Jump to content
IGNORED

Mali proizvodjaci hrane u Srbiji (maliproizvodjaci.rs)


Shan Jan

Recommended Posts

6 hours ago, Shan Jan said:

Manufaktura Delikatesa

 

AF1QipNZLajEsWTghRWn4tSDHZbv2tXmlLSyEyii

 

Nadao sam se da cu imati priliku da pobam vise al se svelo na dve stvari:

1. Kulen - vrlo jak ukus, silan sto bi rekli kod mojih, nije los za boc

2. Prusta - malo slanija ali odlicnog kvaliteta

 

Sve u svemu oseca se kvalitet sastojaka jedino sto zavrsni proizvod bi mogao biti laganijeg ukusa. No to je samo moje misljenje.

bas su ok sa cenama, jel realno da za te pare moze da se pazari oldskul suseno?

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

bas su ok sa cenama, jel realno da za te pare moze da se pazari oldskul suseno?

Ne znam sta mislis pod oldskul, ja sve ove proizvodjace uporedjujem sa onim sto moze da se kupi u supermarketima i na pijacama. Npr. ova prsuta je bolja od Celjske mesnine prsute koju obicno kupujem u Idei. Dal je bolja od neke druge prsute pravljene na selu, to ne znam :) Kulen je nebo i zemlja sa onim sto moze da se nadje po gradu, tacno se oseca razlika izmedju prirodnih sastojaka i trpanja hemije. BTW, jos grickam ono pecenje sto sam pazario pre par dana. Kao da je svakim danom sve bolje i bolje. 

 

Ja uopste nemam vise dilemu gde da kupujem danas. Ako mogu da nadjem nesto kod ovih malih proizvodjaca, to je to. U najgorem slucaju kvalitet je slican onom koji se nudi po gradu a cesto daleko bolji, za slicne pare. Tu je i added bonus osecaj da si ga zavukao velikim korporacijama i pomogao malom coveku ;) 

 

Edited by Shan Jan
  • +1 1
Link to comment

ma oldskul kao bukvalno oldskul, da se susi na dimu i vetru a ne da ubrizgavaju nitratne soli pa da zagrevaju.

znaci trazim samo normalno suho, nista spec, a to je po supermarketima vec nemoguce naci, ove prsute sto uzmes u maksiju ili rodi ili gdegod su vrlo moguce samo dan ranije trckarale po boksu i jele koncentrat.

  • +1 1
Link to comment

Aha kapiram. Ja sam ranije to jeo kod mojih rodjaka iz Dalmacije, gde te svaka kuca uvek posluzi prvo sa domacom prsutom :)  Sklon sam da verujem ovima da ne koriste hemiju. Oseca se ta neka punoca ukusa, kao kad zagrizes pitu punu socnog fila vs. neku punu secera ako me razumes. Sad da li su bas susili oldskul ili imaju neki moderniji proces, to ne znam. 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

PG Đukanović

 

img_20221216_1433302502_optimized.jpg

 

Malo me nije bilo, ne jer nisam narucivao nego sto sam odlucio da ne zagadjujem topic sa losim reviewovima. Doduse i ti koji su losi vise su zbog nacina spremanja a ne kvaliteta sastojka no dobro, da ne duzim... Ovo gazdinstvo vode baka i deka koji gaje patke i curke. Ja sam uspeo da ugrabim jednog curana od 5.5 kila, nadam se da ce ubuduce imati i neku patkicu.

 

Curan je 1000 dindzi kilo, dosao je ociscen sa odvojenim unutrasnjim organima. Ja sam morao dodatno da ga iskasapim da bih ga strpao u moju Sloboda Cacak rernicu te sam za sada probao sto bi se reklo samo krtinu (vrat, krilca, bataci... ostavljeni za neki drugi put). Posle jedno 3 sata krckanja meso je ukusno i kvalitetno, kozica hrskava. 

 

Svakako preporucujem.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

Farma Lazarević

 

 

Ko voli da proba ovcetinu evo mu prilike. Ja sam narucio sledece:

1. Stelja - 2500/kg. Malo vise masti mozda ali socno, suvo, dimno... sasvim dobro za uzivanciju, ne zalim se :) 

2. Dimljene ovcje kobasice - 2000/kg. Vrlo dobre. Oseca se jak ukus ovcetine i ovcje masti. 

 

Preporucujem.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Perućac IN

 

AF1QipOt1bUSVX703GglwUNUKWyn-Sc4V16Jw0-U

 

Prosli pokusaj sa ribom me nije odusevio, ovo je bilo mnogo bolje. U pitanju je prodimljena riba koja mora da se sprema, cisto da znate. Sta sam probao:

1. Dimljeni file losos pastrmke - odlicno! Ukus ko da maltene jedes dobrog lososa.

2. Dimljena ociscena pastrmka - lep klasican ukus pastrmke. Vrlo dobro.

3. Dimljeni file skuse - sasvim ok

 

Imaju jos par stvari koje ja nisam probao. Razlika u ceni izmedju sveze ribe i dimljene je mizerna tako da znate sta da uzmete. Preporucujem. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 17. 10. 2023. at 13:04, Shan Jan said:

Farma Lazarević

 

 

Ko voli da proba ovcetinu evo mu prilike. Ja sam narucio sledece:

1. Stelja - 2500/kg. Malo vise masti mozda ali socno, suvo, dimno... sasvim dobro za uzivanciju, ne zalim se :) 

2. Dimljene ovcje kobasice - 2000/kg. Vrlo dobre. Oseca se jak ukus ovcetine i ovcje masti. 

 

Preporucujem.

Imaju i neke sa pomorandžom zvuči užas ali su odlične.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobila danas preko škole https://www.foodex.co.rs/, uzela nešto eto da probam, 5 ajvara i 5 pekmeza. 

:cry:

Raspametila sam se marmeladom ili šta je već od šipka. Kakva tekstura, ona prava starinska. Ostaje zalepljen za nepce kad završiš jelo. Pritom nisam fan džemova, ok mi je ali vrlo retko jedem. 

 

Ajvar isto dobar. 

 

Ajoj jebemu što ne uzeh još svašta. A preporučili su mi, kažu sve im je super, kvalitetno.

  • Hvala 2
Link to comment
10 hours ago, Svemir Zeka said:

Dobila danas preko škole https://www.foodex.co.rs/, uzela nešto eto da probam, 5 ajvara i 5 pekmeza. 

:cry:

Raspametila sam se marmeladom ili šta je već od šipka. Kakva tekstura, ona prava starinska. Ostaje zalepljen za nepce kad završiš jelo. Pritom nisam fan džemova, ok mi je ali vrlo retko jedem. 

 

Ajvar isto dobar. 

 

Ajoj jebemu što ne uzeh još svašta. A preporučili su mi, kažu sve im je super, kvalitetno.

Sindikat kod mene to nema, doduse nisam u sindikatu. 

I jos sam fan dzemova :)

  • Haha 2
Link to comment
  • 1 month later...

Farma bivola

 

20220111_102324-2048x1536.jpg

 

Ima i zanimljiv clanak o njima: https://rtvsantos.com/poljoprivreda/najveca-farma-vodenih-bivola-u-srbiji-nalazi-se-nadomak-zrenjanina/. Pre 2 nedelje kupio 5 kila raznog bivoljeg otkostenog mesa, danas mi stize jos 6 kila (otkosteno meso, meso sa kostima, iznutrice i rep). Kao sto primecujete bukvano sam im outsourceovao nabavku mesa za mene. Meso je dobrog kvaliteta, nije zilavo i ima vrlo malo masti. Jedino ga treba malo duze kuvati dok ne omeksa. Na svakih par nedelja kolju bivole i onda dolaze vikendom kod Pancevca i Sava Centra pa vi odete da pokupite. Cena su 1300 otkosteno, 1000 sa kostima, 900 rep i 600 iznutrice.

  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...