Jump to content
IGNORED

3 Body Problem (2024– )


igoraki

Recommended Posts

 

Sad videh da ima i ovo u pripremi, nisam na kraju pogledao kinesku, delovala je ok...

Ono što mi se na sviđa je from creators of Games of Thrones, tj David Benioff i D.B. Weiss

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

je li gledao neko kinesku, vrijedi li?

ja sam počeo par epizoda i deluje ok, ali nešto mi slabo idu serije i filmovi ovih dana...može na yt da se gleda, potraži.

Link to comment
Just now, igoraki said:

ja sam počeo par epizoda i deluje ok, ali nešto mi slabo idu serije i filmovi ovih dana...može na yt da se gleda, potraži.

 

tenks, gledacu

Link to comment
42 minutes ago, bags said:

 

Ouvaaj... :D

On 31. 1. 2022. at 13:21, Weenie Pooh said:

Meni je The Three-Body Problem bio nepodnošljivo iritantno štivo.

 

Za slučaj da vam već to nije dovoljna preporuka da ga pročitate, evo u četiri tačke šta me je toliko iznerviralo da nisam mogao da nastavim sa čitanjem posle prvog dela.

 

  Reveal hidden contents

Prvo, sam problem orbitalne mehanike je predstavljen kao centralna tačka u zapletu da bi se do kraja ispostavilo da ima minimalne veze sa istim. Kao da bi matematička mogućnost da se orbita proračuna garantovala stabilnost iste i konsekventno opstanak civilizacije! FFS, šta ako bi vam proračun pokazao da će planeta pasti u zvezdu (ili biti izbačena iz sistema) u roku od 20 godina, šta onda? Rešili ste "problem" ali niste rešili problem!

 

Drugo, apsurdna motivacija za kvislinšku pripremu vanzemaljske invazije. "Ojadio me represivni režim u kom živim pa zaključujem nema spasa ljudskom rodu, hajde da pošaljem poziv vanzemaljcima o kojima ne znam bukvalno ništa osim da su radi da nas počiste sa lica Zemlje!" Šta ako se ispostavi da i kod njih vlada nekakav Space Maoism, šta si onda postigla? Šta ako ti se režim drastično promeni, ako se na Zemlji uspostavi liberalna utopija? 

 

Treće, apsurdno kitnjasta priprema za invaziju. VR igra za regrutaciju jbtbg, kao, kad ljudi skapiraju koliko je zajebano opstati u sistemu sa tri uzajamno orbitirajuća tela, odmah će poželeti da dovedu te vanzemaljce na Zemlju i izdaju mrski ljudski rod. Picotech AI entiteti koji nas troluju nekakvim iluzijama, prave se da menjaju CMBR kako bismo izgubili veru u naučnike :lol: Tajna baza na brodu, ej, brod plovi okeanom i prisluškuje poruke sa dalekog Trisolarisa, čudo nisu napravili bazu na obodu vulkana.

 

Četvrto, tehnološka superiornost vanzemaljaca je tolika da uopšte ne kapiram zašto žele našu planetu. Imaš komunikaciju bržu od svetlosti jbt - QT entanglement, Clarktech apsurdnog nivoa! Imaš jedanaestodimenzionalne superkompjutere veličine protona, eeej, šalješ ih gde hoćeš u svemiru! Ali jebiga, nisi razvio sposobnost da sagradiš svemirsku stanicu oko neke stabilne zvezde i tamo ostaneš da živiš. Ne, nego ti baš trebaju resursi namučene planete Zemlje. Hoćeš da živiš od poljoprivrede, šta li. Moram baš da istrebim ljudski rod, oni su za mene insekti - takođe, znam tačno šta su insekti i koristim ih kao metaforu istog značenja kao puny Earthlings. Beži bre.

 

Ukratko, užasno je contrived čitava postavka - veštački sastavljena za potrebe zapleta. U startu deluje vrlo interesnantno, ali kako autor počinje da nam daje odgovore, tako priča gubi sav smisao. 

 

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Ja još nikako da pročitam knjigu 🤦

 

Ne moraš, samo klikni "reveal hidden contents" u @Zis postu gore.

 

Ja samo da prijavim da sam u međuvremenu pokušao da odgledam kinesku seriju Three-Body, ali prva sezona ima trideset epizoda, svaka po sat vremena :isuse: Pošto se još ništa nije desilo u prvih desetak, digao sam ruke.

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Ne moraš, samo klikni "reveal hidden contents" u @Zis postu gore.

 

Ja samo da prijavim da sam u međuvremenu pokušao da odgledam kinesku seriju Three-Body, ali prva sezona ima trideset epizoda, svaka po sat vremena :isuse: Pošto se još ništa nije desilo u prvih desetak, digao sam ruke.

 

Takodje. Odustala san posle pete epizode. Smor tezak.

  • +1 3
Link to comment

ja sam se zrtvovao i pogledao celu sezonu, meni je ono odlicno, knjiga je odlicno prenesena, isecene neke glupe sekvence iz knjige, fokusirani na razvoj likova i dogadjaja, animacije sasvim solidne vidi se da je bio skup projekat. 

Iz trejlera gore deluje kao prepisivanje kineske serije neke scene su preslikane, kao i neka animacijska resenja... 


Ima sve na YT (bar je bilo kad sam ja gledao pre par meseci) 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...