Jump to content
IGNORED

French Rock


Bojan

Recommended Posts

On 31. 7. 2023. at 7:34, Bojan said:

Opet skok u novije vreme i pop vode. Nesumnjivo jedna od najvećih zvezda francuskog popa je Mylene Farmer. Neki kažu francuska Madona. Recimo, gotovo niko od mojih prijatelja odavde nije čuo za nju. Ali opet bi se čak moglo polemisati kako je ona veća od Madone. Ima jednu bazu vernih fanova, koji se protežu kroz više generacija. Ima velike nastupe i zaista je kraljica velikog stejdža prema svetskim razmerama. Ima i određenu energiju, koja mi se čini prilično autentično. Kao da hoda negde između života i smrti i kao da joj je zbog toga svejedno. To joj istovremeno daje i privlačnost. I uspeva da prenese emocije na publiku. Ne slušam, ali imam rispekt za Milen.

Pogledajte do kraja da bi videli efekte.

 

Ima i življih faza na stejdžu (ovo i ono gore je 2009. Stade France)

 

A inače je na početku karijere imala par provokativnih filmova koje je izradio Loren Boutonat i u kojima ima erotike, nasilja i krvi.

Libertine

 

I jedan Besonov...

 

 

 

Ja sam cuo i jako volim elektro pop Mylene, i to onomad kada se na novoj televiziji Studio B davao frqancuski muzicki kanal RCM, cini mi se da se tako zvao.

 

Pustali su bas cesto Desenchantee i Sans logique, ako se dobro secam.

 

Vrteo sam je na par svojih zurki: Desenchantee y Sans contrefacon.

 

  • +1 1
Link to comment
On 1. 8. 2023. at 23:16, Biohemija said:

Nemam pojma skoro nista o fransuskoj muzici koja nije elektronika, i naravno AIR koji su neverovatan spoj necega sto se zove songwriting i elektronike. Ali volim da slusam The Dø. Pogogtovo intimne live nastupe kao ovaj.

 

Devojka je Finkinja i peva na engleskom, ali je rodjena u Parizu. Valjda moze da upadne na topik

 

 

Ovo je meni vrhunski nastup

 

 

  • Wub 1
Link to comment
On 1. 8. 2023. at 14:04, Bojan said:

Stereolab nije baš francuski bend, ali tu je Laetitia Sadier. I jedan od mojih omiljenih albuma - Dots and Loops. Kad hoću da iskombinujem nešto fino za slušanje uvek mogu da krenem sa nekom pesmom odatle.

 

Preporučujem i Le Superhomard

 

 meni ova omiljena sa d&l :wub:

 

 

 

  • Wub 1
Link to comment
On 2. 8. 2023. at 12:15, I*m with the pilots said:

Ne znam nista o ovom bendu, uhvatih kao deo necijeg gostovanja na radiju i redovno zaboravljam da nadjem neki album. Mnogo mi je dobra stvar, cak mi ni neomiljeni francuski jezik ne smeta, vec zvuci skroz prikladno.

 

 

born bad recs mi je jedna od omiljenih kuća, imaju šaren i otkačen katalog izvođača. nekada su izdavali albume pomenutih jack of heart, magnetix, cheveu, a gotivni su mi i cannibale, la femme, le villejuif underground, jc satan, a-frames, forever pavot... ima i afrike i drugih egzotika ko voli 

https://bornbadrecords.bandcamp.com/

 

On 1. 8. 2023. at 10:42, Bojan said:

Liminanas su isto jedni od mojih favorita danas. To su brat i sestra iz Perpinjana (blizu Španije). Oni imaju dosta dobru bazu fanova  i van Francuske. Radili su između ostalih i sa Piter Hookom. Negde malo podsećaju na Stone Roses, ali ima uticaja Gainsbourga pa i malo Doorsa.

dobri su liminanas, mada sam ih se prezasitila malo, svi albumi su im dosta slični. kao moon duo. bolji su mi bili na početku karijere. i prethodni bend les bellas im je bio super.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Za dobro jutro....

 

Pete Dohery iz Libertines se preselio u Francusku i prošle godine sa kompozitorom Frédéric Lo-om snimio odličan album The Fantasy Life of Poetry & Crime.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...