Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Posted (edited)

Inače, sama činjenica da je tamo ane u Lazi, znači da se debelo izašlo u susret tome što je dete.

 

A tamo se i druga deca leče. 

Leže tamo sa sve svojim anksioznostima i depresijama

Odmah pored

 

Edited by Svemir Zeka
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

E vidiš, ja kao pp služba pišem šta pišem. 

 

U mom poslu postoji nešto što se zove "plan zaštite". Šta mislite, šta je to plan zaštite?

Dobro bre Zeko znam da si ti PP služba ali ti radiš, vidi se da si odgovorna angažovana shvati da nije svako takav i svugde tako. Neću se svađam s tobom, ti si rispekt foreva. 

 

Nego mi je malo tema postala kao što smo imali pre na Nasilju pravnike jebiga to ti je pravo, sad PP služba jebiga to ti je PP služba msm verujem ja tebi sve ali ne radiš ti na ovom slučaju, niti nosiš delić odgovornosti za to što se desilo. Valjda je jasno da je to meni jasno.

Link to comment
39 minutes ago, Hermetico said:

Dobro bre Zeko znam da si ti PP služba ali ti radiš, vidi se da si odgovorna angažovana shvati da nije svako takav i svugde tako. Neću se svađam s tobom, ti si rispekt foreva. 

 

Nego mi je malo tema postala kao što smo imali pre na Nasilju pravnike jebiga to ti je pravo, sad PP služba jebiga to ti je PP služba msm verujem ja tebi sve ali ne radiš ti na ovom slučaju, niti nosiš delić odgovornosti za to što se desilo. Valjda je jasno da je to meni jasno.

Priča je krenula u smeru humanizma i renesanse u vezi za počiniocem zločina. 

Već se ta priča pričala prošle godine, aj i da razumem, to je bio maj, svi smo bili zatečeni, mnogo toga što se sad zna tada se nije znalo. 

 

Juče, danas, na topiku se vodi folozofska diskusija o tome da li biti šerijat i voditi se osvetom, ili biti dobri hrišćanin i dati drugu šansu, i onda se meni natura kako sam šerijat, znate ipak smo dalje odmakli. Onda ja kažem, citirajući tebe ali ne nužno tebi, da je pogled iz kancelarije pp službe malp drugačiji od filozofske tlapnje, a to je da prvenstveno moraš da razmišljaš o onome ko može da bude ugrožen. Onaj ko ugrožava u tom slučaju preuzima odgovornost za svoje postupke. U školi od prvog do osmog razreda znaš tačno ko je koliko kapacitiran za tako nešto. Uprkos uvreženom verovanju o tome da "dete ne zna", ne, deca itekako poznaju sistem prihvatljivog i neprihvatljivog ponašanja. Očekuje se da dete sa 7 godina zna da je smrt ireverzibilna. I ovo sam već pisala. 

 

Što se drugih pp službi tiče, ne znam šta su tamo u Ribnikaru radili, ali znam kako je to izgledalo posle Ribnikara. Mislim da je poslednje mesto gde treba usmeravati bes jer su to mesta koja su najebala poprilično. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Juče, danas, na topiku se vodi folozofska diskusija o tome da li biti šerijat i voditi se osvetom, ili biti dobri hrišćanin i dati drugu šansu, i onda se meni natura kako sam šerijat, znate ipak smo dalje odmakli. Onda ja kažem, citirajući tebe ali ne nužno tebi, da je pogled iz kancelarije pp službe malp drugačiji od filozofske tlapnje, a to je da prvenstveno moraš da razmišljaš o onome ko može da bude ugrožen.

 

mogu da govorim iz svog ugla, u diskusiju sam se ubacio jer ne mislim da je priča zaokružena i da ima prostora i za oprez kako se postupa sa celom porodicom kecmanović kao i za diskusiju šta raditi sa klincem. ako je nekom filozofija što se priča o tome kako funkcioniše mozak, šta da radim vezano je za temu. 

s tim u vezi ostaju bar meni nejasna i važna neka pitanja koja rađaju nova pitanja a koja su se pokrenula na prethodnim stranama. je li tačno da se roditelji ostavljaju bez finansija i imovine uveliko? zašto je majka u pritvoru? hoće li ona biti staratelj dečaku ako i kada izađe? šta pravnici kažu na sve to?

 

kao nekom sa strane, ko nije pratio slučaj, to mi deluju kao pitanja koja traže konkretan odgovor. verujem da ljude ukupno zabole šta im se dešava, lično neću biti na toj strani doklegod njihova sudbina miriše na radikalsko čerečenje.

Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Što se drugih pp službi tiče, ne znam šta su tamo u Ribnikaru radili, ali znam kako je to izgledalo posle Ribnikara. Mislim da je poslednje mesto gde treba usmeravati bes jer su to mesta koja su najebala poprilično. 

Ko je besan, ne znam, ali druge pp službe nisu samo Ribnikar, ne znaš šta se dešava u većini pp službi, kao ni ja. Nemoj da se igraš policije i propisuješ šta sme šta ne sme da se piše, koliko i kako, na osnovu svog iskustva, jer je ono vrlo ograničeno, kao i moje. Zvuči ko da si ti besna, to ti kažem ne zato što mislim da jesi nego kao pogled spolja koji je vrlo dobronameran i svestan da možda nisi. Ali tako zvuči, mnogo propisuješ šta sme, mora, treba i sme da se piše, na topiku koji ne moraš da čitaš ništa više nego što moram ja.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ko propisuje? Ko se igra policije? 

Na kraju krajeva: odakle tebi pravo da pišeš kako ću ja da pišem? :)

 

Znam sve pp službe, jebiga. 

Link to comment

Već drugi put se javljaš s komentarom kako ja propisujem šta će da se piše na topiku a šta ne sme. 

 

Prvi put je bio pre oko godinu-godinu i po na hejtu, oko Nika Kejva. 

 

Mislite o tome....

Link to comment
Posted (edited)
6 minutes ago, pt 2.0 said:

zove se kosta kecmanović.

ubio je devetoro i ranio još petoro dece, ubo jednog odraslog čoveka i ranio jednu odraslu ženu.

hladnokrvno. dodatno, obogaljio je ili uništio je živote ne umem da saberem kolikom broju ljudi.

 

laička rasprava o tome kako radi njegov mozak i šta treba da se uradi da on bude dobar čovek je, u najmanju ruku, stvar lošeg ukusa.

ne može ništa da se uradi da on bude dobar čovek.

može i treba da se uradi sve što je u moći zajednice da se on spreči da ovako nešto ponovi.

jer - ponovio bi.

Hvala! Hvala! Hvala! Posto sam na neki nacin upetljana, tj. otac jedne zrtve radi sa mnom I svaki dan gledam I slusam tugu I bol mnogo mi je tesko da reagujem, jer...

Bolje da ne reagujem.

Edited by gsb
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
Posted (edited)
11 minutes ago, pt 2.0 said:

laička rasprava o tome kako radi njegov mozak i šta treba da se uradi da on bude dobar čovek je, u najmanju ruku, stvar lošeg ukusa.

ne može ništa da se uradi da on bude dobar čovek.

može i treba da se uradi sve što je u moći zajednice da se on spreči da ovako nešto ponovi.

jer - ponovio bi.

 

super što smo čuli smo jedno stručno mišljenje sa ukusom koje pokriva sve ishode i zna šta bi se desilo. ipak bih voleo da se o tome više diskutuje, da se čuju stručnjaci koji imaju drugačije mišljenje a ima ih.

 

 

Edited by utilitarist
  • -1 4
Link to comment
3 minutes ago, utilitarist said:

super što smo čuli smo jedno stručno mišljenje sa ukusom koje pokriva sve ishode i zna šta bi se desilo.

nije stručno, nego ljudsko.

vođeno ličnim odgovorom na samo jedno pitanje: da li bih dete koje volim ikada stavila u blizinu koste kecmanovića?

pošto je odgovor - nikada, sve intelektualno široko što bih o ovoj temi imala da kažem bila bi licemerna laž.

za razliku od tebe, pratila sam ceo slučaj i znam gotovo sva imena i prezimena, pre svega žrtava. 

 

p.s. za zadovoljenje svoje intelektualne radoznalosti uvek možeš da otvoriš temu "umovi masovnih ubica i drugih psihopata" i da se tamo iz ugla nauke raspravlja o stvarima koje tebe zanimaju. čini mi se da bi bilo primerenije.

  • +1 8
Link to comment
4 minutes ago, pt 2.0 said:

nije stručno, nego ljudsko.

vođeno ličnim odgovorom na samo jedno pitanje: da li bih dete koje volim ikada stavila u blizinu koste kecmanovića?

pošto je odgovor - nikada, sve intelektualno široko što bih o ovoj temi imala da kažem bila bi licemerna laž.

za razliku od tebe, pratila sam ceo slučaj i znam gotovo sva imena i prezimena, pre svega žrtava. 


ne radi se o ubacivanju nas pojedinaca u ulogu nekog ko ima kontakta sa detetom ubicom. ne samo što je takvo zamišljanje beskorisno nego jedino što može da pojača je bes prema detetu ubici a da ništa pozitivno ne donese.

 

ne bih voleo da se sve izjednači pa i to da je moj neukus laika koji priča o celom slučaju isti ili čak gori od tvog neukusa laika koji priča o istom. razlika je što je ono što ti govoriš reakcija čoveka kojeg šok celim događajem ne napušta i koji ne može da gleda dalje od tog šoka. izvinjavam se ako učitavam, ali čini mi se da si na tragu 99% mišljenja i reakcija na internetu o ovoj temi. od toga ne vidim šta ima korisno nego da se dete ostavi da istrune bez da se pokaže ikakva namera da se napravi bolja verzija njega i ukupno cela tragedija učini bar manje tragičnom. kad pričam o tretmanu koste, sve što kažem je da treba pokušati da bude bolji a ne idealan. to sam više puta pomenuo jer mislim da situacija čak i ako postoje dobre namere poziva na oprez. a ako ne može šta da se radi. može da ti se ne sviđa šta pišem na ovoj temi ali moje namere se svode na poentu da treba imati više brige. nisam ovde da provociram ili mudrujem, ili temu da bojim površnim besom. to dolazi od tonova koji je imao tvoj prethodni post.

  • +1 1
Link to comment

ništa nisi razumeo, niti se prima poenta onoga što sam govorila.

a meni ne pada na pamet da pothranjujem laičku diskusiju o tretmanu KK.

 

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, pt 2.0 said:

nije stručno, nego ljudsko.

vođeno ličnim odgovorom na samo jedno pitanje: da li bih dete koje volim ikada stavila u blizinu koste kecmanovića?

 

Niko nikad ne bi stavio svoje dete ni pored bilo kog osudjenog ubice ili silovatelja koga posle otpuste. Ne treba preterivati ni sa onim pushtanjem kojekakvih osvedochenih manijaka u setnje vikende pa slobode sto rade rehabilitacioni centri po Evropi, ja uopshte nisam fan ni toga. Ja chak mislim da KK nije za bilo kakvu slobodu u narednim godinama a i za posle bih se pitala, ali takodje ne vidim da mu spremaju nishta prihvatljivo ni ovako kako je (moje mishljenje), to je jedno, a drugo ovaj SNS pristup celoj KK porodici sve sa senzacionalistichkim naslovima po njihovim 'medijima' je isti pechat kao ono sa Dankom.

 

Dok smo mi ovde raspravljali o institucijama koje rade chasno svoj posao i o elokvetnoj majorki policije, SNS je propustio da skupi dokaze dok ih je mozda josh moglo biti, onda cherechio majku deteta, onda odluchjio da ipak ishcherechi onu dvojicu iz vozila, ubio jednog choveka batinama u zatvoru na ochigled nekoliko miliona nas koji smo stanovnici ove zemlje gde se niko nije neshto alarmirao niti chujem okolo da se o tome pricha, oterao majku tog choveka u prerani grob, drzi josh neke ljude protivpravno u pritvoru a dokaze skupljaju tako shto sednu u bager te se voze. Isti pechat i potpis stila rada SNSa je i na sluchaju iz Ribnikara.

 

A za to zgrazanje za nikad chuveni zlochin, kao majci deteta koje sledece godine ide u predshkolsko ovakvi dogadjaji su mi dodatna nocna mora na one koje svejedno imam. Samo ne zaboravite da je ovo zemlja kojom potpuno slobodno seta ko zna koliko ubica iz ratova 90tih. Sve ovo, Ribnikar, Dubona, je bio nechiji jedan dan ne tako davno. Molim vas da se ne pravimo da smo Norveska.

Link to comment

KK je u odgovarajucoj ustanovi. Ima nadzor medicinskog i ostalog osoblja 24/7. 

 

Sudski procesi su u toku. Okrivljeni imaju advokate. 

 

Kakvu diskusiju mi amateri da vodimo oko KK mozga, nije to lik iz knjige ili filma? :gospode:

 

Neka to rade strucni ljudi. 

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...