Jump to content
IGNORED

French Rock


Bojan

Recommended Posts

37 minutes ago, Bojan said:

Noir Desir iz Bordoa su jako dobri.

 


nemoj više tog ubicu stavljati ovde, molim te.

 

Promače mi tema, do sada.

Vidim naslov je rok, pa minje drago danje Johnny već naveden. Ipak je on posebna kategorija.

 

tu negde izmedju njega i današnjice je Telephone, neko nekada ih je pomenuo kao francuski Dire Straits. Nema kopiranja, nego stil valjda. 
 

Nezaobilazna Mano Negra. Itd

Link to comment
10 minutes ago, dragance said:


nemoj više tog ubicu stavljati ovde, molim te.

 

Promače mi tema, do sada.

Vidim naslov je rok, pa minje drago danje Johnny već naveden. Ipak je on posebna kategorija.

 

tu negde izmedju njega i današnjice je Telephone, neko nekada ih je pomenuo kao francuski Dire Straits. Nema kopiranja, nego stil valjda. 
 

Nezaobilazna Mano Negra. Itd

OK. Znam za njegov slučaj. Namerno nisam pomenuo, jer je stvarno za najcrnju hroniku.

 

Telephone su odlični.

Link to comment
10 minutes ago, Mercuzzio said:

 

Liminanas su isto jedni od mojih favorita danas. To su brat i sestra iz Perpinjana (blizu Španije). Oni imaju dosta dobru bazu fanova  i van Francuske. Radili su između ostalih i sa Piter Hookom. Negde malo podsećaju na Stone Roses, ali ima uticaja Gainsbourga pa i malo Doorsa.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Bojan said:

Liminanas su isto jedni od mojih favorita danas. To su brat i sestra iz Perpinjana (blizu Španije). Oni imaju dosta dobru bazu fanova  i van Francuske. Radili su između ostalih i sa Piter Hookom. Negde malo podsećaju na Stone Roses, ali ima uticaja Gainsbourga pa i malo Doorsa.

 

Pre dve godine su imali vrlo zabavan eksperiment sa Laurent Garnier-om. A inače ima kod njih svačega... I, kao što kažeš, Gainsbourg-a i tog francuskog popa 60-ih i Stone Roses pa i Velveta...

 

 

Edited by Mercuzzio
  • +1 2
Link to comment

Da, da. To im je poslednji album. Odličan.

 

Garnier je jedno vreme puštao muziku u Le Locomotive. Tamo su 1987. nastupili i EKV u sklopu neke retrospektive perspektivnih bendova iz istočne Evrope.

 

Link to comment

Stereolab nije baš francuski bend, ali tu je Laetitia Sadier. I jedan od mojih omiljenih albuma - Dots and Loops. Kad hoću da iskombinujem nešto fino za slušanje uvek mogu da krenem sa nekom pesmom odatle.

 

Preporučujem i Le Superhomard

 

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...