Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino

Recommended Posts

Kobi Mejnu naknadno pozvan u reprezentaciju. Sad, svaka cast njemu a valjda i Engleska nesto dobije, medjutim iz ugla ManU nije bas morao. Momak se sasvim, sasvim lijepo razvija u igracinu, postaje standardan prvotimac, najmanje sto mu treba je dodatan pritisak i nedajboze par losih nastupa na najvecoj sceni. S druge strane, sa 18 god igrati Euro za Englesku :ziga: Nadam se da ce maksimalno iskoristiti priliku. Svaka cast klincu!

  • +1 2
Link to comment

Stvarno bi trebalo da prestano da objavljuju ove snimke VAR razgovora, obično me više iznervira kad čujem kako rezonuju nego kad samo vidim situaciju.

 

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Za moj ukus, previše puta je spomenut WHU u tekstu tog tvita :wacko:

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
14 hours ago, Weenie Pooh said:

Stvarno bi trebalo da prestano da objavljuju ove snimke VAR razgovora, obično me više iznervira kad čujem kako rezonuju nego kad samo vidim situaciju.

 

 

 


 

Kažu li šta o startu Mekalistera na Megvajeru?

Link to comment
14 minutes ago, John Coltrane said:

Kažu li šta o startu Mekalistera na Megvajeru?

 

Kažu samo "pobedili ste STFU", ništa više.

Link to comment
16 hours ago, Weenie Pooh said:

Stvarno bi trebalo da prestano da objavljuju ove snimke VAR razgovora, obično me više iznervira kad čujem kako rezonuju nego kad samo vidim situaciju

 

Možda sam subjektivan, ali meni ima smisla ovo što pričaju. Doku je igrao tom loptom, nije napravio nikakav follow through, izbio je loptu koja je bila poluvisoko i u njegovom prostoru. Svaka čast Mekalisteru na hrabrosti, te je išao rebrima u krampone Dokua, ali stvarno ne vidim kako ovo može biti (očigledan) penal. 

 

Ispada da igrač može da se baci glavom nekome u noge prilikom izbijanja i traži za to faul i neopreznu igru. Koliko se ja sećam, kad su me obučavali za inbreda™, postojalo je neko pravilo da igrač dobija žuti karton ako ugrozi sebe nepromišljenim startom. To bi bilo recimo za onaj klizeći Runija glavom, kad je išao u noge protivnika. Ne kažem da je ovaj Mekalisterov potez na tom nivou, samo da postoji i drugi spektar u koji se može otići. Mekalisteru još jednom naklon do poda za muda ovde, i šta je sve hteo da žrtvuje za pobedu ekipe.

Link to comment
2 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Možda sam subjektivan, ali meni ima smisla ovo što pričaju. Doku je igrao tom loptom, nije napravio nikakav follow through, izbio je loptu koja je bila poluvisoko i u njegovom prostoru. Svaka čast Mekalisteru na hrabrosti, te je išao rebrima u krampone Dokua, ali stvarno ne vidim kako ovo može biti (očigledan) penal. 

 

Iz svakog ugla osim tog jednog koji su izabrali da analiziraju, vidi se da loptom prvi igra Mac Allister, kači je ramenom i odbija Dokuu na nogu, a zauzvrat dobija krampone niz rebra.

 

Lopta ni u kom smislu nije bila u "Dokuovom prostoru", bio je no-mans-land. Do nje prvi stiže onaj koji je krenuo telom, a drugi onaj koji je krenuo đonom pa odvalio prvog. 

 

Meni je najluđe bilo "they both come in high" :isuse: Kako bilo ko može da pogleda taj snimak i kaže da su obojica visoko podignute noge ušli u duel, osim ako aktivno pokušava da izmisli razlog zbog kog nije penal?

 

Ponavljam, ja potpuno razumem incentive da se ne sudi penal u 98. minutu u title decider utakmici, i objektivno mi je drago što nisu tako odlučili. Ali to verbalno dubljenje na glavi i iživljavanje nad pravilima koje izvode mi je baš teško da podnesem.

 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Iz svakog ugla osim tog jednog koji su izabrali da analiziraju, vidi se da loptom prvi igra Mac Allister, kači je ramenom i odbija Dokuu na nogu, a zauzvrat dobija krampone niz rebra.

 

Lopta ni u kom smislu nije bila u "Dokuovom prostoru", bio je no-mans-land. Do nje prvi stiže onaj koji je krenuo telom, a drugi onaj koji je krenuo đonom pa odvalio prvog. 

 

Meni je najluđe bilo "they both come in high" :isuse: Kako bilo ko može da pogleda taj snimak i kaže da su obojica visoko podignute noge ušli u duel, osim ako aktivno pokušava da izmisli razlog zbog kog nije penal?

 

Ponavljam, ja potpuno razumem incentive da se ne sudi penal u 98. minutu u title decider utakmici, i objektivno mi je drago što nisu tako odlučili. Ali to verbalno dubljenje na glavi i iživljavanje nad pravilima koje izvode mi je baš teško da podnesem.

 

 

Da, moguće da je lopta bila u nekom zajedničkom prostoru, in the middle kako oni to kažu. S druge strane, ne bi trebalo da je bitno što je Mekalister malo češao loptu ramenom pre nego što je njome igrao Doku. Doku je poslednji igrao loptom pre nego što je došlo do kontakta i to je u ovakvim situacijama jedino važno. Opet, iako Veb smatra da ovde nije bilo napadačke lukavosti da se ide na penal, ja mislim da je Mek znao šta radi. Video je da Doku podiže nogu i ispucava tu loptu, on će ući mesom u taj džumbus, pa da vidimo šta će se desiti. Da kojim slučajem Doku nije igrao tom loptom, bilo bi daleko više materijala za zahtevanje penala.

 

Na kraju i taj momenat da je pomalo i bzvz da onakvu utakmicu odluči tako neobičan i ne sasvim čist penal, koji uvek podržavam. Ni same reakcije Kloppa i igrača mislim da nisu bile toliko žestoke, što mi ipak negde govori da nije toliko rđava odluka. 

 

Ovo što kažeš 'both come high' je baš čudno da se kaže, ali moguće i da taj izvanredni pritisak i brtina kojom rade utiče na te VARove i oni počinju da bulazne u jednom momentu.

Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Video je da Doku podiže nogu i ispucava tu loptu, on će ući mesom u taj džumbus, pa da vidimo šta će se desiti.

Vidio je da Doku podize nogu i instinktivno se stiti, body language vristi to. Doku izvodi mae geri u svom 16, kontakt je ocigledan, protivnik fizicki zaustavljen. Cist penal, bar logikom razuma.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

S druge strane, ne bi trebalo da je bitno što je Mekalister malo češao loptu ramenom pre nego što je njome igrao Doku. Doku je poslednji igrao loptom pre nego što je došlo do kontakta i to je u ovakvim situacijama jedino važno.

 

LOL ne. 

 

Da li je iko igrao loptom suštinski je nebitno kad se gleda opasna igra - igrač jednostavno ne sme da krene na loptu tako kao što je Doku uradio, đonom u visini glave. To se svira kao faul uvek, bilo gde na terenu. "Išao je na loptu" nije nikakav izgovor.

 

Kad je druga vrsta starta u pitanju, npr kad obojica uklizavaju na loptu pa se uzajamno skrše, onda se gleda ko je prvi dotakao loptu, a ne poslednji. Faul se pripiše onom što je zakasnio, ne onom što je stigao prvi. "Išao je na loptu i stigao drugi" nije nikakav izgovor.

 

Tvoje prebacivanje sa "Doku je prvi stigao" na "nema veze ako je Mek Alister prvi stigao" zvuči kao pokušaj racionalizacije već donete odluke o kom dole pričamo. Za forum je to savršeno razumljivo, za arbitre i njihove predstavnike u javnosti apsolutno nije.

 

5 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Na kraju i taj momenat da je pomalo i bzvz da onakvu utakmicu odluči tako neobičan i ne sasvim čist penal, koji uvek podržavam. Ni same reakcije Kloppa i igrača mislim da nisu bile toliko žestoke, što mi ipak negde govori da nije toliko rđava odluka. 

 

Ovo što kažeš 'both come high' je baš čudno da se kaže, ali moguće i da taj izvanredni pritisak i brtina kojom rade utiče na te VARove i oni počinju da bulazne u jednom momentu.

 

Da, odluka je ispravna u kontekstu "jebeš prvenstvo koje odlučuje penal u 98. minutu", ali nije ispravna u kontekstu pravila. 

 

VAR bulažnjenje je pokušaj da se in real time pravila kreativno rastumače kako bi se opravdala odluka doneta potpuno nevezano za njih.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...