Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Posted (edited)
6 hours ago, Mel said:

A za to zgrazanje za nikad chuveni zlochin

Ko se zgražava?

 

6 hours ago, Mel said:

. Samo ne zaboravite da je ovo zemlja kojom potpuno slobodno seta ko zna koliko ubica iz ratova 90tih.

Ne zaboravljam.

Jedan takav mi je ubio jednog i teško ranio drugog brata.

 

Gotovo ništa od tvog posta se nije odnosilo ni na ovu temu niti na ono što sam ja pisala u prethodna dva posta - a napisala sam da bi bilo pošteno kada govorimo o konkretnoj tragediji masovnog ubistva dece da budemo svesni da najveći broj nas govori iz pozicije laika i da se zato uzdržimo, ako je moguće. Stoga ne razumem zašto meni odgovaraš.

Edited by pt 2.0
  • +1 2
  • Tužno 3
Link to comment
21 minutes ago, pt 2.0 said:

Ko se zgražava?

 

Ne zaboravljam.

Jedan takav mi je ubio jednog i teško ranio drugog brata.

 

Gotovo ništa od tvog posta se nije odnosilo ni na ovu temu niti na ono što sam ja pisala u prethodna dva posta - a napisala sam da bi bilo pošteno kada govorimo o konkretnoj tragediji masovnog ubistva dece da budemo svesni da najveći broj nas govori iz pozicije laika i da se zato uzdržimo, ako je moguće. Stoga ne razumem zašto meni odgovaraš.

 

Tesko je odgovoriti na ovaj post.

Ja imam svoja iskustva sa strukom, kako u SR tako i van, mogu samo da svakome najdobronamernije preporuchim da bez debele i proverene veze ne pristupa struci sa poverenjem, a i tad samo ako je o glavu. U svakoj struci jednostavno nema nikakvog standardnog nivoa pa cak ni nekog minimalnog nivoa, sve je moguce i sve se srece.

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
2 hours ago, б1lme3 said:

a sto se tice poverenja u institucije, gde nema sta mi da dovodimo u pitanje, samo ovo:

 

https://nova.rs/emisije/ugledni-srpski-hirurg-objasnio-kako-su-ga-kolege-progasile-ludim-zato-sto-je-tuzio-lekare-koji-su-mu-lecili-majku/

 

uzgred, nikad mi nije palo na pamet, niti sam ostavio ijedan post iz kog bi se moglo naslutiti da sam voljan da pricam o stanju u glavi kk

Pa dovodite, zašto da ne, i onda pokušajte da dođete do informacija šta je urađeno. 

Možda vam se i posreći da to saznate. 

 

Ili se vojvodoserdarišite da živimo u vučić sns zemlji, sve je u kurcu, sve je obojeno time i tu je kraj svakoj priči. 

 

Sve je regular, samo je bezveze da se pačate u dijagnoze. To se ne radi. Ne mislim na tebe, jasno.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Pa dovodite, zašto da ne, i onda pokušajte da dođete do informacija šta je urađeno. 

Možda vam se i posreći da to saznate. 

 

Ili se vojvodoserdarišite da živimo u vučić sns zemlji, sve je u kurcu, sve je obojeno time i tu je kraj svakoj priči. 

 

Sve je regular, samo je bezveze da se pačate u dijagnoze. To se ne radi. Ne mislim na tebe, jasno.

:D

 

 

ti ponekad bas ne znas gde udaras, narocito kad ima veze sa tvojom profesijom

iz nekog razloga uzimas na sebe obavezu da budes advokat svih kolega, a u svima koji iznesu bilo kakvu sumnju vidis neprijatelje

  • +1 1
Link to comment

Pa ne baš. Kad smo kod kolega, mnogo ih je veoma fejlovalo u proteklih godinu dana, mislim da one koje uglavnom gledate po tv-u. 

Naravno da me nerviraju generalizacije koje se svode na "znam dva slučaja + vest iz novina". Jebiga, za većinu intervencija bilo koje državne službe nikad i ne čujete. 

 

Drugo, vidim da ti je Malkmus lajkovao. On koji kako ga čitam, konstantno nešto proziva te terapeute (ja nisam), i čini se da i on pravi generalizacije. Onda Mel, kojoj je sve strahotno i ne daj bože da završiš kod nekoga. Nije lepo tako pisati, jbg. 

 

Što se tiče toga što su boldovao, pobogu, forum je baziran na hejtovanju sns i vučića (namerno pišem malim, jer je već stvar fenomena), iz čega se po stavu ja ne izdvajam, ali ne mogu da ne primetim da svaki post u kome se očajava na bilo koje temu i povezuje s njim i ostalim, prati apsolutno oduševljenje, iako je gomila opštih mesta ponovljena 759364 puta na forumu. 

 

Pitala sam u više navrata: ok svi znamo u kojim smo govnima, nikakav to uvid nije, nego....dajte ideju šta. Moj mamjdset je takav, da rešavam šta može dalje, a ne da naričem iznova i iznova kako smo u kurcu. Jesmo, svi to znamo. Ali kad god pitam za ideju, predlog, najčešće ništa. 

 

Ja nekako kapiram, ljudi koji se bave nečim donose vam direktno iskustva koja nećete čuti tako često. Pisala je pt20 o tome. I o advokatima i o raznima koji su negde i mogu nešto da prenesu. Nažalost, većini je više stalo da istera svoje. I ok što kažu, diskusioni forum - svako nek ga koristi koja mu je potreba dominantna. Ali ipak, na ovom topiku su relativizacije baš nekako...ne baš neophodne.

  • +1 4
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
Posted (edited)

Nema ideje šta sad, ne ide to tako brzo. Sve, sve je zanemareno tipa 20 godina i sad dajte ideju šta. Ne može brzo, mora polako. Toze Nervoze su najgori saboteri rešenja otkad ja gledam prosvetni sistem i sve okolo. Plus, pošto niko nema instant rešenje to diskvalifikuje bukvalno sve, koji imaju pravo da pišu na forumu iz kojih god razloga, (samo ne ovde i ako je Nik Kejv u pitanju i šta Zeka kaže inače) 

 

Sad je baš vreme da se ljudi lagaaaano dozivaju svesti, ako ne treba da veruju tvojim kolegama @Svemir Zeka što treba da veruju tebi? Preko noći se ništa neće rešiti. Izvini što te pominjem, ali jebiga i dalje ti bukvalno propisuješ šta ko i kako sme da piše, uz neki umišljeni ničim dokazivi autoritet. Msm, koga zabole? Slobodna zemlja nije, ali forum je valjda manje-više slobodan ne treba se na takve gluposti ni obazirati.

 

EDIT To što pratiš ko šta lajkuje, povezuješ, sećaš se šta je ko piso pre 2 godine i ne daj bože da mu se ponovi, je, da prostiš, skeri. Ako si tolko na braniku rešavanja i ne znam šta, oklen ti energija za PPP skribomaniju? To mi uvek bilo sumnjivo, kod takvih likova. Pusti ti Malkmusa, ja sam bio protiv, ali sad i terapeuti upozoravaju na terapeute, sve ima svoj rok i balon koji se naduva do pucanja, pa i terapija. Možda je čovek bio u krivu, a sad je u pravu. Ne treba biti zadrt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Hermetico
Link to comment
3 minutes ago, Hermetico said:

Nema ideje šta sad, ne ide to tako brzo. Sve, sve je zanemareno tipa 20 godina i sad dajte ideju šta. Ne može brzo, mora polako. Toze Nervoze su najgori saboteri rešenja otkad ja gledam prosvetni sistem i sve okolo. Plus, pošto niko nema instant rešenje to diskvalifikuje bukvalno sve, koji imaju pravo da pišu na forumu iz kojih god razloga, (samo ne ovde i ako je Nik Kejv u pitanju i šta Zeka kaže inače) 

 

Sad je baš vreme da se ljudi lagaaaano dozivaju svesti, ako ne treba da veruju tvojim kolegama @Svemir Zeka što treba da veruju tebi? Preko noći se ništa neće rešiti. Izvini što te pominjem, ali jebiga i dalje ti bukvalno propisuješ šta ko i kako sme da piše, uz neki umišljeni ničim dokazivi autoritet. Msm, koga zabole? Slobodna zemlja nije, ali forum je valjda manje-više slobodan ne treba se na takve gluposti ni obazirati.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Msm, odjebi :)

  • Wub 1
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Msm, odjebi :)

Prijavi me imaš sve protokole na raspolaganju, plus ignore. Neću da odjebem sigurno, dok traje ovo tvoje pišanje po neupućenima.

Link to comment

Nisi ti ovde radi diskusije. Ti si ovde da pišeš meni direktno. Zato ti ovako i odgovaram.

Link to comment
Posted (edited)
11 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nisi ti ovde radi diskusije. Ti si ovde da pišeš meni direktno. Zato ti ovako i odgovaram.

Ali stvarno nisam. Naprotiv i milion puta sam se ogradio i povadi šta sam pisao, izmeri koliko je upućeno tebi, uporedi s Nik Kejv paralelom po kojoj sam ja ovde na forumu da pišem tebi već godinama... I malo se saberi. Poštujem ja tebe i tvoj rad, nije to kao 'nebitan si lik', ali nije ni ovo što si utripovala. Ima nešto između. A inače, ja sam već odjebao, ne s foruma nego šire, zato što su mi takvi poluinformisani, poluinvestirani, koji žele instant rešenje da ne moraju da se cimaju i nerviraju (što donekle razumem, jer pritisak nije mali), rekli da sam ja trn u oku jer tvrdim da mora da se radi dugo, ne može odma rešenje. I ja odjebao, eto. Štaš više?

Edited by Hermetico
Link to comment

čitala sam ovih dana ovu diskusiju, malo dijagonalno, priznajem

 

nemam poverenja ni u šta u ovoj zemlji, što naravo ne znači da baš ništa ne valja, niti mislim da sam ja sada stručnija i od tih nekih koji su možda ne baš na vrhu stručnosti i etike, ali svakako su daleko bolji od mene, amatera u toj oblasti

 

to onako usput, jer vidim da se zagužvalo

 

htela sam zapravo da obrazložim svoj odnos prema celoj stvari, a tu sam sasvim na liniji onoga što je pisala @pt 2.0 i što je onako usput nagovestila @morgana

 

naime, kako je otišlo u nepovrat 9 života, + uništeno ko zna koliko života oko tih 9, tako je otišao i taj deseti (KK) i takođe mnogi životi oko njega

i to je realnost koja je nepromenjiva

ovde se priča o rehabilitaciji. sve ok. ali, da li je ljudima jasno da rehabilitovan čovek (a to je čovek sa empatijom, između ostalog) ne bi mogao da živi sa svešću o tome šta je uradio. znala sam čoveka (i pisala na nekoj temi o tome), koji je usmrtio jedno dete, sa 0% krivice i oslobođen je naravno, ali je to čoveku promenilo život strašno. nikada on više nije bio isti.

to je jedna mogućnost, dakle, nema života, druga mogućnost je da se ne rehabilitiju, pa u tom slučaju ne može među svet, dakle opet nema života.

dakle, obrni-okreni, dolazimo na ono sa početka, taj život je otišao u propast

neko spominje sestru KK, pa i ubijeni su takođe imali sestre i braću i svi su ti životi obeleženi trajno, zašto sada da se posebno potresam zbog sestre KK ?

to su prosto činjenice, užasne, svakako, ali nepromenljive

 

i naravno, to sve ne znači da država ne treba da postupa po zakonu, upravo treba, to mislim da niko ne dovodi u pitanje

ali ne mora baš na ovom topiku da se rone suze nad kk i njegovom porodicom

  • +1 5
Link to comment
Posted (edited)
27 minutes ago, dùda said:

čitala sam ovih dana ovu diskusiju, malo dijagonalno, priznajem

 

nemam poverenja ni u šta u ovoj zemlji, što naravo ne znači da baš ništa ne valja, niti mislim da sam ja sada stručnija i od tih nekih koji su možda ne baš na vrhu stručnosti i etike, ali svakako su daleko bolji od mene, amatera u toj oblasti

 

to onako usput, jer vidim da se zagužvalo

 

htela sam zapravo da obrazložim svoj odnos prema celoj stvari, a tu sam sasvim na liniji onoga što je pisala @pt 2.0 i što je onako usput nagovestila @morgana

 

naime, kako je otišlo u nepovrat 9 života, + uništeno ko zna koliko života oko tih 9, tako je otišao i taj deseti (KK) i takođe mnogi životi oko njega

i to je realnost koja je nepromenjiva

ovde se priča o rehabilitaciji. sve ok. ali, da li je ljudima jasno da rehabilitovan čovek (a to je čovek sa empatijom, između ostalog) ne bi mogao da živi sa svešću o tome šta je uradio. znala sam čoveka (i pisala na nekoj temi o tome), koji je usmrtio jedno dete, sa 0% krivice i oslobođen je naravno, ali je to čoveku promenilo život strašno. nikada on više nije bio isti.

to je jedna mogućnost, dakle, nema života, druga mogućnost je da se ne rehabilitiju, pa u tom slučaju ne može među svet, dakle opet nema života.

dakle, obrni-okreni, dolazimo na ono sa početka, taj život je otišao u propast

neko spominje sestru KK, pa i ubijeni su takođe imali sestre i braću i svi su ti životi obeleženi trajno, zašto sada da se posebno potresam zbog sestre KK ?

to su prosto činjenice, užasne, svakako, ali nepromenljive

 

i naravno, to sve ne znači da država ne treba da postupa po zakonu, upravo treba, to mislim da niko ne dovodi u pitanje

ali ne mora baš na ovom topiku da se rone suze nad kk i njegovom porodicom

U mom makar slučaju ne radi se o ronjenju suza, nego o mom (možda pesimističnom) stavu da smo mi jedna ubilačka vrsta, postoje zatvori, ovaj je nedovoljno star za zatvor i ok, Ne smeta meni što je on zatvoren, znam lika koji je ubio sestru ceo život robijao. Nema život, kako mi shvatamo život, to je sve ok to je njegov izbor iz nekog trenutka, kao i ovo.

 

Pitanje da li se ovaj ubica zapravo leči je drugo pitanje, u koje se može verovati ili ne. Ja ne verujem, mislim da je prosto zatvoren tu gde je mogo da bude po zakonu. I to je ok, samo nemoj da baronišemo da se ustvari leči. Nek ga tretiraju kao u zatvoru - ,meni je to ok. Ne mora baš gore od toga, a bio sam unutar ustanova zatvorenog tipa i dosta je gore. Možda ni to nije šteta, ko zna šta se desi kad rešiš da se odrekneš, velika je kocka pa jebiga.

 

Ne bojim se da previše ljudi plače za njim, nit bilo šta slično. Ja svakako ne, msm ovo su neka granična stanja sa zlom - to ti je što ti je. Znači nemam ja potrebu da se on leči, ne verujem da će da se leči izleči ništa. Smeta mi samo ta priča da se leči jer što bi se pa vodila? Od čega da se leči i što da se leči?

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment

ja razumem tvoj stav @Hermetico i hvala ti na objašnjenju

 

ja uopšte nisam neko ko bi sada to dete-ubicu nabio na kolac, ja sam toliko zgrožena i očajna zbog svega, pa taj očaj obuhvata kako  tih 9 života (u ovom slučaju), tako i taj njegov, deseti, koji je takođe maltene nepostojeći više 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...