Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

52 minutes ago, dùda said:

pa taj očaj obuhvata kako  tih 9 života (u ovom slučaju), tako i taj njegov, deseti, koji je takođe maltene nepostojeći više 


posle šoka i prevazilaženja istog, ja skoro svaki put kada naletim na vesti o ribnikaru(a trudim se da ih izbegavam) pomislim o sestri kk (osmogodišnjakinji valjda) koja će ni kriva ni dužna da nosi taj čin i tih devet žrtava na svojim plećima ceo svoj život

 

ja i nju ubrajam u tih devet žrtava

  • +1 7
Link to comment

ma ubicu treba tretirari kao pedofile u sad. bio je neki dokumentarac gde oni odrobijaju kaznu ali nijedna komuna im ne da dozvolu da zive kod njih i onda se oni salju u nesto sto je mix zarvora i klinike gde im iznova produzavaju te mere.

no menne nesto drugo interesuje.

na osnovu cega tuzilastvo pokusava da osudi roditelje ubice?

tj da li je ta optuzba u nasem pravosudju realna? kakva je praxa u inostranstvu?

jesu li tuzioci neki ozbiljni likovi?

vidim da ove brani borovic kiNDapuje borivoje koji je skup advokat i ima veza u pravosudju.

cini mi se da ce se sve zavrsiti na nicemu jednostavno.

sve je isto kao i pre u nasem drustvu, sigurnost dece u skolama se realno nije poboljsala.

nasilje i pretnja nasiljem  je i dalje glavni " argument".

 

Link to comment

Što se mene lično tiče, uzevši u obzir prirodu i razmeru zločina koji je počinio, jedina svrsishodna sankcija je da se dečak do kraja života totalno izopšti iz društva. Nema rehabilitacije za ovo. Nema katarze

  • +1 5
Link to comment
52 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:


posle šoka i prevazilaženja istog, ja skoro svaki put kada naletim na vesti o ribnikaru(a trudim se da ih izbegavam) pomislim o sestri kk (osmogodišnjakinji valjda) koja će ni kriva ni dužna da nosi taj čin i tih devet žrtava na svojim plećima ceo svoj život

 

ja i nju ubrajam u tih devet žrtava

 

Sad ce neko opet da napise kako je i sestra cinila drugaricama neke gadosti i da nista nije slucajno sa tom porodicom..

Link to comment

Zna li neko: koju bi kaznu po vazecem zakonu mogao kao maloletnik da dobije KK da je ipak bio napunio 14 u trenutku masakra?

Link to comment
Posted (edited)
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

 

ja i nju ubrajam u tih devet žrtava

Sestra je živa i ne može biti među tih devet žrtava. 

 

Edit. Tih devet žrtava ima svojih devet imena i prezimena.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Hermetico said:

Od čega da se leči i što da se leči?

:vesala2:
da se lijeci od potrebe da puca u ledja svojoj vrsnjakinji koja bjezi.

Nije on bacio bombu u masu pa pobio desetoro, nego je ubijao jedno po jedno. 
 

  • +1 4
Link to comment
10 hours ago, Kampokei said:

Zna li neko: koju bi kaznu po vazecem zakonu mogao kao maloletnik da dobije KK da je ipak bio napunio 14 u trenutku masakra?


10 g maloletnickog zatvora je maksimum, za najteza kr dela.

Link to comment
10 hours ago, Sara said:

Po vazecem zakonu, ovako kako je, koja je maksimalna kazna koju moze da dobije? 


ne moze nista, nije krivicno odgovoran.

  • Hvala 1
Link to comment
58 minutes ago, Paul Gompitz said:

:vesala2:
da se lijeci od potrebe da puca u ledja svojoj vrsnjakinji koja bjezi.

Nije on bacio bombu u masu pa pobio desetoro, nego je ubijao jedno po jedno. 
 

Jednu devojčicu je upucao s pet metaka. Kad ju je već ubio, pucao je ponovo.

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
31 minutes ago, Djuro said:


ne moze nista, nije krivicno odgovoran.

mislila sam da je u međuvremenu pronađen neki kazneni model specijalno za njega.

 

 

Link to comment
12 hours ago, kud u maglu Simoviću said:


posle šoka i prevazilaženja istog, ja skoro svaki put kada naletim na vesti o ribnikaru(a trudim se da ih izbegavam) pomislim o sestri kk (osmogodišnjakinji valjda) koja će ni kriva ni dužna da nosi taj čin i tih devet žrtava na svojim plećima ceo svoj život

 

ja i nju ubrajam u tih devet žrtava

 

Zrtve ubistva su samo deca, ali zrtve generalno su i njihove porodice i roditelji i braca i sestre. Dan pucanja je pakao, a oni su jos zamrznuti u tom paklu i pitanje je kako ce ko da se i koliko chupa iz toga, ako uopshte. Dodatna muka je to presabiranje da to toga pre svega nije trebalo ni da dodje.

Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

kako ce ko da se i koliko chupa iz toga, ako uopshte.

Oni se udružuju da to nekako prežive. Zato i jesu stalno zajedno, svi ti roditelji, to je jedini način. 

 

Inače, ima još jedna traumatizovana škola, a to je baletska "Lujo Davičo", gde je išla Katarina Martinović. Škola je već organizovala u njeno ime i predstave i mislim da je otvorena i neka manifestacija koja će postojati i dalje. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...