Jump to content
IGNORED

Mali proizvodjaci hrane u Srbiji (maliproizvodjaci.rs)


Shan Jan

Recommended Posts

Vec neko vreme narucijem preko ove platforme pa rekoh da podelim iskustva, mozda ce nekom koristiti. Takodje koristite ovaj topic i za svoja iskustva dal sa ovom platformom ili nekim drugim malim proizvodjacima. Meni ce svakako znaciti :) 

 

O cemu se radi ovde? Sve je pocelo pre par godina sa Facebook grupom sa istim nazivom, gde su razna seoska gazdinstva postavljala sta imaju u ponudi i ljudi ih kontaktirali da to kupe. To se sve vise i vise sirilo dok eto nije doslo do toga da se mora napraviti sajt za to. Sajt sam po sebi nije los a na njemu je, cini mi se, oko stotinak proizvodjaca. Ja sam iskoristio visak vremena pa sam prosao kroz sve njih i dodao u moje omiljene one koji su mi se cinili zanimljivima pa cu polako da isprobavam. Takodje, bar za mene, push da koristim ovaj sajt je dosao i zbog ovih nenormalnih cena u supermarketima i na pijacama koji su doveli do toga da proizvodi sa ovih manjih gazdinstava budu konkuretni po ceni iako su znacajno bolji po kvalitetu.

 

Pa da pocnemo... 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Gazdinstvo Zoranović

 

5FF3D451-DE76-4942-8FC6-6EAA603F65B2.jpe

 

Pored ovog sto je navedeno na sajtu nude i kavurmu i krvavicu, sto je bio zapravo glavni razlog da narucim od njih par stvari:

 

1. Kavurma - odlicna, nista za dodati ;) 

2. Krvavica - nije mi bas legla. Necu reci da je losa ali nije ono sto sam ocekivao.

3. Pecenica - prosek

4. Suvi vrat - vrlo dobar

5. Slanina - ne znam, otela mi staramajka i odnela u Krusevac pre nego sam stigao da probam :sad:

 

Sve u svemu sto se mesa tice, cini mi se da nije nesto zbog cega bih se iscimao da opet narucim od njih. Osim kavurme naravno. Eh da, posto salju kurirskom sluzbom nije bas dobro da uzimate kavurmu ili krvavicu tokom toplih dana, da se ne ukvare u putu. 

  • +1 1
Link to comment

Mlekara Gulmlek

 

Fotografije-za-portal-840-puta-472-px114

 

Ovi su se specijalizovali za mlecne proizvode. Najizvikaniji im je sir u kacici ali imaju sve iz standardne ponude. Ja sam narucio sledece:

 

1. Sir u kacici - ok, mada nista specijalno. Podseca na neku verziju tvrdog sira koji kako idete ka dnu postaje sve meksi

2. Dimljeni kackavalj - vrlo dobar

3. Puter - odlican

 

Sve u svemu narucio bih opet kackavalj i puter a kacicu ostavio onima koji se pale na izvikane stvari ;) 

  • Wub 1
  • Hvala 3
Link to comment

Beobasta

 

logotreansparent.png

 

Beobasta ima svoj sajt ali je koncept slican. Proizvode razne stvari te sam se ja, pod nagovorom drugara koji su vec narucivali, bacio da probam da vidim sta tu ima. Lista je podugacka:

 

1. Razni ajvari - vrhunski kvalitet. Vidi se da se nije stedelo. Nema dodavanja vode, ulja i raznih sranja. Ukus je lep i pun. Meni se najvise dojmio ajvar sa dodatkom sremusa ali svi su bili dobri. 

2. Tresnje - sasvim dobre. Nisu bile preslatke ali su zato bile mesnate. Cena je malo jaca, 450 po kg, ali mislim da vredi.

3. Sarena salata - vise nego dobra. A i cena je smesna, 200 dinara po tegli. Meni se licno svidja i sto nema kiselost tursije.

4. Dzemovi bez dodatog secera:

        Dzem od borovnice - nista specijalno. Mislim nista mu ne fali, pun je borovnica ali nista vau.

        Dzem od sljiva sa kakaom - odlicna kombinacija! Smazao za jedan dan.

        Dzem od smokve sa vanilom - bljaks! Kombinacija mi bas nije legla. Mozda nekom drugom bude ok.

5. Maticni sokovi:

        Maticni sok od visnje - vrlo dobar. Ja sam ocekivao da ce biti jos kiseliji ali nije strasno.

        Maticni sok od jabuke, cvekle i sargarepe - divna kombinacija. Preporuka.

 

Ljudi takodje hvale i njihove zamrznute pite ali ja nisam neki ljubitelj narucivanja smrznutih proizvoda. Sve u svemu Beobasta je pokazala bas dobar kvalitet i ima moju preporuku. 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment

Jos jedna slicna inicijativa (nisam nista narucivao, ali deluje zanimljivo ) - https://meatyourfarmer.app/

 

 

Quote

Meat Your Farmer aplikacija omogućava ljudima iz gradova da direktno nabave životinje koje su gajene na tradicionalan način, bez upotrebe antibiotika. Ova inovativna platforma ima za cilj da podrži održivu poljoprivredu, podržavajući male farmere i promovišući cirkularnu ekonomiju.

Koristeći ovu aplikaciju, korisnici mogu istraživati različite farme i izabrati životinje koje žele da kupe. Svi farmeri koji su deo ove platforme strogo se pridržavaju principa tradicionalnog uzgoja, gde se životinje tretiraju sa ljubavlju i pažnjom.

 

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Shan Jan said:

Mlekara Gulmlek

 

Fotografije-za-portal-840-puta-472-px114

 

Ovi su se specijalizovali za mlecne proizvode. Najizvikaniji im je sir u kacici ali imaju sve iz standardne ponude. Ja sam narucio sledece:

 

1. Sir u kacici - ok, mada nista specijalno. Podseca na neku verziju tvrdog sira koji kako idete ka dnu postaje sve meksi

2. Dimljeni kackavalj - vrlo dobar

3. Puter - odlican

 

Sve u svemu narucio bih opet kackavalj i puter a kacicu ostavio onima koji se pale na izvikane stvari ;) 

Meni je sir u  kacici odlican samo je prevelik i nemam gde da ga drzim u tom periodu dok se ne pojede.

Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

Meni je sir u  kacici odlican samo je prevelik i nemam gde da ga drzim u tom periodu dok se ne pojede.

 

Kada je moja tetka pravila ovo davno, mi bismo odsekli deo i zamrzli (uglavnom sam ga samo ja jela) Probaj tako jednom?

  • +1 1
Link to comment

Zoran Pršić (Fish family doo)

 

23472219_1109555629181893_47854623885850

 

Doslo vreme da se proba i jedna ribarnica. Evo sta je bilo na tapetu:

1. Riblja corba - jeo sam i bolje i gore

2. Peceni saran - ukus prosek, veliki plus sto nije masan

3. Pastrmka na rostilju - ok

4. Grilovano povrce - sasvim dobro, plus sto nije masno niti preprzeno kao kod gomile drugih

5. Rizoto sa morskim plodovima - trebalo bi da se zove Rizoto sa ukusom morskih plodova posto ih ima samo u tragovima. Dosta zacinjeno, prosek.

6. Pita sa bundevom - ok, mada bi bilo bolje da je manje slatka i da ima vise fila. Moja lokalna pekara pravi bolju

 

Sve u svemu nisam odusevljen. Pojesce se ali necu narucivati opet. Imam jos jednu ribarnicu na listi pa kad dodje vreme probacu i njih ;) 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Farma i pečenjara Dva brata

 

251005369

 

Momci imaju svoje prasice i jagnjice od kojih prave pecenje. Ja sam narucio samo parasetinu jer jagnjetine nije trenutno bilo.

 

Ukus je vrlo dobar. Kozica slasna i hrskava, meso kvalitetno i lepo, masti samo malo, da zasladi. Cene su skroz ok (1600 prasetina, 2200 jagnjetina) a cesto imaju i popuste. Donose na kucnu adresu, minimalno 2 kg. Preporuka.

  • +1 1
  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment

Manufaktura Delikatesa

 

AF1QipNZLajEsWTghRWn4tSDHZbv2tXmlLSyEyii

 

Nadao sam se da cu imati priliku da pobam vise al se svelo na dve stvari:

1. Kulen - vrlo jak ukus, silan sto bi rekli kod mojih, nije los za boc

2. Prusta - malo slanija ali odlicnog kvaliteta

 

Sve u svemu oseca se kvalitet sastojaka jedino sto zavrsni proizvod bi mogao biti laganijeg ukusa. No to je samo moje misljenje.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...