ovim svetom treba da se desi vrlo radikalno, ovoliko para spucati u onakvu papazjaniju preskupih kadrova, nedovrsenih znacenja, poluemocija i neuverljivih motiva je zaista jos jedan ekser u kovceg covecanstva.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Ja sam na petoj, dosta je loše, ali neću sad da tovarim, samo bih jedan detalj izdvojio...

 

...od kad je postalo deo woke kulture da je obavezno imati nadrkanog ženskog lika? Šta kao, mora da bude jedan izuzetno jak lik ženskog pola, kako ćemo to, aha, biće drky i ljuta non stop. Svega mi, sve što sam gledao u poslednje vreme, True Detective - nadrkana pandurka, The Gentlemen - nadrkana riba mafijozo, Monarch - nadrkana klinka, Rings of Power - nadrkana Galadrijela...šta koj đavo

 

Spoiler

Najjača scena, sede nadrkana i admiral u kafeu, treba da potope brod, ona se nadrkano premišlja, to nije njen svet, ne zna koga ubija, ne zna kako će, da li greše...on se ne premišlja jer jbgy, gazde rekle mora ovako...ona ZNA za vanzemaljce i šta je iza svega ovoga, a on ne zna, ali se ponašaju kao da je situacija obrnuta.

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Takoe, bukvalno sablon imaju, templejt.

 

sori, stavio quote umesto spojler, nadam se da niko nije morao da cita :blush: evo popravio

Spoiler

... inace ta scena sa secenjem broda - kakav elegantan nacin da dodjes do harddiska jebote, pri tom su sanse da disk bude prepolovnjen otprilike 50/50%. Onda ona koja se odaje alkoholu jer je pobila gomilu dece pa se iskupljuje filterom za vodu u nekoj faveli. Kap u moru lose napisanih/dramatizovanih idiotarija, a ima ih u svakoj sekundi.

 

BTW imam utisak da su koristili istu kucerinu i isti automobil kao Gaj Richi u Dzentlmenu, valjda im je isti lokejshn skaut i rekviziter radio tezgu. Bukvalno deja vu kod tih kadrova.

 

 

... ma.

Edited by Caligula
Link to comment
Spoiler

Operacija brod je mnogo bolje opisana u knjizi (go figure), imali su nacrte broda i sekli su samo gornji deo, komandni most i te operacione prostorije, sve ispod palube nije dirano, ljude koji su tu bili su završili upadom marinaca. Ima i neka fora sa visinom računara i mogućnošću oporavka diska ako se preseče, zaboravio sam to.

 

Ovde je sve naravno mnogo gluplje jer izgleda moćno na TVu. Mislim, šta da Highsparrow nije uzeo kod sebe disk koji je CRVENE boje (dok su svi ostali diskovi crne), ne bi ga našli ni za sto godina u onoj hrpi krša.

 

Link to comment

Završili smo sad, baš je loše ispalo, mislim da Benioff i Weiss ne treba više da se bave razvojem serija, ljudi ne razumeju neke osnovne koncepte, emocije, doživljaje koje ima odrasli čitalac/gledalac, rešenja koja oni biraju kao da su za decu, ali bitno da su vizuelno impresivna, to će vala da ga proda. 

 

Mislim da sam napisao negde na forumu da je teško omanuti sa ekranizacijom prve knjige jer je prosta, ima malo likova i dinamičnu radnju, but lo and behold ništa nije nemoguće za cock-merchante. Skroz su omanuli sa osećajem za feelingtm, knjiga je naučna fantastika sa akcentom na naučna (i to sa naukom mnogo prizemnijom od ovoga što ovde vidimo), uz to i misterija, a povlači i neka odlična filozofska pitanja...a ovo što smo dobili je melodrama 5 istih likova, društvo bogatih i uspešnih, e ali i bogati plaču.

 

Žao mi je zato što su neke ideje iz knjige baš originalne, a ovde se kroz to samo protrči, pa bude mlako i nikakvo, a često kad je nedovoljno objašnjeno onda je i glupo. Takođe ima par jako dobrih, onako punchline momenata u knjizi od kojih niti jedan nisu preneli u seriju, za šta mislim da bi mnogo bolji efekat imalo od deset scena crnje i bolesnog lika ili kineskinje i one nadrkane ribe.

 

Nisam neko ko zahteva čvrsto držanje uz knjigu, uvek poštujem kreativne slobode ako je ono što dobijemo dobro, ali ovo to nije i iz ove perspektive mislim da ne treba da bude druge sezone. Šteta je, jer je ta knjiga kidalica, ali nemam poverenja da će da naprave bilo šta dobro.

 

12 hours ago, Caligula said:

 

BTW imam utisak da su koristili istu kucerinu i isti automobil kao Gaj Richi u Dzentlmenu, valjda im je isti lokejshn skaut i rekviziter radio tezgu. Bukvalno deja vu kod tih kadrova.

 

1000% posto ista kućerina, što opet samo govori za sebe - snimali su ono što im je zgodno i šta imaju pri ruci, a ne ono što ima smisla. Čuj vojno-operativno-razvojna baza za odbranu čovečanstva se montira u vilu Jelenu. 

Inače ovo je jedna od najskupljih Netflix serija, ja stvarno ne znam gde su otišle te pare.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...