Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

cak i za njih je previse. 
greshish, taman je. spiskovi hrvata, spiskovi izdajnika, samo smo zaboravili. spiskovi dece, to je to.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

  • +1 7
Link to comment

kockasti mozgovi rade samo na spiskove.

spisak, kao forma, jeste savrseno uoblicenje besmislene aktivnosti.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, le petit nicolas said:

kockasti mozgovi rade samo na spiskove.

spisak, kao forma, jeste savrseno uoblicenje besmislene aktivnosti.

 

poz

Alo bre!

387E0D71-DD2B-4E8F-9229-AE2B1574F616.thumb.png.b023081b93e0b22dbe9183e2ecc45922.png

Link to comment
1 minute ago, le petit nicolas said:

kockasti mozgovi rade samo na spiskove.

spisak, kao forma, jeste savrseno uoblicenje besmislene aktivnosti.

 

 

Slomice zube

  • +1 2
Link to comment

pošto zbog ŠNJŠLJ ne pratimo vesti na TV, recite mi kakvo je stanje povređenih u oba masakra. ima li promena na bolje?

Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

greshish, taman je. spiskovi hrvata, spiskovi izdajnika, samo smo zaboravili. spiskovi dece, to je to.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

kazu da je poslato u skole sirom srbije. preporucujem roditeljima da se organizuju sto se tice masovnih tuzbi, ako se i slovo od ovoga primeni. u stvari, vec sada mislim da ima uslova za tuzbu.

ja cu da proverim kako mozemo esnafski da reagujemo.

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, maheem said:

Alo bre!

387E0D71-DD2B-4E8F-9229-AE2B1574F616.thumb.png.b023081b93e0b22dbe9183e2ecc45922.png

a dobro, mi senilni/neorganizovani/rasejani smo od druge sorte. :D

ja radim u "drzavnoj sluzbi" i o tom idolu spiska sam pisala.

spisak je jednodimenzionalni, time i labour demanding proizvod. dacu primer koji, namerno, nema veze sa zivim ljudima.

pri rashodovanju u bibliotekama, zakon nalaze da uz odluku o rashodovanju ide spisak rashodovanih biblioteckih jedinica. za to se "zenice" po bibliotekama oderu par meseci da sastave.

sta dobijamo? nestrukturisani popis, bez konteksta. ne odgovara ni na jedno pitanje: otislo jer je zastarelo, iz koje je oblasti, strano ili domace, jer je osteceno, koliko puta je pozajmljivano, ko je koristio, kad je poslednji put pozajmljeno, treba li ponovo nabaviti naslov ili sugerisati da se ponovi izdanje?

 

dovati sekiru i istesi kocku. onda sedi i bulji u nju.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

pošto zbog ŠNJŠLJ ne pratimo vesti na TV, recite mi kakvo je stanje povređenih u oba masakra. ima li promena na bolje?

 

Zadnje što su naši mediji pisali je da su od 9 teško ozlijeđenih u Mladenovcu, četvero puno bolje, a jedan je poslat i kući. Dva pacijenta su u vrlo teškom stanju.

 

Od djece iz Beograda jedan dječak je i dalje vrlo teško, jedna djevojčica također ali ona ne bi trebala biti više životno ugrožena, jedno dijete je poslano kući, nastavnica je bolje.

 

 

  • Hvala 3
Link to comment
Just now, gospa buba said:

ova cela drama i nesreca je pochela spiskom, oni bi spiskom i da je zavrshe. radikali :ph34r:

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

sve jasno. samo sto vec vise od deceniju gaje prilicno pravno potkovane roditelje i ucenike (nastavnici ne citaju zakone po pravilu) koji dolaze da jebu kevu skolama na najmanji nagovestaj krsenja prava. ne znam koliko sekundi su upotrebili za promisljanje ove ideje.

o tome koliko je ovo jezivo sad uopste ne pricamo. jos uvek.

  • +1 2
Link to comment

Ako je neprimereno za ovu temu - a sasvim moguce jeste - slobodno brisite, ali porodicno stablo monstruma moze da baci novo svetlo na njegovu licnost, ili motivaciju, uzroke, nemam pojma.

  • +1 2
Link to comment

ovi pravljenje spiskova je pucanje iz topa na komarca, drzava je potpuno bespomocna i bukvalno ne znaju sta da rade. Ovaj je bio odlican ucenik, neupadljivog ponasanja do tada. Da li bi se uopste nasao na nekom spisku? Ne.

 

Al s druge strane, ne mislim da je.. licni dosije ucenika nesto nuzno lose. Neki moji drugari bi drugacije zavrsili da je postojao neki sistem i neko ko bi se time zaista bavio. Samo srbija nema sistem niti ce ga imati, nego se sve radi na licnu inicijativu pojedinaca. Svuda.

 

Moras da razmisljas subverzivno da zajebes sistem da bi mu na kraju pomogao, a za istu platu i jos da te potencijalno namazu katranom, perjem i potencijalno govnima.

 

U osnovnoj su neki klinci pokusali da formiraju navijacku grupu i to dosta uspesno sa pocetnim sitnim kriminalnim delima, pa su nastavnica matematike i likovnog razjebale bandu tako sto su posle casova i van skole isle da ih love i angazovale roditelje, policiju i sta sve ne. 

 

Ko ce time da se bavi danas? Odradis posao za to malo plate, ko hoce da uci hoce, ko nece ko ga sljivi, problematicne gledas da prebacis negde/nekome i tako u krug.

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Kelt said:

Ko ce time da se bavi danas? Odradis posao za to malo plate, ko hoce da uci hoce, ko nece ko ga sljivi, problematicne gledas da prebacis negde/nekome i tako u krug.

 

rekoh danas ženi a ona meni da mi svašta pada na pamet.

rekoh da sada kada u vazduhu visi predlog da i srednje obrazovanje bude obavezno, pametnije bi bilo da i osnovno bude neobavezno. pa, ko hoće da se obrazuje, neka se obrazuje, ko neće ne mora. ima 'leba i bez škole.

Link to comment

Ne kapiram pitanje "ko se time bavi".

Eno onoliki registratori puni pojačanih vaspitnih radova. 70-80% radnog vremena mi na to ode. Uključuju se i razredni, i roditelji, i drugi nastavnici, pp služba, direktor. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...