Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

@Malvo je pročitao i ograđujući se pitao da li je nešto tačno ili ne. zaslužio je odgovor, ne bagatelisanje. izbombardovani smo tačnim i netačnim informacijama, zlonamernim i samo neproverenim i valja biti obazriv u prenošenju. i ja sam pre neki dan umalo naseo lažnjaku.

Edited by djordje geprat
  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Tihajeza said:

Šta sprečava školu da na zahtevani spisak odgovori: "Nemamo asocijalnih učenika."?

 

Ne znam kako je kod vas, ali po svemu što vidim inače, vjerojatno kao i kod nas. A kod nas je tako da preko 90% ravnatelja i ravnateljica osnovnih i srednjih škola imaju stranačku iskaznicu. Pa kad "šef" naredi...

  • +1 4
Link to comment
30 minutes ago, djordje geprat said:

@Malvo je pročitao i ograđujući se pitao da li je nešto tačno ili ne. zaslužio je odgovor, ne bagatelisanje. izbombardovani smo tačnim i netačnim informacijama, zlonamernim i samo neproverenim i valja biti obazriv u prenošenju. i ja sam pre neki dan umalo naseo lažnjaku.

 

Udahnuo sam dobro, otvorio link, na 6-7 minuta blokirao sve predrasude i pažljivo pročitao tekst.

 

Ovaj tekst uzima bukvalno svaku osobu poznatu javnosti, a koja se preziva Kecmanović, i ugurava je u porodično stablo nekog žandara koji je pre sto godina žive spalio civile na Cetinju. Dakle, ugurava Nenada Kecmanovića koji je bio ratni političar u BiH, ugurava Miomira Kecmanovića koji je mlad profesionalni teniser i za koga pola foruma zna, a za tatu radiologa tvrdi da je lični lekar Aleksandra Vučića. 

 

Nema fotografija, nema dokumenata, nema krštenica, nema ničega osim tvrdnje da svaki iole poznati (po dobru ili zlu) Kecmanović ima zajedničkog pretka jer oni tako kažu. Prema tome, na stranu zloba i profesionalna srbofobija koji isijavaju iz teksta, isti ne nudi niti jedan materijalni dokaz za svoju tvrdnju. Doduše ne znam ni kako se može materijalno dokazati tvrdnja o zločinačkim genima koji se prenose sa kolena na koleno.

  • +1 5
Link to comment

ono što se može učiniti i nije i jeste mnogo

trudi se da budeš bolja osoba, poboljšaš svoje ponašanje i ponašanje prema svojim bližnjima

više razgovaraj, nađi vremena, nauči da se ne slažeš, trudi se da razumeš

Isto važi i za tvoje bližnje, supružnika, decu, rodbinu, prijatelje...

činjenica da je to jedino što možemo da uradimo

 

ne treba gomilati loše misli u sebi, mogu kasnije da se aktiviraju

svi imaju potrebu da izbace iz sebe razmišljanja o ovom događaju i razmišljanja koja im je ovaj događaj probudio

te stvari ne treba čuvati u sebi već ih reći

nekoj osobi u koju imaš poverenja ukoliko su problematične

ukoliko su razmišljanja toliko strašna reci ih sebi u ogledalu,

ili zapiši misli pa kasnije baci

 

porodice nastradalih i preživelih moraju biti u jačem programu rehabilitacije

 

ovaj događaj se razlikuje od ratova devedesetih zato što su tada svi bili koliko toliko pripremljeni na stradanja

sada je društvo bilo nepripremljeno

 

što se tiče dece ubica od one dvojice desetogodišnjaka u engleskoj jedan se valjda rehabilitovao

postoje deca ubice u amerikama, africi

postoje deca vojnici u africi

misllim da imaju programi za njihovu rehabilitaciju

 

što se tiče dece u periodu 10-14g oni upijaju tada moralna načela, i tu im upadaju kristijani, slavnići, legije i ostala govna

tu se škola i roditelji bore protiv televizije, mobilnih, igrica

nisu mobilni i igrice krivi, ali treba smanjiti knzumaciju

 

devedesetih nije kriminalac snimao obrazovnu emisiju u školi, niti je ubica bio na tv-u svaki dan 24h

to se dešava sada i karakterištično je za ovaj trenutak

kad kažem trenutak mislim 10g

 

Treba odvojiti činjenice i teorije o masakru koji se desio

Gomila vesti o izjavama ovih i onih su teorije, čak i izjave nekih zvaničnika, stručnjaka...

Kad daje izjavu kao političar, stručnjak, novinar... trebaš jako dobro odmeriti. Njihove izjave nose veliku težinu i utiču na veliki broj ljudi.

 

Činjenice o događaju su

dete je ubilo osmoro dece, čuvara i ranilo još njih

oružje je iz očevog sefa

dete je bilo vešto sa oružjem

dete nije monstruozno, dete je naumilo, planiralo i učinilo monstruozan čin

događaj je imao ogroman uticaj na društvo u kome živimo

mislim da je to sve

 

moje teorije

oružje ne ubija, mogu da ubijaju samo oni koji drže to oružje u rukama

moje mišljenje je da je ovde oružje bilo sredstvo i da treba da se smanji broj legalnog, a svakako nelegalnog oružja

sa druge strane u mnogi domaćinstvima koja nisu blizu velikih gradova u exyu, oružje je bilo sastavni deo domaćinstvo

deca su učila da voze traktor, zaprege, da koriste oružje od malena

u školi smo imali odbranu i zaštitu gde se učilo do postavljanja i demontiranja protivoklopnih mina

u školi smo imali bojevo gađanje

tada se ovakvi monstruozni činovi nisu dešavali,

nastavnici, policajci, doktori i drugi stručnjaci su bili veliki autoriteti za decu

 

roditelji jesu krivi zato što je dete znalo šifru - sredstvo u monstruoznom činu

roditelji jesu krivi ako su držali oružje i municiju - sredstvo u monstruoznom činu

 

otac jeste kriv zato što je vodio dete na gađanje ako to nije bilo dozvoljeno,  - sredstvo u monstruoznom činu

otaci nije kriv zato što je dete vodio na airsoft i slično, pa dečji rođendani se slave na airsoftu  - sredstvo u monstruoznom činu

 

dete je imalo loš sistem morala i autoriteta

možda je kontinuirani čin bio namera planiranje i činjenje, a možda su ga neki događaji (bullying-ignore) redom dovodili do koraka

posle jednog događaja rodila mu se namera pa je zaboravio na to

posle drugog događaja setio se namere, pa se izvršio planiranje i zaboravio na to

posle trećeg događaja setio se planova i namere, pa se izvršio monstruozan čin

i mislim da nije bilo sam ta tri događaja nego je bio niz, a ta tri su bila najintezivnija

 

o duševnom stanju dečaka ne mogu ništa da pretpostavim, kao i o motivu - mislim da će tu trebati vremena za stručnjake

posle sudstvo treba da odradi svoje

 

porodice stradalih i preživelih su u najtežem stanju, 

ne mogu ni da pretpostavim kako im se može pomoći

jedino stručnjaci da čine svoje, mi da se trudimo da budemo ljudi

 

Link to comment
8 minutes ago, Redoran said:

 

Udahnuo sam dobro, otvorio link, na 6-7 minuta blokirao sve predrasude i pažljivo pročitao tekst.

 

Ovaj tekst uzima bukvalno svaku osobu poznatu javnosti, a koja se preziva Kecmanović, i ugurava je u porodično stablo nekog žandara koji je pre sto godina žive spalio civile na Cetinju. Dakle, ugurava Nenada Kecmanovića koji je bio ratni političar u BiH, ugurava Miomira Kecmanovića koji je mlad profesionalni teniser i za koga pola foruma zna, a za tatu radiologa tvrdi da je lični lekar Aleksandra Vučića. 

 

Nema fotografija, nema dokumenata, nema krštenica, nema ničega osim tvrdnje da svaki iole poznati (po dobru ili zlu) Kecmanović ima zajedničkog pretka jer oni tako kažu. Prema tome, na stranu zloba i profesionalna srbofobija koji isijavaju iz teksta, isti ne nudi niti jedan materijalni dokaz za svoju tvrdnju. Doduše ne znam ni kako se može materijalno dokazati tvrdnja o zločinačkim genima koji se prenose sa kolena na koleno.

 

Sve i da tekst jeste tačan, da je to zaista stablo Kecmanovića, ja ne verujem da je to uticalo na ovo što se desilo. Verujem da se o tome ni među najstarijima nije pričalo unutar porodice i da je pitanje da li su mu i deca znala šta je (u)radio. Ako je uradio. A tek nema šanse da se na porodičnim okupljanjima prisećalo "kako je deda Drago spalio one kod Cetinja" pa da je ovaj Kosta to negde pokupio kao informaciju.

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

sve i da je uticalo, ja ne vidim kako je vazno

Круже приче о генетској вези и подлози оваквог злочина. 

Медији и власт чине све да створе слику како они нису могли да предвиде и контролишу.

  • +1 2
Link to comment

Na ovaj fašistički zahtev da se dostave spiskovi "asocijalne" dece, kako će reagovati naši direktori škola , koji su svi do jednog sns. Ko će da paušalno oceni da je neko asocijalan?

 

Evo ja, ja imam vrlo malo prijatelja, tek 4 koje mogu tako da nazovem. Tako je bilo i u školi, da li me to sprečilo da imam bogat drušvetni život u mladosti i relativno kvalitetno druženje sad. Da li sam ja psihopata? 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

sa svim sem sa ovim

Quote

otaci nije kriv zato što je dete vodio na airsoft i slično, pa dečji rođendani se slave na airsoftu  - sredstvo u monstruoznom činu

što je @fritifrut napisao se slažem.

niko ne treba da vodi dete na airsoft. kako se deca zabavljaju na takvim rođendanima?

Link to comment
44 minutes ago, Redoran said:

 

Te priče ne šire mediji iz Srbije. Vlast nema nijedan razlog da “stvara sliku” kako se Ribnikar nije mogao predvideti jer ta slika bez problema visi na zidu - nije se mogao predvideti. Nema tog sistema koji bi uklavirio na šta se ovaj mali sprema. Ali ima sistema koji ne bi dozvolio da mu otac kod kuće drži omanji magacin oružja i municije i vodi 12-godišnje dete na obuku za borbeno korišćenje istog.

Moje mišljenje je da to vlast radi kako ne bi ulagala u metode i strategije za prevenciju vrnjačkog nasilja.  Kako ne bi morala da uposli 100.000 psihologa, što je potrebno. Da opravda policiju i opravda pravljenje spiskova. Da skrene pažnju na urušavanje obrazovanja i prosvete. Dakle da se ne zapita kako je sistem postao podlo tle za nastanak monstruma.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...