Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

3 minutes ago, Indy said:

@x500 Ne bih da trolujem ovu premučnu temu (izvinjavam se!)... ali, ne razumem tvoj thumbs down. To napisano je bukvalno (as in literally) tačno, o čemu sam uostalom opširno pisao u jan/feb dok sam bio u Srbiji. U stvari i ja dajem thumbs down toj realnosti, ali nemoj upucati glasnika.

 

  Hide contents

(Apropo komentara da je ceo svet čudan i da svuda ima zaveretičara, to je svakako tačno... ali je zastupljenost istih u socioekonomskim grupama višeg statusa u Srbiji drastično iznad onog što sam zapazio u drugim zemljama... naravno, to je moj utisak, ne nekakva naučna činjenica. Ono što ti u Melburnu priča taksista ili moler, u Beogradu ti priča predstavnik "intelektualne elite".)

 

 

 

u mom bablu je drugačije, imam dvojicu verujućih koji ne mogu da se zaraze preko kašičice (doduše, to je u skladu sa verom), ali ostali sumnjaju u kašičicu

 

voleo bih da vidim neku realnu statistiku po ovom pitanju

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, ToniAdams said:

juce su razvlacili po mrezama razrednu ubijene dece iz kabineta za istoriju, zena je (ako se ne predstavlja lazno) poprilicno tezak bolid, avaks i teoreticar zavere, e sad ako ona i njoj slicni budu pravila spiskove asocijalne dece, bice veselo.

zapravoi, kogod to da radi sumanuto je, bez da svako od dece ne provede po par sati u razgovoru sa nekim ozbiljnim psihoanaliticarem.

smrdi sve na lov na vestice u sklopu kontrole stete, a to nikad ne valja.

mislim da je to sa tw neka lujka sa lažnim profilom, posle je zakatančen taj profil

  • +1 3
Link to comment
21 hours ago, Mil@n said:

 

To sam hteo da napišem jedno 10 puta na topiku, al sve se nešto suzdržavam...

 

Lako je srati i biti pun tolerancije dok tuđa deca umiru.

meni je u stari najčudnije da bilo koja osoba prvo ne postavi sama sebi to pitanje , pa tek onda komentariše ili još bolje suzdrži se od komentara

  • +1 1
Link to comment




 

 
Da li je navedeno porodično stablo u tekstu tačno ili nije? Ako nije, moja greška i brišite, nije mu mesto na temi makar zbog pijeteta. Ali ako jeste, daje deliće slagalice. 


kakve delice slagalice? blink.png
ja npr ne znam ko moj je i pod kojim uslovima u srpskoj istoriji zaklao chetu djaka, ovde je bio rat na svake dve godine, a ako ne bash pravi rat, neka hajduchija svakako, a moji nisu bash spisak nobelovih laureata, chiji pa jesu? jel knjizim ja neki teret na potomstvo zato, sve i da ne znam? na sedmo koleno ili blize? i da li arkan knjizi, ili hashka druzina, kako oni stoje?

gde idemo sa tom prichom? unsure.gif

Sent from my RMX3710 using Tapatalk


  • +1 9
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

sa svim sem sa ovim

što je @fritifrut napisao se slažem.

niko ne treba da vodi dete na airsoft. kako se deca zabavljaju na takvim rođendanima?

mislio sam na airsoft, paintball, i one elektro igraonice gde se slave rođendani

i mislim da to baš ne predstavlja problem u normalnom društvu,

ali u onom u kom su slavnići, golubovići i ostali nosioci moralnosti problem su i te igraonice

i ne samo igraonice, nego i mnogo toga drugog

 

ali ne trebamo valjda stadione i košarkaške utakmice da pozatvaramo

samo treba marginalizovati pogrešne nosioce moralnosti

 

i sad čitam kako se dečak raspituje kako javnost reaguje na to što je učinio

pa to ne sme da procuri, nikakva nezvanična informacija od policije, zdravstva

niti u vezi tog dečka niti u vezi porodica poginulih, preživelih i njihovih porodica

i novinari koji to pišu/odobravaju su debili i treba ih krivično goniti, ili lažu ili im neko govori informacije koje ne bi smeo 

ako postoji izvor informacija treba i njega zakonski sankcionisati

mogu mediji i njihovi stručnjaci da teoretišu, ali moraju biti jako oprezni u tome šta govore/pišu

 

  • +1 2
Link to comment

Po kevinoj liniji, dok jedan lik nije imao samo cerku od potomstva, moji su se prezivali Arkan...bilo bi bas nezgodno da je ostalo tako. Ujaci i njihova deca bi se silno zabavljali na granicnim prelazima.

  • Haha 3
Link to comment
36 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

mislim da je to sa tw neka lujka sa lažnim profilom, posle je zakatančen taj profil

 

Jeste, neka avaks nakaza, koja je izbrisala profil kasnije. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...