Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

6 minutes ago, Sandradjer said:

Neka to rade strucni ljudi. 

Pa da. Zato sam i pitao - postoji li info dokle su stručnjaci sa tim stigli?

Ili bi možda pitanje trebalo da bude - imamo li stručnjake koji to mogu da urade?

Link to comment
3 minutes ago, ragasto said:

Pa da. Zato sam i pitao - postoji li info dokle su stručnjaci sa tim stigli?

Ili bi možda pitanje trebalo da bude - imamo li stručnjake koji to mogu da urade?

Nije bacen u kavez sa divljim zverima. Dobio je medicinsku pomoc. Za sve ostalo nisam kompetentna

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
52 minutes ago, ragasto said:

Pa da. Zato sam i pitao - postoji li info dokle su stručnjaci sa tim stigli?

Ili bi možda pitanje trebalo da bude - imamo li stručnjake koji to mogu da urade?

Pobogu, naravno da imamo. 

Stručnjaci na svoju ruku da iznose ne smeju ništa. To ne treba niko da očekuje. 

 

  • Hvala 2
Link to comment
Posted (edited)
9 hours ago, Svemir Zeka said:

Već drugi put se javljaš s komentarom kako ja propisujem šta će da se piše na topiku a šta ne sme. 

 

Prvi put je bio pre oko godinu-godinu i po na hejtu, oko Nika Kejva. 

 

Mislite o tome....

Pa kad stalno propisuješ brt. Propisuješ, imaš sumnjiv muzički ukus i zlopamtilo si. Tipična pp služba.

 

Ništa ti ne verujem što pišeš. Nikad nisam ahaha, sve znaš svuda si bila vi drugi ćutite jajaja ahaha važi.

Edited by Hermetico
  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, Hermetico said:

Pa kad stalno propisuješ brt. Propisuješ, imaš sumnjiv muzički ukus i zlopamtilo si. Tipična pp služba.

 

Ništa ti ne verujem što pišeš. Nikad nisam ahaha, sve znaš svuda si bila vi drugi ćutite jajaja ahaha važi.

Aj ti mene zaobiđi :)

Link to comment
Posted (edited)
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Aj ti mene zaobiđi :)

Aj, dogovoreno. A ti mene pusti da pišem šta mislim, ipak sam i ja lomio kičmu noge tamo po tim hodnicima, a i mentalnim ustanovama, pa znam ponešto sem sve se sređuje sve će biti ok, struka se time bavi građanine raziđi se. 

 

Ali dobro je ovo, jer ću sad da se raspitam tačno gde leži ubica ko se bavi koliki su stručnjaci imaju li kapaciteta, relativno u odnosu na npr evropske stručnjake. Šveca danas dolazi, bila je u tim kriznim grupama ministarstva, po pozivu, kaže da 2 i 2 numeju da saberu, nikad pre nije pobegla s nekih sastanaka. Kaže bila neka SNS likuša koja je sve diktirala, nije se mogla čuti reč struke. Ako je sve sasvim drugačije kad je u pitanju mali ubica, ondak je to baš lepo i veliki napredak za naš sistem mentalnog zdravlja,

Edited by Hermetico
Link to comment
7 minutes ago, Hermetico said:

Kaže bila neka SNS likuša koja je sve diktirala, nije se mogla čuti reč struke. Ako je sve sasvim drugačije kad je u pitanju mali ubica, ondak je to baš lepo i veliki napredak za naš sistem mentalnog zdravlja,

 

Pa ovaj sluchaj je ochigledni SNS crisis management od starta, nije da se kriju...

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Hermetico said:

Pa kad stalno propisuješ brt. Propisuješ, imaš sumnjiv muzički ukus i zlopamtilo si. Tipična pp služba.

 

Ništa ti ne verujem što pišeš. Nikad nisam ahaha, sve znaš svuda si bila vi drugi ćutite jajaja ahaha važi.

Vama na usluzi :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Mel said:

 

Pa ovaj sluchaj je ochigledni SNS crisis management od starta, nije da se kriju...

Znam nego je mene mrzelo da se raspitujem za detalje, a mogu. Detalji u Lazi i ministartsvu su mi baš na dohvat ruke pa ću da se raspitam da me ne svrbi. Sad me zasvrbelo, evo tu pozadi, aaa... Možda neću ni da pišem, nije ni bitno, samo struka, koliko može biti struka (meni šveca predaje razvojnu psihologiju na ff, zet kliničku, imam obe te strane) kažu da oni ne znaju da sačuvaju ovcu ni jedni ni drugi. I dosta su me vodili da vidim, a i sam sam radio i mogu samo da se složim, na kraju krajeva.

 

Oni su se oboje prilično polomili da se to štogod unapredi, šveca se i dalje lomi sinoć sam morao da joj pomažem da procenjujemo neku decu iz nekih umetničkih škola smorio sam se živ. Al vidim treba joj. Msm ona ne odustaje, samo dosta udara u zid. Spremna je i da oprosti razne nepodopštine, al i dalje udara u zid. Ali nije kao da po svetu inače cveta cveće u obrazovnim sistemima, ja je cimam da pomaže u ovoj mojoj anarhopedagogiji, ali ne napinjem.

 

No, ispade da smo otvorili veća vrata preko toga, nego preko državne, bar kad je moja oblast u pitanju (nažalost, ja sam za više zdrave konkurencije, više ljudi koji pažljivo pokreću svoje inicijative, jer od države nema leba i lajtmotiv kad dovedu neko dete je 'sve je bilo okej bio kreativan i onda je krenuo u školu'), ali neće niko da se bavi ni privatno. To već ne znam zašto, para ima dovoljno bar za Bg, onlajn sistemi rade. Mogla bi se napraviti sasvim ok mreža za celu Srbiju, gde fali, ali to stvarno mora da se pokrene sistemski i ne bih ja to radio, s tim akreditacijama drkanjima da gostujem po podcastima i jurim zapošljavam saradnike a ja vodim posao. Ja volim teren i tu bih da ostanem.

 

A mislim, naravno, da su te tzv kreativne oblasti i pravljenje nekih sigurnih mesta za decu, gde smeju da kritikuju, propituju, da se čuje njihov glas i mišljenje, preko potrebne za procesuiranje problematičnih sadržaja, raznih muka, praznog hoda i slično.

 

I nije baš da sam izmislio toplu vodu inače je to valjda uobičajen način da se radi s decom. Ako ih samo tovariš zadacima, hraniš nezdravu kompetitivnost i nacionalizam, naravno da će da raste agresija. Samo se štipkam jesam li ja lud, pa me rezultati osveste da ništa posebno nisam smislio, što nisam ni hteo. Ja bih baš da to bude što manje posebno, što više normalno i prisutno, ali trenutno se držim svojih kapaciteta i dosta sam stealth. Za sad, ne nameravam da menjam. Jer kao i ja da sam zdrav i žena i sve, msm glavom u zid nek cepaju ti što su dobili katedre, oni i sami kažu da vraćaju državi dug za privilegovan položaj. Fair enough.

Link to comment
3 minutes ago, Hermetico said:

Znam nego je mene mrzelo da se raspitujem za detalje, a mogu. Detalji u Lazi i ministartsvu su mi baš na dohvat ruke pa ću da se raspitam da me ne svrbi. Sad me zasvrbelo, evo tu pozadi, aaa... Možda neću ni da pišem, nije ni bitno, samo struka, koliko može biti struka (meni šveca predaje razvojnu psihologiju na ff, zet kliničku, imam obe te strane) kažu da oni ne znaju da sačuvaju ovcu ni jedni ni drugi. I dosta su me vodili da vidim, a i sam sam radio i mogu samo da se složim, na kraju krajeva.

 

Oni su se oboje prilično polomili da se to štogod unapredi, šveca se i dalje lomi sinoć sam morao da joj pomažem da procenjujemo neku decu iz nekih umetničkih škola smorio sam se živ. Al vidim treba joj. Msm ona ne odustaje, samo dosta udara u zid. Spremna je i da oprosti razne nepodopštine, al i dalje udara u zid. Ali nije kao da po svetu inače cveta cveće u obrazovnim sistemima, ja je cimam da pomaže u ovoj mojoj anarhopedagogiji, ali ne napinjem.

 

No, ispade da smo otvorili veća vrata preko toga, nego preko državne, bar kad je moja oblast u pitanju (nažalost, ja sam za više zdrave konkurencije, više ljudi koji pažljivo pokreću svoje inicijative, jer od države nema leba i lajtmotiv kad dovedu neko dete je 'sve je bilo okej bio kreativan i onda je krenuo u školu'), ali neće niko da se bavi ni privatno. To već ne znam zašto, para ima dovoljno bar za Bg, onlajn sistemi rade. Mogla bi se napraviti sasvim ok mreža za celu Srbiju, gde fali, ali to stvarno mora da se pokrene sistemski i ne bih ja to radio, s tim akreditacijama drkanjima da gostujem po podcastima i jurim zapošljavam saradnike a ja vodim posao. Ja volim teren i tu bih da ostanem.

 

A mislim, naravno, da su te tzv kreativne oblasti i pravljenje nekih sigurnih mesta za decu, gde smeju da kritikuju, propituju, da se čuje njihov glas i mišljenje, preko potrebne za procesuiranje problematičnih sadržaja, raznih muka, praznog hoda i slično.

 

I nije baš da sam izmislio toplu vodu inače je to valjda uobičajen način da se radi s decom. Ako ih samo tovariš zadacima, hraniš nezdravu kompetitivnost i nacionalizam, naravno da će da raste agresija. Samo se štipkam jesam li ja lud, pa me rezultati osveste da ništa posebno nisam smislio, što nisam ni hteo. Ja bih baš da to bude što manje posebno, što više normalno i prisutno, ali trenutno se držim svojih kapaciteta i dosta sam stealth. Za sad, ne nameravam da menjam. Jer kao i ja da sam zdrav i žena i sve, msm glavom u zid nek cepaju ti što su dobili katedre, oni i sami kažu da vraćaju državi dug za privilegovan položaj. Fair enough.

 

Interesantan je post. Ja nisam u pedagogiju nikad htela ali imam kroz porodicu neko izlaganje. Vrlo je zeznuta pricha kako prici detetu sa nekim problemima. Ako su neki uobichajeni manji problemi, pa na nekoj solidnoj genetskoj osnovi, tu verovatno treba 'samo' malo ohrabriti decu, saslusati, pricati sa njima. Crpe oni to iz raznih izvora, uglavnom moze da ispadne dosta ok.

Druga pricha sa kompleksnijim problemima i osetljivijim ili nebalansiranijim genetskim/ zdravstvenim osnovama.

A ovo sa nezdravom kompetitivnoscu je tek horor, ima dece koja nikako ne mogu da iznesu to a i sama su u osnovi kompetitivna, pa im sistem i roditelji jos samo dodaju i dodaju. To je doprinelo i u ovoj konkretno prichi, ovako looking back, sve izgleda kao ceo recept za katastrofu.

Ti si nashao nishu. To je mnogo zgodno kad se poklopi.

Link to comment
Posted (edited)
17 minutes ago, Mel said:

 

Vrlo je zeznuta pricha kako prici detetu sa nekim problemima

Vrlo zeznuta, kad da se skloniš, kad da uputiš na stručnjake, kad preko roditelja, kad preko deteta ako vidiš da će se bolje snaći. Znači, nekad se mora ući i u rizike, uprljati ruke, sve je pipavo. To nezvanje roditelja je poslednja opcija, mislim da sam to samo jednom uradio, jer oni i nisu hteli da se petljaju ni u šta pa se na kraju sjebalo do samopovređivanja. 

 

Jedva da radim više s tinejdžerima koji crtaju, tu progovori svašta. A progovori i kod manje dece, samo imaš više vremena da deluješ nisu toliko impulsivni. Ali evo, otrčao u WC na radionici, vratio se našao ovo. Konkretno glede Ribnikara, posle sam čuo na vestima za unošenje noža. Oni sve to čuju i jako su osetljivi i u tome ih moraš pratiti, ako možeš. Ako ne možeš, mrzi te, bolje nemoj ni raditi taj posao.

 

i.jpg

 

Kuhinjski nož je bio tu, ja sam ga doneo ako vajaju da vajaju njim, sklonio sve skalpele. Jer je ok grupa, neće oni da se kolju i povrede jedan drugog namerno, a skalpelima mogu i slučajno. Horor i tuga, to je jedna velika serija sa mnogo sezona, u nastavcima. Zato treba paziti na svaku epizodu. No, dok god vajaju i crtaju to što ih muči, dobro jest.

Edited by Hermetico
  • Tužno 1
Link to comment

pogledao sam sve dokumentarne filmove o tragediji, koji su su pojavili sad oko godisnjice.

svi roditelji, bukvalno svi, izgledaju min 5 godina starije, u odnosu na proslogodisnje snimke.

 

a samo jedna godina je prosla.   

  • Tužno 10
Link to comment

po meni je sustinsko pitanje sta se moze uraditi da se ovo nikad ne ponovi

 

a bojim se da zivimo u vremenu i drustvu, gde je pitanje dana kad ce nas zadesiti nesto slicno

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...