Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

3 minutes ago, namenski said:

Off i da me ne shvatis pogresno: zar zaista mislis da je gadjati drugu osobu ovako necim:

TActical-Parent.jpg

onako bas, naivna zezancija pa ove naprave gore ispaljivale samotm kuglice sa bojom...

A sto se timskih i ostalih taktika tice da kosarka, rukomet pa i fudbal :D ne mogu da posluze?

 

jbg namenski :) 

nisu svi ljubitelji fudbala

to jeste za super zezanje i safe adrenalin za ljude

ne i za decu

deca mogu da se podele na nemce i partizane, nema neke razlike osim sigurnosti

 

ucenje pucanja iz vatrenog oruzja je nesto drugo

Link to comment

Nas su dok sam bio u RK Vojvodina vodili na paintball (teren je bio negde prema Futogu), odlična igra za razvijanje timskog duha i koheziju u ekipi, kao i za dobijanje solidnih modrica po leđima i slabinama.

I još bolja zabava. 

E sad, kako takva igra utiče na psihički labilne tipove, nemam pojma jbg...

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Nas su dok sam bio u RK Vojvodina vodili na paintball (teren je bio negde prema Futogu), odlična igra za razvijanje timskog duha i koheziju u ekipi, kao i za dobijanje solidnih modrica po leđima i slabinama.

I još bolja zabava. 

E sad, kako takva igra utiče na psihički labilne tipove, nemam pojma jbg...

 

isto kao i svaka druga igra

 

edit: da bude jasno, takmicarska igra

Edited by cedo
Link to comment

učenje bilo kakvog pucanja je nepotrebno u doba kada se deca vaspitavaju. moj sin je preživeo detinjstvo iako mu nikad nisam kupio ni pištolj koji izbacuje vodu a kamoli plastične replike oružja, maskirnu odeću......... ima toliko igračaka i igara kojima se dečak može muškarčiti

  • +1 4
Link to comment

uh, ne znam...ko se nikad nije igrao rata, partizana&nemaca (ili kiš-kiš kako se zvalo kod mene u kraju), neka prvi baci kamen plastičnu pušku

Edited by Filozof manijak
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

uh, ne znam...ko se nikad nije igrao rata, partizana&nemaca (ioli kiš-kiš kako se zvalo kod mene u kraju), neka prvi baci kamen plastičnu pušku

 

ne postoji lalalend u kojem se to ne igra

 

i ne treba tamo traziti razloge za ovo sto se desilo

Link to comment

eto, ja. igrali smo se šuge, žmurke, svačega sa loptom, klikera i fote i masne fote. i, nikog ne znam iz društva (a tih godina bilo je golemo) da je skrenuo. no, to je bilo davno. đavo je došao po svoje tokom devedesetih.

Link to comment

naravno, to je i moje mišljenje, nije problem u tim igrama, niti video igricama

@cedo

Edited by Filozof manijak
Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

eto, ja. igrali smo se šuge, žmurke, svačega sa loptom, klikera i fote i masne fote. i, nikog ne znam iz društva (a tih godina bilo je golemo) da je skrenuo. no, to je bilo davno. đavo je došao po svoje tokom devedesetih.

 

mladji sam, ali partizana i nemaca se igralo ihaha pre devedesetih

 

edit: i kauboja i indijanaca

Edited by cedo
  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, morgana said:

pa upravo samo pogledamo procenat vakcinisanih

 

A to je sigurno relevantno iz ugla Australije koja se pokazala kao jedna od najhistericnijih zemalja sa najvecim procentom debila medju stanovnistvom na svetu.

Link to comment
2 hours ago, JohnnyD said:

Velika je razlika izmedju paintballa i airsofta, dok je jedna igra sa farbama i sa igrackama od oruzjem, druga zahteva vojnu garderobu u smislu zastite od vazdusnog zrna, i obavezno zastitnu zicu preko lica da se ne povredi oko, zub, usna... To nije za decu, paintball je bezazlen kao i druge vrsta "rata" koju smo kao deca igrali.

 

odakle ti to da je pejntbol bezazlen?

 

zaštitna oprema je obavezna u pejntbolu, a povrede mogu da budu prilično gadne i neprijatne

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, cedo said:

 

mladji sam, ali partizana i nemaca se igralo ihaha pre devedesetih

igralo se, no u ove 4 zgrade sa zajedničkim dvorištem bilo je tako kako sam napisao. zao sam da se dogovara pesničenje onih iz sarajevske i onih iz lomine no nije nas se ticalo. bilo je i praćki i rakljica koje su pogađale gole ženske noge.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...